Bale, dansın kurallarının konduğu ilk dans türüdür diyebiliriz. Bale eğitimi özlellikle çocuklar için çok önemlidir. Ankara bale kursu eğitimleri ile ritim algısı gelişir, vücut esnekliği artar. Müzik türleri ve enstrümanlarına karşı algısı artar. Disiplinli çalışmayı öğrenirler. Daha küçük yaşta sorumluluk almaya başlarlar. Hayatları boyunca estetik ve doğru bir vücut duruşuna sahip olurlar. Odaklanmayı öğrenirler.

Özellikle küçük çocuklar için öne çıkan bir dans türü olan bale, esasında geleneksel dansları oluşturan temel dinamikleri içinde barındırmasıyla önemli bir branştır. Küçük yaşta bale eğitimine başlanması hem çocukların fiziksel gelişiminde büyük katkı sağlarken hem de psikolojik ve mental açıdan daha başarılı bireyler olmalarına zemin oluşturmaktadır. Doğru bale eğitimi için profesyonel eğitmenlerle çalışmak gerekmektedir. Bu nedenle Ankara bale kursu eğitimlerimizde alanında deneyimli ve özellikle çocuklarla iletişimi kuvvetli, profesyonel eğitmen kadromuzla hizmet vermekteyiz.

ÖNCE DENEYİN SONRA KAYIT YAPTIRIN

Kendimize o kadar güveniyoruz ki katılmak isteyen herkese ücretsiz bale dersi deneme imkanı veriyoruz. Tek yapmanız gereken bale dersi için rezervasyon yaptırmak.

0312.213 9279

Bizi arayarak rezervasyon yaptırın

WHATSAPP

Whatsapp ile rezervasyon yaptırın

REZERVASYON FORMU

Form doldurarak rezerasyon yaptırın

Ankara Bale Kursları

Son dönemde anne ve babalar tarafından çocuklarının dans türlerine ilgi duyması ve fiziksel, zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla bale kurslarına yoğun ilgi gösterdikleri bilinmektedir. Ankara’da ikamet eden ebeveynlerin çocukları için en kaliteli bale derslerini alabilecekleri Salsa Ankara Dans Kursumuzda uygun fiyatlardan yararlanabilir ve çocuklarınızın bale eğitimini deneyimli eğitmenlerin profesyonel hizmetleri eşliğinde büyük bir keyifle takip edebilirsiniz. Ankara bale kursları hakkında detaylı bilgileri web sitemizin üzerinde bulunan Whatsapp danışma hattı aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Ankara bale kursları

Ankara Bale Kursları

Tüm dansların temeli olarak görülen bale eğitimini deneyimli eğitmenlerle profesyonel bir şekilde her yaştan çocuklara sunan dans okulumuzda ders saatleri içinde tesislerimizdeki tüm salonlar çocuklara ve velilerine aittir. Veliler dışında ders zamanları içinde diğer kursiyerlere salon ya da ders hizmeti açılmamaktadır. Bununla birlikte Ankara’nın en büyük dans okulları arasında yer alan tesisimizde görev yapan tüm eğitmenler, konservatuar eğitimlerini tamamlamış ve deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır.

Tüm dansların temeli niteliğindeki bale kursu ile çocuğunuz denge, esneklik, ritim ve fiziki yeterlilik bakımından üst düzeyde eğitim alarak pek çok dans branşının da gerektirdiği unsurlara henüz küçük yaştayken sahip olabilmektedir. Küçük yaşlardayken bale eğitimi alan çocuklar ilerde farklı bir branşta dans etmek istediklerinde kolaylıkla profesyonel seviyeye kadar yükselebilme imkanına sahip olmaktadır.

Neden Ankara Bale Kursu

Ankara Bale Kursları 2

Neden Ankara bale kursu

 • Ders saatlerinde tüm okulumuz çocuklar ve velilerine aittir. Yetişkinlere ait ( veliler hariç ) ders açılmamaktadır.
 • Sadece konservatuvar eğitimi almış eğitmenlerle çalışırız.
 • Çocuk gruplarımızın bulunduğu saattlerde okulumuzda çocuk gelişimi mezunu personelimizi de hazır bulundururuz.
 • Daha iyi hijyen sağlamak için ayrı bale, yoga ve pilates salonumuz vardır.
 • Dersimizi, eğitmenimizi ve çocuğunuzu ders esnasında tv den izleyebilirsiniz.
 • Velilerin de vakit geçirebileceği kafe bölümümüz ve ayrı sigara içme alanımız vardır.
 • Yeterli talep olması durumunda veliler için de aynı saatlere ders açılabilir

Ankara Bale Kursu Eğitim Programı

Yeni açılacak gruplara buradan ulaşabilirsiniz.

Çocuk bale gruplarımız 4-6 ve 7-9 yaş grupları içindir. Talep yoğunluğuna göre ara gruplar açılabilir. 10-15 yaş arası çocuklar için modern dans derslerimiz vardır.

Derslerimiz 60 dakikadır. 5 dakikalık kısa bir ara verilir.

Çocuk grubu derslerimiz pazar günleri 11:00 – 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Diğer derslerimizin ayrıntılarına Ankara Dans Kursu sayfamızdan ulaşabilirsiniz

Ankara Bale Kursu Fiyatları

Online Kayıt için tıklayın

Ankara dans kursu fiyatları sayfamızdan fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz

Kurs fiyatlarımız 3 ay, 6 ay ve 9 aylık paketler şeklindedir. Fiyatlarımız her yaş grubu için aynıdır. Bizi arayarak veya mesaj atarak da fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Çocuğunuzu dansla, neşeyle ve kendine güvenli bir şekilde yetiştirmek istiyorsanız sizin için en doğru seçimlerden biri de muhakkak bale kursu olacaktır. Haftada bir düzenlenen bale kursları ile çocuklarınız yeni arkadaşlıklar edinebilir ve dans etmenin verdiği özgürlükle hayatları boyunca doğru kararlar vermek için gerekli zihinsel ve psikolojik yeterliliklere sahip olabilirler. Ankara bale kursu fiyatları ve kurs dönemleri hakkında detaylı bilgilere, sitemizde yer alan Whatsapp danışma hattını kullanarak hemen sahip olabilirsiniz.

Ankara Bale Kursları 3

Ankara bale kursu fiyatları

Küçük yaştaki çocuklara büyük faydaları bulunan Ankara bale kursu fiyatları ile de müşterilerin memnuniyetini sağlamaktadır. Haftanın sadece belirli günlerinde çocuklara özel düzenlenen bale derslerinde her bütçeye uygun seçenekler sunulmaktadır. Bu avantajların yanı sıra çocuk gruplarına özel bale dersleri verildiği gün ve saatlerde dans okulunda çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olan tecrübeli personellerde hazır bulunmaktadır.

Çocuklar açısından daha hijyenik bir bale eğitim ortamı sağlanması açısından bale, yoga ve pilates salonları diğer dans salonlarından ayrı bir konumda bulunmaktadır. Bu salon çocukların ve velilerinin kullanımına aittir. Çocukların bale eğitimleri sırasında veliler kendilerine tahsis edilen kafeterya bölümünde ve sigara içilebilir alanda vakit geçirirken çocuklarını da televizyon ekranlarından kurs alırken izleyebilirler. Yeterli talebin oluşması halinde veliler için de çocuklarda oluğu gibi aynı saatlere ders açılabilmektedir.

Salsa Ankara Dans Kursu okulumuzun profesyonel eğitmenleri aracılığıyla her hafta gerçekleştirdi bale dersleri hakkında detaylı bilgileri web sitemizin üzerinde yer alan Whatsapp danışma hattına bağlanarak bizlere yönelteceğiniz sorularla öğrenebilirsiniz. Bunun dışında güncel Ankara bale kursları fiyatlarımız ve kampanyalarımız hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara bale kursu programlarımızı instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz

Ayrıca kampanyalar bölümümüzü inceleyerek çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Bale kursu için kişinin uzun bir eğitim dönemini kendine ayırması gereklidir. Ancak bu durum sadece profesyonel olarak baleyle ilgilenmek isteyenler için geçerlidir. Çünkü bale dansında gelişmek ve bu dansı profesyonel olarak icra etmek isteyenlerin zorlu bir eğitim sürecine hazır olmaları gerekir. Öte yandan baleyi sadece çocukların gelişiminde etkili ve çok faydalı bir aktivite olarak gören anne veya babalar, çocuklarına yalnızca temel bale eğitimi verecek kadar bu kurslardan yararlanmalarını sağlamaktadır. Bale kursu fiyatları da kurs süreciyle doğrudan alakalıdır.

Ankara merkezli olarak faaliyetlerine 2011 yılında başlayan dans okulumuzda, Bachatadan salsaya, tangodan cha chaya kadar geniş çapta dans eğitimleri verilmektedir. Her yaştan ve her ekonomik seviyeden bay ve bayanlara yönelik bu dans eğitimleri arasında sade çocuklara yönelik bale kursları da bulunmaktadır. Her seferinde ünlü çocuk gelişim uzmanları tarafından da sık sık hatırlatılan balenin faydaları, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerinde kilit rol oynadığı bilinmektedir.

Bale Eğitimi

İtalyan mim sanatçılarının sergiledikleri sahne sanatlarına ek olarak geleneksel halk dansları figürlerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bale, yüzyıllar öncesine dayanmasına rağmen günümüzde hala popülerliğini sürdüren bir dans çeşididir. Özellikle küçük yaştaki çocukların fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimde büyük etkisi olduğu bilinen bale eğitimi, profesyonel eğitmenler eşliğinde yapıldığında çocuklar üzerindeki pozitif etkisi çok daha artış göstermektedir.

Ankara Bale Kursları 4

Bale eğitimi

Balenin tarihine bakıldığında bu dansın 16. ve 17. yüzyıllardan günümüze değin uzandığı görülmektedir. İlk zamanlar aristokrat kesimin eğlencesi olarak nitelendirilen bale dansları günümüzde hemen hemen bütün ekonomik zümrelere hitap edebilmektedir. Bale eğitiminin faydaları özellikle çocuklar için dikkat çekici avantajlar içermektedir. Bu sebepledir ki günümüzde pek çok anne ve baba çocuklarının temel eğitimlerinden önce bale eğitimi almaları konusunda hemfikir olmaktadır.

Bale Dersleri

Müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerine 2011 yılında başlayan Salsa Ankara Dans Kursu, her yaştan, her ekonomik zümreden bay ve bayan fark etmeksizin içinde dans hevesi ve aşkını taşıyan tüm öğrencilere seviyelerine göre profesyonel dan eğitimleri sunmaktadır. Hip hop danslarından salsaya, tangodan bachataya kadar geniş çaplı ve zengin dans seçeneklerinin sunulduğu okulumuzda 12’den fazla branşta deneyimli dans eğitmenleri eşliğinde kaliteli hizmet verilmektedir. Bu dans branşları içinde özellikle çocuklara yönelik bale dersleri de yer almaktadır.

Ankara Bale Kursları 5

Bale dersleri

Yüzyıllar boyunca klasik sanatlarla bütünleşik olması sebebiyle popülerliğini koruyan bale, özellikle köklerinin atıldığı Avrupa’da çocukların gelişiminde başvurulan aktivitelerin başında gelmektedir. Günümüzde pek çok çocuk gelişim uzmanının da sıklıkla hatırlattığı üzere bale dansının küçük çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişiminde ciddi anlamda pozitif etkilerinin olduğu bilinmektedir. Bale dersine kaç yaşında başlanır sorusu da bu sebeplerden ötürü ülkemizde bu konuda yanıtı en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Çocuk gelişiminde önemli rol üstlenen bale derslerine Ankara’da katılım göstermek için dans okulumuza başvuruda bulunmanız yeterlidir. Yılın belirli dönemlerinde açılan ve güler yüzlü, çocuklarla iletişimi kuvvetli, deneyimli bale eğitmenleri ile gerçekleşen derslere çocuğunuzu yazdırarak, çocuğunuzun dansla beraber büyümesini, fiziksel gelişiminin yanı sıra sosyal yönlerinin de gelişmesini büyük bir memnuniyet duyarak yerinde takip edebilirsiniz.

Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde çocuklar için açılan bale kursu fiyatları da her bütçeye uygun olması sayesinde memnuniyet yaratmaktadır. Ankara’nın en donanımlı dans salonlarına sahip okulumuzda çocuklarınız bale eğitimlerine devam ederken siz de velilere ayrılan bölümden onların mutluluğuna ortak olabilir ve bale danslarını ederken yaşadıkları sevince an be an tanıklık edebilirsiniz.

Her bütçeye uygun cazip fiyatlardan ve kampanyalardan yararlanmak için dans okulumuzun web sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilir ve kontenjanlar dolmadan çocuğunuzu Ankara’nın en kaliteli çocuk bale kurslarına yazdırabilirsiniz. Bale dersleri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için yine web sitemiz üzerinde yer alan Whatsapp danışma hattı aracılığıyla günün her saatinde bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ;  Ankara Tango Kursu

Çocuklar İçin Bale Dersleri

Ankara’nın en büyük ve en kaliteli dans okulları arasında gösterilen Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde çocuklar için bale dersleri de verilmektedir. Çocukların yaş gruplarına göre oluşturulan sınıflarda bale eğitimi verilerek çocukların hem yeni arkadaşlar edinmesi hem de fiziksel olarak esneklik ile kuvvet kazanması sağlanmaktadır.

Bale yapılışı konusunda birtakım özel tekniklere sahip olduğu için bu dansa küçük yaşta başlanılması tavsiyeden çok adeta bir gerekliliktir. Vücudun bütün ağırlığının ayak parmak uçlarına verildiği bir dans türü olarak öne çıkan balenin ilk bakışta zor bir dans olduğunu anlamak mümkündür.  Bu nedenle bale öğrenmek isteyenlerin sıkı ve düzenli bir çalışma sürecine ihtiyaç duyduğu bilinmektedir. Belirli bir koreografisi ve kendi içinde felsefesi olan bu dans türü her çocuk için eğlenceli anların kaynağı olmasının yanı sıra bazı çocuklar için hayatın bir parçası ve büyük bir tutku haline dönüşebilmektedir. İşte bu durumlarda bale eğitimi yıllarca büyük bir keyifle devam edebilmektedir.

Ankara Bale Kursları 6

Çocuklar için bale dersleri

Çocuklara yönelik bale eğitimi kursları hakkında detaylı bilgiler için web sitemizi kullanabileceğiniz gibi güncel kurs kayıtlarımız ve bale kursu fiyatlarımız ile ilgili olarak merak ettiklerinizi de bizlere danışabilirsiniz. Bale eğitimi yılın her döneminde belirli periyotlar halinde her yaştan küçük çocuğa verilmektedir.

Neden çocuklar için genellikle bale eğitimi verildiğini düşündünüz mü? Bu kesinlikle popülerlikle alakalı bir durum değil. Bale tüm dansların temelidir. Eğer dengede durmayı başarabiliyorsanız, vücudunuz yeterince esnekse, kaslarınızı birbirinden bağımsız kullanabiliyorsanız, disiplinliyseniz ve ritm duygunuz gelişmişse dünyada yapamayacağınız dans türü yoktur. Çocuğunuz bale yaptıysa, karar verebilecek yaşa geldiğinde istediği tüm dans türlerinde kendini geliştirebilir. Zaten ünlü dansçılara baktığınızda neredeyse tümü hayatının bir döneminde bale yapmıştır.

Ankara Çocuk Bale Kursu

Ankara Bale Kursu

Çocuklar İçin Bale Kursları

Ankara’nın en büyük ve en kapsamlı dans okulları arasında gösterilen Salsa Ankara Dans Kursu, kurulduğu 2011 yılından bu yana giderek hizmet kalitesini artırarak her yaştan dans tutkununa memnuniyet verici eğitimler sunmaya devam etmiştir. Toplamda 12’den fazla branşta profesyonel ve amatör seviyelerde dans eğitimlerinin verildiği okulumuz aynı zamanda sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin de en geniş ve donanımlı dans salonlarına sahip olmasıyla öne çıkmaktadır.

Ankara Bale Kursları 7

Çocuklar için bale kursları

Bachatadan salsaya, hip hoptan tangoya kadar Latin ve diğer popüler dans branşlarında memnuniyet ve öğrenme garantili hizmet sunan dans okulumuz aynı zamanda küçük yaştaki dans tutkunlarına da bale eğitimi vermektedir. Çocukların gelişiminde büyük rolü olduğu bilinen bale dansını Ankara ili sınırları içinde çocuğunuz için en iyi şekilde alabileceğiniz kursumuzda gönül rahatlığı ile çocuğunuzun hem fiziksel hem de ruhsal gelişimini takip edebilirsiniz.

Bale müziği klasik müzik eşliğinde çocuğunuz en deneyimli ve güler yüzlü bale eğitmenleriyle birlikte yaşıtları arasında mutlu bir şekilde dans ederken siz de onun mutluluğunu yüzünden okuyabilirsiniz. Çocuklar için haftanın belirli günlerinde açılan bale derslerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bale hakkında

Bale yapan kişilerin , bütün kaslarını bağımsız kullanabilmesi ve vücudunun esnek olması gerekir. Bu yüzden küçük yaşlarda başlandığında çok daha faydalıdır. Rönesans döneminde modern halini alan bale tüm dünyada popülerliğini devam ettirmektedir. Dünyada çok sayıda ünlü bale topluluğu vardır. En bilinenleri Moskova Bolşoy Balesi, İskoç Bale Topluluğu, Londra Sadlers Welles, Paris Opera Balesi, New York Şehir Balesi, Küba Devlet Balesi, Danimarka Kraliyet Balesi, İsveç Kraliyet Balesi ve Monte-Carlo Balesidir.

1950 li yıllarda İngiliz Kraliyet bale topluluğundan çağırılan kişiler tarafından Türkiyede bale eğitimleri başlamıştır. Bu dönemde özellikle İstanbula çok sayıda bale topluluğu getirildi. Ardından ilk Türk bale okulu İstanbulda açıldı. Sonrasında devlet konservatuvarına bağlanan okul 1957 yılında ilk mezunlarını verdi.

Bale Nedir?

Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde özellikle küçük yaştaki çocuklara yönelik dans eğitimleri arasında yer alan bale dansı eğitimleri, çocukların zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine pozitif etkileriyle bilinçli anne ve babalar tarafından yoğun talep görmektedir. Son yıllarda giderek popüler hale gelen ve her ekonomik seviyeden ailelerin çocuklarına yönelik sunulmaktadır. Özellikle bu dans türü hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyen kişiler bale nedir sorusunun yanıtlarını araştırmaktadır.

Ankara Bale Kursları 8

Bale nedir

Bale nedir kısaca açıklamak gerekirse, Rönesans döneminde İtalya’da ortaya çıkan bir dans türüdür. Sadece köklerini saldığı Avrupa kıtasında değil aynı zamanda tüm dünyada asilliğin ve kibarlığın sembolü olan bale, mim sanatçılarının tiyatro ile halk dansları gösterilerinde kullandıkları küçük adımlardan ortaya çıkmıştır. Zarf ve ritmik dans hareketlerini bünyesinde barındıran bale her yaştan kişi tarafından icra edilse de yoğun esneklik, denge ve el – ayak koordinasyonu gerektiğinden özellikle küçük yaştayken eğitimlerine başlanması gereken bir dans çeşidi olmasıyla bilinmektedir.

Bale Çeşitleri Nelerdir?

Hemen hemen bütün dans türlerinde olduğu gibi balenin de zaman içinde birtakım dönüşümlere uğraması kaçınılmaz olmuştur. Zira günümüzden asırlar öncesine dayanan bir geleneğin ürünü olan bale, zaman içinde çeşitli kültürlerin ve uygulamaların etkisinde kalarak bazı farklılıklar yaşamıştır. Dönemsel ve zamansal etkilerden de payını alan bale çeşitleri günümüzde şunlardır:

 • Klasik bale
 • Modern bale
 • Fransız tekniği bale
 • Rus tekniği bale

Bunların yanı sıra küçük ya da büyük çapta pek çok farklı türü bulunan bale dans eğitimleri, profesyonel eğitmenler tarafından küçük yaştaki çocuklara yönelik gerçekleştirilmelidir.

Ankara Bale Kursları 9

Bale çeşitleri nelerdir

Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde her yaştan dans tutkununa sunulan kaliteli eğitimler arasında bale dansı kursları da yer almaktadır. Eğer siz de çocuğunuzun henüz küçük yaştayken bale başta olmak üzere sahne sanatlarına merak salmasını istiyorsanız, kadrosunda deneyimli ve bugüne kadar pek çok dans yarışmasında şampiyonluklar yaşamış dans hocaları bulunan kursumuza başvuruda bulunabilirsiniz.

Çocuklarınızın gelişiminde önemli bir pozitif etki yaratmak istiyorsanız siz de web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir, bale nedir sorusunun yanıtlarına anında ulaşabilirsiniz.

Özellikle çocuklara dansı sevdirmek ve hem fiziksel hem de ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak için yüzyıllar boyunca tercih edilen bale dansı, günümüzde de popülerliğini sürdürmektedir. Çocuğunuz için en kaliteli ve en deneyimli bale eğitmenlerini profesyonel kadrosunda barındıran Salsa Ankara Dans Kursu, 12 farklı dans branşında olduğu gibi balede de %100 başarı ve memnuniyet garantili hizmet sunmaktadır. Ankara’nın en büyük ve en kaliteli dans kursları arasında gösterilen okulumuzda çocuğunuza dans eğitimi aşılayabilmek için öne çıkan tüm bale çeşitleri ile istediğiniz dans eğitimine ulaşabilirsiniz.

Yüzyıllar boyunca sadece batı medeniyetlerinde değil tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen ve fenomen dans branşları arasında yer almayı başaran bale, zaman içinde pek çok farklılık kazanarak çeşitli formlara bürünmüştür. Bale dans çeşitleri işte bu noktada farklı kültürlerin etkisiyle ve farklı zamanlarda ortaya çıkmıştır.

Bale Dans Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle farklı figürleri ve dans müzikleriyle çeşitlenen bale, her ülkenin kendine has kültürlerinden birer parça benimseyerek bambaşka bir çizgiye yönelmiştir. Dolayısıyla tüm bale çeşitlerinde birbirinden farklı kültürlerin az ya da çok etkisinin olduğunu söylemek mümkündür. Ülkemizde de icra edilmeye devam edilen ve giderek popülerlik kazanan bale çeşitleri şunlardır:

1. Klasik Bale

Aslında bale denildiğinde akla ilk gelen temel hareketleri içinde barındıran bale çeşidi klasik bale olarak adlandırılabilir. Çünkü 15. yüzyılda İtalya’da doğan klasik bale, soyluların eğlence aracı olarak kabul edilerek elit zümrenin tekelinde olan bir dans türüydü. Koreografiler ve giysi tasarımlarıyla da bu durumu kabul ettiren klasik bale türü günümüzde de dünyada en çok yapılan bale dansıdır. Klasik bale dans hareketleri aynı zamanda diğer dansların da temel hareketlerini oluşturan unsurları içinde barındırmaktadır.

2. Modern Bale

Salsa Ankara Dans Kursu olarak özellikle çocuklara yönelik sunduğumuz hizmetler arasında modern bale dansı da bulunmaktadır. Estetik hareketleri ve müzik tarzıyla da son yıllarda en çok ilgi gören bale çeşidi olan modern balede uzman eğitmenlerimiz eşliğinde haftalık derslerle başarılı bir balet ya da balerin olabilirsiniz. Bale çeşitleri hakkında detaylı bilgiler için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bale Figürleri

Çocuğunuzun en iyi şekilde bale eğitimine başlayıp en güvenilir ve kaliteli eğitmenler eşliğinde profesyonel balerin ya da balet olmasını istiyorsanız siz de ilk adımı Salsa Ankara Dans Kursu eğitimlerimiz ile atabilirsiniz. Ankara merkezli olarak 2011 yılında kurulan dans okulumuz, sahip olduğu geniş ve kapsamlı salonlarının yanı sıra deneyimli dans eğitmenleri kadrosuyla her yıl yüzlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Bu öğrenciler arasında minik balet ve balerinler de bulunmaktadır. Bale figürleri konusunda temel eğitimlerini tamamlayan küçük yaştaki bale öğrencileri, orta ve ileri seviye bale eğitimlerine devam ederek eğlenirken öğrenme sürecini sürdürebilirler.

Bale figürleri isimleri balenin en iyi ve optimum düzeyde yapılabilmesi için bilinmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Eğer siz de çocuğunuzun henüz küçük yaşlardayken sahne danslarına ilgi göstermesini istiyorsanız ve Ankara’da ikamet ediyorsanız, profesyonel dans eğitimlerinin verildiği dans okulumuza çocuğunuzun kaydını yaptırabilirsiniz. Her ekonomik zümreye ve her bütçeye yönelik hizmet veren dans okulumuzda siz de uygun fiyatlarla çocuğunuzun balenin faydalarından yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Temel Bale Figürleri Eğitimi

Her yaştan çocukların özel olarak sınıflara ayrıldığı bale kursları, yılın belirli dönemlerinde açılmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında daha önce pek çok dans yarışmasında birincilik sahibi olan deneyimli dans eğitmenlerini tek bir çatı altında toplamayı başaran Salsa Ankara Dans Kursumuz, bale eğitimi konusunda da çocuklarla iletişimi kuvvetli ve güler yüzlü dans hocalarından destek almaktadır.

Temel bale eğitimi çocuklar için aylık ya da üç aylık periyotlar halinde uygulanmaktadır. Bale doğası gereği tiyatro öğelerini de içinde barındırması sebebiyle çocukların oyunculuk yeteneğini de açığa çıkarmaktadır. Temel bale figürleri vücudun bütün ağrırlığının verildiği ayak parmak uçlarında ve küçük adımlar atılarak gerçekleştirilmektedir. Belirli bir koreografisi bulunan bale danslarında çocuklara dünyanın en ünlü bale teknikleri de kademeli olarak öğretilmektedir.

İlginizi Çekebilir ;  Ankara Pilates Kursu

Klasik müzikler eşliğinde çocuklarınızın mutlu anına tanıklık edebilir ve bale eğitimlerinden elde ettikleri kazanımlara kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz. Fiziksel gelişimlerinin yanı sıra ruhsal ve zihinsel gelişime de katkı sağladığı bilinen bale figürleri ve kurs ücretleri hakkında detaylı bilgilere bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Balenin Yararları Nelerdir?

Salsa Ankara Dans Kursu eğitim branşları içinde yer alan balenin özellikle küçük yaştaki çocuklara pek çok fayda sağladığı uzmanlar tarafından da açıklandığı için herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Bale yapmanın çocuklara faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sağlıklı ve dengeli büyümeye yardımcı olur.
 • Yeni arkadaşlıklar kurarak sosyal yönlerinin gelişmesini sağlar.
 • Esnek bir vücut yapısının oluşmasını sağlar.
 • Bale eğitimi hayatlarının her alanında ihtiyaç duyacakları özgüven duygusunu geliştirir.
 • Yanlış duruş şekillerini düzeltir ve çocukların dik durmasını  postür düzgünlüğünü sağlar.
 • Kas ve iskelet sistemini geliştirir, esneklik sağlar.
 • Müzik bilgisinin ve kulağının gelişmesine katkıda bulunur.
 • El ve ayak koordinasyonunu geliştirir vücuda hakim olmayı sağlar.
 • Planlı ve programlı yaşamaya katkı sağlar.

Son dönemde özellikle çocuklarının gelişimini düşünen bilinçli anne ve babalar tarafından popüler bir dans türü olarak öne çıkartılan bale, çocukların gelişiminde sağladığı faydalarla da küçük yaştaki çocukların yönelebileceği 1 numaralı fiziksel aktivite olarak kabul edilmektedir. Çocuk gelişim uzmanları ve deneyimli pedagogların sık sık anne ve babalara uyarılarda bulunarak hatırlattıkları balenin faydaları, ülkemizde her yıl on binlerce çocuğun baleye başlamasında etkili olan faktörlerin başında gelmektedir.

Ankara’da ikamet eden anne ve babalar için de çocuklarını gönül rahatlığı ile gönderip deneyimli bale eğitmenlerine emanet edebilecekleri profesyonel dans kursları bulunmaktadır. Salsa Ankara Dans Kursumuz, 2011 yılından bu yana her geçen süreçte faaliyetlerine bir yeni branşı ekleyerek hizmet verdiği dansların profesyonel eğitmen kadrosunu da dikkat çekici bir biçimde zenginleştirmeyi başarmıştır. Türkiye’nin en büyük dans salonlarına sahip dans okullarından biri olan kursumuzda 12’den fazla dans branşına dair ilk, orta ve ileri seviye dans eğitimleri verilmektedir.

Balenin Çocuklara Faydaları

Bale eğitiminin faydaları çocuklar için saymakla bitmeyecek türdendir. Bale yapmanın çocukta oluşturduğu pozitif etkileri şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

 1. Çocuğun postürü (duruşu) düzgün olur ve omurilik yapısını geliştirir.
 2. Kas ve iskelet sisteminin sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanır.
 3. Dik duruş alışkanlığı kazandırır
 4. Esnek bir vücut yapısına sahip olunmasını sağlar.
 5. Özgüven duygusunu geliştirir.
 6. Müzik bilgisini ve müzik kulağını geliştiri.
 7. El ve ayak koordinasyonunu artırır, vücut hakimiyetini kuvvetlendirir.
 8. Planlı ve programlı yaşamaya katkı sağlar.
 9. Eğlendirirken öğrendirir.
 10. Yeni arkadaşlar edinmeyi kolaylaştırır, sosyal zekayı geliştirir
 11. Vücudu şekillendirir, sağlıklı ve dengeli büyümeyi sağlar.
 12. Grup halinde çalışmayı pekiştirir.

Ankara Bale Kursları 10

Balenin çocuklara faydaları

Görüldüğü üzere balenin çocuğa faydaları konusunda listenin devamını getirmek mümkündür. Siz de çocuğunuzun bu faydalardan mahrum kalmamasını istiyorsanız Salsa Ankara Dans Kursu internet sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çocuklara yönelik bale kursu fiyatlarımız kampanyalı olup, yılın belirli dönemlerinde artış gösterebilmektedir. Bu yüzden vakit kaybetmeden kursumuzla iletişime geçerek balenin faydaları ve güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bale dersi fiyatları günümüzde hemen hemen bütün ekonomik bütçelere yöneliktir. Bu sayede toplumun her kesiminden anne ve babalar çocuklarının bale yaparak bu faydalardan mahrum kalmamasını sağlayabilirler. Güncel bale kursu fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir, kampanyalı fiyatlarımızdan anında yararlanabilirsiniz.

Bale Müziği

Yüzyıllar boyunca icra edilen ve asla popülerliğinden bir şey kaybetmeyen bale, günümüzde de özellikle dans eğitimlerine yeni başlayan küçük çocukların sıklıkla katılım gösterdiği dans türlerinden biridir. İtalya’da Rönesans döneminde ortaya çıkan bale, sanatın pek çok dalını bir araya getirmektedir. Dansın tiyatral hareketlerle mükemmel uyumu olan bale aynı zamanda müzikleriyle de ayrı bir sanatsal doyum yaşatmaktadır. Bu sebeple en çok tercih edilen bale müziği de yine klasik dönem müzikleri arasında yer almaktadır.

Bale müzikleri bu dans türünün ortaya çıktığı coğrafi koşullarla ve kültüre göre kendini şekillendirerek günümüze kadar gelmiştir. Parmak uçlarında yapılan zarif hareketlerin yanında el ve kolların vücut ile uyumlu bir ahenk içinde salındığı bale dansında sanatın her alanına ithaf edilen hareketler ve unsurlar bulunmaktadır. Bale müziği piyano, keman ve diğer klasik müzik enstrümanlarının sanatsal birlikteliğinden doğmaktadır.

Bale Terimleri

Bale danslarında da diğer danslarda olduğu gibi kendine özgü birtakım terimlerden söz etmek mümkündür. Kökleri Rönesans dönemine kadar uzanan bale dansının tiyatral ve sanatsal yönleriyle harmanlanan bale terimleri günümüzde bile popülerliğini korumaya devam etmektedir. Salsa Ankara Dans Kursumuz, kurulduğu 2011 yılından bu yana faaliyetlerini müşteri memnuniyeti odaklı sürdürerek tüm dans branşlarında oluğu gibi bale konusunda da kursiyerlerin tüm ihtiyaçlarına karşılık vermektedir.

Ankara bale kursu kursiyerlerimizin ve diğer bale öğrencilerinin bale terimleri hakkında en çok merak ettiği konular, her hafta düzenlenen temel eğitimlerin yanı sıra pratik  ve teknik bale derslerinde de öğrencilerin bilgisine sunulmaktadır. Türkiye’nin en kaliteli bale eğitmenlerine sahip geniş ve kapsamlı dans okulları arasında yer alan okulumuz, bale terimleri ve anlamları konusunda tüm kursiyerlerin meraklarını gidermek için başka hiçbir dans kursunda bulunmayan özel çalışmalar düzenlemektedir.

Bale Terimleri Nelerdir?

Bale terimleri nelerdir sorusunun yanıtı olarak verilebilecek ve 15. yüzyıldan günümüze kadar korunmuş bale terimleri şunlardır:

 • Arabesk : Bir seri hareketlerden kurulu poz. Balerin ya da balet tek bacak üzerinde durarak poz verir. Beş şekilde yapılır. Her şekil kolların durumu ve bacağı uzatma mesafesine göre değişkenlik gösterir.
 • Attitude (atitüd) :Balerin ya da baletin tek bacak üzerinde gövdesini dik tuttuğu pozdur. Diğer bacak kıvrılmış durumdadır, diz mümkün olduğu kadar yukarıda olmalıdır.
 • Ballerina : Bale grubu içinde dansını icra eden kadın dansçı
 • Ballet : Belli başlı bir konu içeren bale eseridir.
 • Bateri : Dans performansını gerçekleştiren kişinin iki ayağıyla birlikte havaya sıçradıktan sonra ayakları yerden kesilmişken hızlı bir şekilde havada ayaklarını birbirine vurmasıdır.
 • Kordöbale : Bir bale dans gösterisinde solist dans edenlerin dışındaki bütün grup anlamındadır.
 • Pa : Dans edenin grup dışında tek başına (solo) dans etmesidir.
 • Puante : Ayak parmak uçları üzerinde dans etmektir.

Bale terimleri ve Salsa Ankara Dans Kursu hakkında tüm merak ettiklerinizi web sitemiz üzerinden öğrenebilir, kurs başvuru tarihlerinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bale Yaşı

Baleye başlangıç yaşı anne ve babaların en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bale yaşı kaçtır sorusunun cevabı çocuklarını bale kursuna yazdırmak isteyen anne ve babalar tarafından merak edilmektedir. Günümüzde giderek popüler bir hal alan ve her ekonomik seviyeden herkesin bütçesine uygun fiyatlarla verilen bale dansı kurslarına çocuklarını kaydettirmek isteyen kişiler bale yaşı hakkında bilinmesi gerekenleri Ankara’nın en büyük ve en kapsamlı dans okulları arasında gösterilen kursumuzdan öğrenebilirler.

Çocuk gelişim uzmanlarının yanı sıra deneyimli bale eğitmenlerinin de anne ve babalara sık sık hatırlattıkları baleye başlama yaşı sabit bir yaş değildir. Bu nedenle çocukların 3 ila 11 yaş arasında mutlaka baleye başlamaları gerektiği belirtilmektedir. Bu yaş aralığı arasında kız ya da erkek çocuk ayrımı yapılmadan tüm çocuklar baleye başlayabilmektedir. Bale eğitimi çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini pozitif etkilemesinin yanında sağlıklı ve disiplinli bir hayat sürmelerini de sağmaktadır.

Baleye Kaç Yaşında Başlanmalı?

Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde 3 ila 11 yaş arası çocuklara özel olarak aktif bir şekilde sürdürülen bale kursları yoğun ilgi görmeye devam etmektedir. Çünkü çocukluk dönemi baleye başlama yaşı olarak kabul edilmektedir. Bale eğitimi zorlu bir süreci kapsadığı için baleye erken yaşlarda başlamak gerekir. Kursumuzda 3 – 4 ve 4 – 6 yaşlarda hazırlık eğitimleri verilmektedir. Bu yaş aralığındaki öğrencilerimiz özel eğitmenler ve pedagoglar eşliğinde sadece kendi yaş grubu ile bale eğitimlerine başlayabilmektedir.

Çocuğun baleyle tanışması vücuduna hâkim olabilme avantajını sağlamasının yanı sıra postür bozukluklarını da düzeltmektedir. Bale kursu çocukların sağlıklı ve zinde büyümelerini sağlar. Ayrıca bale eğitimi esneklik ve hareket kabiliyeti kazandırır. Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde çocuklar için özel olarak açılan bale kurslarına kampanyalı fiyatlar üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Deneyimli ve alanında uzman bale eğitmenleri eşliğinde çocuğunuz bale dersleri alarak hem fiziksel hem de ruhsal açıdan gelişim gösterecektir. Bu sayede çocuğunuz eğlenirken öğrenmenin tadını çıkarırken siz de onların mutluluğuna ortak olabilirisiniz. Bale yaşı ve kursları hakkında detaylı bilgileri web sitemizden edinebilirsiniz.

Bale Eserleri

Ankara’nın en kapsamlı ve en kaliteli dans eğitimlerinin verildiği Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde 12 farklı dans branşından biri olarak öne çıkan bale kursları, özellikle küçük yaştaki çocuklar için pek çok fayda sağlamaktadır. Çocukların zihinsel gelişiminde olduğu kadar fiziksel gelişiminde ve sosyal yönlerinin gelişmesinde etkili olan bale eğitimi, dans okulumuzun deneyimli eğitmenleri aracılığıyla verilmektedir. Tüm eğitimler boyunca çocukların mutlu bir şekilde gerçekleştirdiği bale tekniklerinde dünyanın en ünlü bale eserleri de çocuklarla tanıştırılmaktadır.

Anne ve babaların çocuklarının dansa ilgi duyması için mükemmel bir başlangıç yapabilecekleri bale dersleri, her yaştan çocuğa yönelik hazırlanan kapsamlı ders programlarıyla haftanın belirli günlerinde verilmektedir. Bu sayede bale kurslarında kendileriyle yaşıt çocuklarla bir araya gelerek sosyalleşen minik balet ve balerinler, zamanla balenin inceliklerini de öğrenerek bale yapmaktan büyük keyif alabilirler. Dans okulumuzda klasik bale eserleri listesi ile birlikte çocuklarınız mutlu bir şekilde dans ederken siz de onları size ayrılan bölümden takip ederek ders esnasında yaşadıkları mutluluklara an be an ortak olabilirsiniz.

Çocuk Balesi İçin Gerekli Kıyafetler Nelerdir?

Çocuk bale ayakkabısı başta olmak üzere pek çok bale ekipmanı, bale dansında ihtiyaç duyulan temel kıyafetler arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere bale kıyafetleri yetişkin ve çocuklara göre farklılık gösterebilmektedir. Bale kostümleri genel olarak şunlardan oluşmaktadır:

 • Tütü
 • Mayo
 • Point
 • Çorap
 • Bale eteği

Temel aksesuarlar ve bale kıyafetleri arasında yer alan bu ekipmanlar balenin optimum düzeyde yapılabilmesi için gereklidir. Tütü, bale kıyafetleri arasında en önemlisidir. Balerinlerin dans ederken giydikleri çok kısa ve kat kat olan kabarık eteğe verilen isimdir. Mayo balerin ve baletlerin zarif görünmelerini sağlayan ve çorabın üzerine giydikleri kıyafettir. Point ise balenin parmak ucunda yapılan bir dans olması sebebiyle bu pozisyonda durulmasını kolaylaştıran özel bir bale ayakkabısı çeşididir.

İlginizi Çekebilir ;  Ankara Yoga Kursları

Bale Ayakkabısı

Çocuklarınızın en iyi şekilde bale öğrenmesi için kaliteli ve %100 başarı garantili hizmet alabileceğiniz Salsa Ankara Dans Kursu, kurulduğu günden bu yana binlerce çocuğa bale yapmanın eğlenceli yönünü aşılayarak, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bale yapan çocukların da eğitimler boyunca zorlanmadan temel hareketleri gerçekleştirebilmeleri için birtakım ekipmanlara ihtiyaç duyduğu bilinmektedir. Bale ayakkabısı, bale yapan çocuklar için en önemli ve olmazsa olmaz kıyafetler arasında yer almaktadır.

Ankara Bale Kursları 11

Bale ayakkabısı

Ankara’da ikamet ediyor ve çocuğunuzun küçük yaştan itibaren esnek ve atletik bir vücut yapısına sahip olmasını istiyorsanız, çocuğunuz için en keyifli ve en basit fiziksel aktivite olan bale dansı için dans okulumuza müracaat edebilirsiniz. Bale kursumuzda yaşıtları ile bir araya gelen çocuklar hem sosyal açıdan yeni arkadaşlıklar kurup sosyal yönlerini geliştirebilir hem de temel bale hareketleriyle fiziki açıdan duruş ve postür bozukluklarının önüne geçerek atletik bir vücut yapısına sahip olabilirler.

Bale ayakkabısı fiyatları, pointlerin üretildiği malzeme ve işçilik kalitelerine göre değişiklik gösterse de genel olarak herkesin karşılayabileceği türden maliyete sahiptir. Ankara’da bale ayakkabısı arayışınızda profesyonel hizmet sunan Salsa Ankara Dans Kursu okulumuzda ihtiyacınız olan tüm ürünleri bulabilirsiniz.

Bale ve Dans Merkezi

Salsa Ankara Dans Kursu ve okulunun sahip olduğu fiziki imkanlar yalnızca Ankara’nın değil Türkiye’nin de en büyük tesise ve dans salonlarına sahip dans okulu olarak öne çıkmasını sağlamaktadır. Faaliyetlerine 2011 yılında başlayan dans kursumuz kısa süre içinde ülkenin dört bir yanından deneyimli ve pek çok dans yarışmasında birincilikleri bulunan kaliteli dans hocalarını bünyesinde toplamayı başarmıştır.

12’den farklı branşın aktif bir şekilde eğitimlerinin gerçekleştirildiği dans okulumuzda çocuklar için bale kursları ve eğitimi de verilmektedir. Çocukların bale eğitiminde temel hareketlerin yanı sıra dünyanın en ünlü bale gösterilerine dair de bilinmesi gereken detaylara değinilmektedir. Söz konusu dünyanın en popüler bale gösterileri şunlardır:

 • Uyuyan Güzel,
 • Fındıkkıran,
 • Kuğu Gölü

Bale eserleri konusunda engin tecrübeye sahip eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarınız bale dansının tüm inceliklerini öğrenebilir, dilerlerse profesyonel anlamda baleye merak salarak uluslararası yarışmalarda da boy göstermeye başlayabilirler. Bale kurslarımız hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Çocuk Bale

Çocuklarınızın hem fiziksel hem zihinsel hem de psikolojik gelişimlerinde çok büyük rolü olduğu kanıtlanan bale dansını alanında profesyonel eğitmenler eşliğinde öğrenmelerini istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Türkiye’nin en deneyimli ve en başarılı bale eğitmenlerini kadrosunda barındıran Salsa Ankara Dans Kursu, müşteri memnuniyeti odaklı gerçekleştirdiği 12 farklı dans branşı arasında çocuklar için baleye de yer vermektedir. Çocuk bale kursları, haftanın belirli günleri günlerinde çocukların hem eğlenip hem de sosyal yönlerini kuvvetlendirdiği bir dans kursu olarak öne çıkmaktadır.

Bale eğitimi özellikle çocuk yaştayken verilen özel bir dans türüdür. Yüzyıllar boyunca özellikle Batı medeniyetleri tarafından çocuk yaştan itibaren uzun süreli yapılan bir dans branşı olarak karşımıza çıkan bale, çocukların fiziksel gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve ruhsal yönlerini de geliştirdiği kanıtlanmış bir aktivitedir.

Deneyimli ve Profesyonel Eğitmenler

Sahip olduğu zengin fiziki olanaklar, geniş dans salonları ve tesisleriyle Ankara’nın en büyük dans okullarından biri olan dans kursumuzda aynı zamanda tecrübesi, branşında uzmanlığı ve güler yüzlü hizmetiyle en başarılı dans eğitmenleri de görev yapmaktadır. Çocuk bale kursu için de profesyonel eğitimlerini sürdüren eğitmenlerimiz, çocuklara bir pedagog bilinciyle yaklaşarak onların bale dışındaki sosyal gelişimleriyle de ilgilenmektedir.

Çocuklar dans okulumuzda uzman eğitmenlerin eşliğinde bale yaparak fiziksel açıdan çok esnek olmanın yanı sıra kas gelişimi açısından da uygun bir alt yapı kazanmaktadır. Bununla birlikte kendine güvenmeyi bale sayesinde öğrenen çocuklar, karşılaştıkları sorunların üstesinden gelmeyi ve giriştikleri işlerde başarılı sonuçlar elde etmeyi de öğrenmektedir.

Çocuk bale kursu fiyatları bakımından hemen hemen her bütçeden ailelere uygun fiyatların sunulduğu Salsa Ankara Dans Kursu okulumuzda, psikomotor becerileri gelişen çocuklar, daha ileride istedikleri dans branşında çok daha başarılı olabilmektedir. Ayrıca duruş bozuklukları ve yürüme dengesizliği gibi çocuğun ileriki yaşlarında sıkıntılı olabilecek fiziki problemlerin de erkenden ortadan kalkması sağlanabilmektedir. Fiziki açıdan odluğu kadar zihinsel ve sosyal açıdan da çocuk gelişiminde büyük faydaları olduğu kanıtlanan bale kursumuzdan yararlanarak içiniz rahat bir şekilde çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Çocuk bale kursumuz hakkında bilinmesi gerekenleri web sitemizden takip edebilirsiniz.

Çocuk Dans Dersleri

Ankara merkezli olarak 2011 yılında faaliyetlerine başlayan dans okulumuz, her yaştan bay ve bayan kursiyerlerimize 12’den fazla dans branşında kaliteli ve memnuniyet odaklı eğitim hizmeti sunmaktadır. Salsa Ankara Dans Kursu, sektörün öncüsü olmaya devam etmektedir. Sahip olduğu fiziki imkanlar ile sadece Ankara’nın değil aynı zamanda ülkenin de en büyük ve en donanımlı dans okullarından biri olarak adından sıkça söz ettirmeyi başaran dans kursumuzda ayrıca, bugüne kadar pek çok ulusal dans yarışmasında dereceye girerek ödül almış deneyimli dans eğitmenleri de görev yapmaktadır. Güler yüzlü ve samimi eğitim anlayışına sahip dans hocalarımız çocuk dans dersleri de vermektedir.

Ankara Bale Kursları 12

Çocuk dans dersleri

Kenidiniz kadar çocuğunuzun da dansa büyük ilgi duymasını ve dansın faydalarından gelişimine katkı sağlamasını istiyorsanız, çocuk dansları konusunda profesyonel hizmet sunan dans okulumuza başvurabilirsiniz. Deneyimli ve alanında uzman dans hocalarını kadrosunda barındıran dans kursumuzun her yaştan çocuklara özel dans eğitimlerinden yararlanarak çocuğunuzun hem fiziksel hem de zihinsel gelişiminde büyük katkı sağlayabilirsiniz.

Çocuklar İçin Özel Dans Eğitimleri

Çocuk dans şarkıları eşliğinde kurs alan çocuklarınız hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de yaşıtlarıyla birlikte faydalı aktiviteler yaparak sosyal yönlerini geliştirebilirler. Pedagogların ve çocuk gelişim uzmanlarının ailelere, ebeveynlere sıklıkla tavsiye edip hatırlattığı üzere bale başta olmak üzere çocuklara yönelik dansların, çocukların hem zihinsel hem fiziksel hem de ruhsal gelişimlerinde ciddi anlamda katkı sağladığı ve önemli rol oynadığı bilinmektedir.

Bu nedenle siz de Salsa Ankara Dans Kursu geniş eğitim programı arasında yer alan çocuk danslarına çocuğunuz kayıt ettirerek kendiniz gibi çocuğunuzun da dansı birebir tecrübe edip çok sevmesini sağlayabilirsiniz. Ankara’nın en büyük ve en kaliteli hizmet sunan dans okulunda çocuklarınız deneyimli eğitmenler eşliğinde pek çok çocuk dansına katılım göstererek fiziksel açıdan esneklik ve kuvvet kazanabilir, duruş bozukları ve benzeri problemlerin önüne geçebilirler.

Çocuklar için dans kursları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz. Çocuk dans dersleri ve fiyatları hakkında tüm merak ettiklerinizi Whatsapp üzerinden bize yöneltebilirsiniz.

Bale kursuna çocuklar 3 yaşından itibaren başlayabilir. Fakat 4 yaşından sonra aldıkları eğitim daha etkili olacaktır.

Fiyatlar üyelik süresine göre 150 ile 240 tl. arasında değişmektedir. Bale kursu fiyatlarımızı inceleyiniz.

Bale kursunda süre sınırlaması yoktur. Çocuk yaşta bale eğitimi alan çocuklar ileri de yapacağı bütün fiziksel aktivitelerde başarılı olabilir.

Evet yetişkin bale derslerimiz var.

Bale kurslarımız Bahçelievler mahallesi Azerbaycan caddesi no:38 Kat:3-4 adresinde yapılmaktadır

Fiyatlarımız 150 ile 240 lira arasında değişmektedir. Bale kursu fiyatlarımızı inceleyerek size uygun paketi seçebilirsiniz.

ankara-pilates-kursu

Ankara Pilates Kursu

Ankara Pilates Kursu Pilates egzersizleri ile hem bedeninizi hem de zihninizi güçlendirebilirsiniz. Fitness benzeri sporlar çoğunlukla bedenin dışını güçlendirir. Pilates ise vücudun merkezini güçlendirir, iç kaslarımızı çalıştırır, denge ve koordinasyonu…
modern dans kursu fiyatları

Modern Dans Kursu Fiyatları

Modern Dans Kursu Fiyatları Modern dans kurs fiyatları 1-3-6-9 aylık paketler olarak değişmektedir. Modern dans kurs ücretleri ve kampanyalarımızı inceleyin. Ücretsiz katılıp deneyin Çocuklar için 4-6 ve 7-9 yaş grupları…
dans-muzik-listeleri

Dans Müzikleri Listesi

Dans Müzik Listeleri Dans müzik listeleri salsa, bachata, tango, yoga, zumba, kizomba, sirtaki, zeybek ve düğün dans müzikleri olarak ayrı ayrı listelerden oluşmaktadır. Müzikleri seçerken dansedebileceğiniz ve dans eğitimi için…
pilates kursu fiyatları

Pilates Kursu Fiyatları

Pilates Kursu Fiyatları Pilates kursu fiyatları haftalık ders saati olarak değişmektedir. Pilates ders ücretleri ve kampanyaları inceleyin. İlk pilates dersi deneme için ücretsiz Haftada 1, 2 veya 3 günlük spor…
ankara-kizomba-kursu

Ankara kizomba kursları

Ankara Kizomba Kursları Ankara kizomba kursu eğitim programı, ders saatleri, Ücretsiz tanıtım dersi, kizomba kursu fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. Son yılların en popüler danslarından biri kizomba. Türkiyede son bir kaç yıldır…
bachatamuzikleri

Tutkulu Bachata Müzikleri Listesi

Tutkulu Bachata Müzikleri Listesi Bachata müzikleri listesi içinde her türden bachata bulabilirsiniz. Popüler bachata müzikleri yanında bachata eğitim ve başlangıç müzikleri bulunmakta. Bachata ritminin kolay duyulduğu ve ritm sayan müziklerle…
yoga kursu fiyatları

Yoga Kursu Fiyatları

Yoga Kursu Fiyatları Yoga kursu fiyatları haftalık ders saati olarak değişmektedir. Yoga kursu ücretlerimizi ve yoga kampanyalarımızı inceleyin. Şaşıracaksınız. Haftada 1, 2 veya 3 günlük spor paketi aldığınızda bu haklarınızı…
bale kursu fiyatları

Bale Kursu ve Bale Kursu Fiyatları

Bale Kursu ve Bale Kursu Fiyatları Bale kurs fiyatları 3-6-9 aylık paketler olarak değişmektedir. Bale kursu ücretleri ve kampanyalarımızı inceleyin. Ücresiz tanıtım dersimize katılın. Çocuklar için 4-6 ve 7-9 yaş…
ankara-zumba-kursu

Ankara Zumba Kursları

Ankara Zumba Kursları İster haftada bir, ister haftada iki gün zumba yapın. İsterseniz her gün. Salsa Ankara zumba derslerine başladığınız zaman, dersler dışında da zumba çalışabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızdan zumba…
ankara-tango-kursu

Ankara Tango Kursu

Ankara tango kursu eğitim programı, fiyatlar, eğitmen kadrosu, ücretsiz tanıtım dersleri ve ders videolarına buradan ulaşabilirsiniz. Ankara Tango Kursu Ankara tango kursu ile tangonun en yaygın stili olan arjantin tango…
düğün dansı müzikleri

Düğün Dansı Müzikleri

Düğün Dansı Müzikleri Düğün dansı müzikleri listemizde yerli ve yabancı dans müzikleri bulabilirsiniz. Popüler müziklerin yanında klasikleşmiş tango, vals, rumba dans müziklerini de listemize ekliyoruz. Düğün müzikleri listemizi oluştururken fazla…
dans-dersi-videolari

Dans Dersi Videoları

Dans Dersi Videoları Dans dersi videolarımızı evde dans öğrenmek veya spor yapmak isteyenlere uygun olarak hazırlıyoruz. Video derslerimize her hafta yenilerini ekliyoruz. Ayrıca derslerimize devam eden öğrencilerimiz de okulumuzda ya…