Ankara kizomba kursu eğitim programı, ders saatleri, Ücretsiz tanıtım dersi, kizomba kursu fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Son yılların en popüler danslarından biri kizomba. Türkiyede son bir kaç yıldır popüler. Techno vari müzikler, tangoyu andıran figürler fakat bachata gibi kıvrak bir dans. İnsanların ilk izlediği anda bunu öğrenmek istiyorum dediği dans türü. Ankara kizomba kursu ile ister hobi olarak, isterseniz tüm ayrıntılarıyla kizomba öğrenebilirsiniz.

ÖNCE DENEYİN SONRA KAYIT YAPTIRIN

Kendimize o kadar güveniyoruz ki katılmak isteyen herkese ücretsiz kizomba dersi deneme imkanı veriyoruz. Tek yapmanız gereken kizomba dersi için rezervasyon yaptırmak.

0312.213 9279

Bizi arayarak rezervasyon yaptırın

WHATSAPP

Whatsapp ile rezervasyon yaptırın

REZERVASYON FORMU

Form doldurarak rezerasyon yaptırın

Dilediğiniz kadar pratik ve çalışma imkanı

Öğrencilere özel pratik alanı olan tek kizomba okuluyuz. Bu sayede istediğiniz zaman kendiniz veya arkadaşlarınızla pratik yapabilirsiniz. Mobil uygulamamız ile derslerde gördüğünüz kizomba figürlerinin videolarına ve kizomba müziklerine anında ulaşabilirsiniz.

Ankara'nın en büyük dans gecelerini düzenliyoruz

Pratik yapmak ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için her hafta dans gecemiz de var. Daha önce gidenler bilir. Rasa dans gecesi her hafta ortalama 200 kişinin katıldığı, Ankara'nın en kalabalık dans gecesidir.

Ankara Kizomba Kursu Ders Programı

Başlangıç ve orta seviye kurslarımız haftada 1 saat ders, 3 saat pratik şeklinde yapılır. Öğrencilerimiz ders saatleri dışında da gelip çalışabilirler. Diğer derslerimizin ayrıntılarına Ankara Dans Kursu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ankara kizomba kursuna katılmak isterseniz ücretsiz tanıtım dersimize bekleriz. Böylece ders müfredatı, eğitmenlerimiz, fiyatlarımız ve okulumuz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken ankara kizomba kursu başvuru formunu göndermek veya sağ alt köşedeki whatsapp ikonuna tıklayarak bize ulaşmak

Kizomba Dersi

Kizomba dersi almak isteyen kişiler, Türkiye’nin dans konusunda en yetkin ve başarılı dans kurumlarından birisi olan Salsa Ankara Dans kursuna başvuruda bulunabilirler. Oldukça kaliteli bir dans kursu müfredatına sahip olan kurumumuz, bu alanda ülkemizdeki en yetkin ve profesyonel hocalara sahiptir.

Hem eğlenmek hem de Kizombayı öğrenmek istiyorsanız sizler de bu alanda profesyonel eğitim alabileceğiniz dans okumuza müracaat edebilirsiniz. Özellikle 2011 yılından bu zamana kadar geliştirmiş olduğu dans teknikleri sayesinde hem kişilere dans etmeyi sevdiren hem de oldukça eğlenmelerini sağlayan kurumumuz, bu alanda eğitim alabileceğiniz ülkemizde bulunan sayılı kurumlardan bir tanesidir.

Kurulduğumuz günden beri bünyemize katmış olduğumuz pek çok profesyonel hocalarımız ve birbirinden yetenekli dans eğitmenlerimizle sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz. Özellikle dansı kendisi için tam bir yaşam stili olarak gören ve dans etmenin aslında o kadar zor olmadığını kavramak isteyen herkesi Salsa Ankara Dans kursumuza beklemekteyiz.

Kizomba derslerimiz, belirli periyotlar halinde açılmakta olup kişilerin taleplerine göre başlangıç, orta ve ileri seviye olarak devam etmektedir. Kurumumuzda oldukça eğlenceli olarak verilen dersler sayesinde sizler de hem öğrenirken hem de eğleneceksiniz.

Haftalık bir saat olarak verilen Kizomba kurslarımıza katılan herkes aynı zamanda kurumumuzda uygun oldukları vakitlerde pratik yapabilme olanağına da sahiptir. Siz de yoğun hayat temposundan bir nebzede olsa kaçmak ve kendinize zaman ayırmak isterseniz, resmi internet sitemiz üzerinde yer alan Kizomba dansı ders saatlerimizi inceleyebilir ve kendinize en uygun periyotlu ders programını seçebilirsiniz. Sizden gelen taleplere göre şekillenen hocalarımız, sizler için en uygun ders programını hazırlamaktadırlar.

Yeni açılacak kizomba sınıflarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kizomba kursu fiyatları

Kurs fiyatlarımız 3 ay, 6 ay ve 9 aylık paketler şeklindedir. Fiyatlarımız her seviyede aynıdır. Her yılın fiyatları eylül ayında belirlenir. Avantajlı fiyatlardan faydalanmak için Eylül ayından önce paketlerinizi satın alabilir, bir yıl boyunca istediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Bizi arayarak veya mesaj atarak fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Kizomba kursumuza Online Kayıt olun

Kizomba dans kursu fiyatları sayfamızdan fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz

Ayrıca kizomba kursu kampanyalar bölümümüzü inceleyerek çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Kizomba kurs ücretleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler, kurumumuzun resmi internet sayfası üzerinden gereken tüm detaylara ulaşabilmektedirler. Salsa Ankara Dans kursu olarak öğrencilerimize 3 ay, 6 ay ve 9 aylık periyotlar halinde dans eğitimleri vermekteyiz.

Kursumuzun sizin için sunmuş olduğu alternatif fiyatlardan ve kampanyalardan faydalanmak için mutlaka bizimle iletişime geçin. Kizomba kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulmak için Salsa Ankara Dans kursu resmi internet sayfası üzerine yer alan iletişim kanallarından herhangi birisiyle bizlerle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Kurumumuz aynı zamanda dönem başında yapmış olduğu anlaşmalar doğrultusunda, pek çok kişiye önce paketlerini satın alma ve sene içerisinde diledikleri vakitte kullanma olanağı tanımaktadır. İnternet sitemiz üzerinde yer alan kampanyalar kısmından siz de istediğiniz kampanyayı seçebilir ve oldukça uygun fiyatlarla kendi hayatınızda bir fark yaratabilirsiniz. Kişilerin bütçelerini sarsmadan onlara en uygun eğitimlerin verildiği kurumumuzda alanında en başarılı ve ünlü hocalarla çalışma ve pratik yapma imkânı sağlanmaktadır.

Ne Kadar Sürede Kizomba Öğrenebilirim?

Profesyonel hocalarımız sayesinde Kizomba dersleri yaklaşık 2 ay ile 4 ay arasında öğrenilebilmektedir. Akademimizde oldukça eğlenceli geçen dans dersleri, aynı zamanda farklı aktivitelerle daha da pekişmektedir. Tüm ayrıntıları ile öğrenebildiğiniz Kizomba dansı için aynı zamanda kurumumuzda istediğiniz kadar pratik yapma şansına da sahipsinizdir. Dansın genel içeriği doğaçlamaya yönelik olduğu için çok fazla performans sarf etmeden kizomba öğrenmek mümkündür. Akademimizde usta hocalar ile verilen kizomba dersleri, kurumumuz tarafından başarı ve memnuniyet garantisi ile verilmektedir.

Salsa Ankara Dans olarak her yaştan olan kursiyerlerimize dansı sevdirmek ve hayatın rutini içerisinde farklı bir dünya yaratmak bizlerin en önemli amaçlarından sadece birkaç tanesidir. Profesyonel hocalarımız tarafından verilen bu dersler, bu zamana kadar hep erteleyip de öğrenemediğiniz danslar için sizlere büyük bir olanak sağlar.

Özellikle doğaçlama figürlerinin yoğunlukta olması sebebiyle yaratıcılığınızı geliştiren Kizomba, aynı zamanda sahip olduğu kıvrak hareketleri ile esnekliği arttırmada oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Mutlu ve enerjik olma açısından geniş bir farkındalık sunan Kizomba dansı, kişilerin kendilerine olan öz güvenlerinin de pekişmesine yardımcı olacaktır.

Kizomba Kursuna Nasıl Başvururum?

Kizomba kursuna başvuruda bulunmak isteyen kişiler Salsa Ankara Dans resmi internet sayfasından ilgili kısımda yer alan başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilmektedirler. Bunun yanı sıra sitemiz üzerinde yer alan iletişim numaralarından bizleri arayarak kurs hakkında gereken tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Yoğun geçen gündelik hayatta siz de Afrika’nın büyülü dünyasını iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız daha fazla beklemeyin. Afrika-Küba kültürünü merak eden ve seven herkesi Salsa Ankara Dans Kursuna bekliyoruz. Geniş alt yapımız sayesinde daha ilk dersten farkı göreceksiniz.

Neden Salsa Ankara Dans Kursu?

Kizomba dansını öğrenebileceğiniz sayılı ve kaliteli yerlerden birisi olan akademimiz, sizlerin içindeki dansçıyı ortaya çıkartma potansiyeline sahip en önemli kurumların başında gelmektedir. Alanında uzman hocalar ile kısa sürede dansa olan ilginizi daha da arttırarak, sizlerin bu dansta sadece eğlenmeyi değil aynı zamanda dolu dolu bir eğitim almanızı da garanti etmekteyiz.

İlginizi Çekebilir ;  Ankara Sirtaki Kursu ve Kurs Fiyatları

Partnerinizle aranızdaki uyumu ortaya çıkartan bu dans türü aynı zamanda etkili tekniklerimizle sizlere bambaşka bir kıvraklığın büyüsünü tattıracaktır. Oldukça kısa bir süre içerisinde öğrenebileceğiniz Kizomba dansı, kendinizin fark etmediği farklı yönlerinizi de sergilemenize olanak sağlar.

Ankara Kizomba Kursu

2011 yılından bu yana sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin en büyük ve başarılı dans kursu olma hedefiyle çıktığımız bu yolda, kadromuza kattığımız birbirinden deneyimli dans eğitmenlerimizle sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz. Dans etmeyi bir yaşam biçimi haline getirmek isteyen, dans etmenin aslında o kadar zor bir aktivite olmadığını ve gerçekten isteyen herkesin başarıp kendine yakıştırdığı bir etkinlik olduğunun farkına varan herkesi Salsa Ankara dans kursumuza beklemekteyiz.

Gerek 600 öğrenci kapasiteli geniş alt yapı imkanları gerekse Türkiye’nin dört bir yanından gelen, pek çok uluslararası dans turnuvalarında derece sahibi şampiyon dans eğitmenleri ile Ankara’nın en büyük dans okullarından biri olan kursumuzda 12 farklı dans branşı arasında dilediğinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu kurslar arasında, içindeki dans etme heyecanını dışa vurmak isteyen her yaştan öğrencimizin katıldığı Ankara Kizomba kursu da yer almaktadır.

Son yılların en popüler danslarından biri olan Kizombaya ilgi duyuyorsanız ve bu dansı ister profesyonel isterseniz de amatör olarak öğrenip etkili bir şekilde uygulamak istiyorsanız dans okulumuzun iletişim ekibiyle hemen bağlantıya geçebilirsiniz. Kıvrak ve hareketli dans figürlerinin bulunduğu bu dans ile bir yandan eğlenirken bir yandan da formunuzu koruyabilirsiniz. Kizomba kursu katılım için herhangi bir partnere ihtiyacınız yoktur. Yapmanız gereken sadece 3, 6 ve 9 aylık kurs dönemlerimizden dilediğinize başvuruda bulunmak ve Kizomba derslerine bir an önce başlamaktır.

Kizomba kursumuza eşiniz olmadan katılabilirsiniz. Kizomba sınıflarımıza eşit sayıda kadın ve erkek öğrenci alıyoruz. Ders süresince sürekli eş değştiriyoruz. Ankara kizomba kursu sayfamızda dersle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyatlar üyelik süresine bağlı olarak 150 ile 230 lira arasında değişiyor. Kizomba kursu fiyatları sayfamızda tüm üyelik ücretlerimizi bulabilirsiniz.

Kizomba kurslarımız haftada bir gün ders, bir gün pratik şeklinde yapılıyor. Ayrıca öğrencilerimiz diledikleri zaman okulumuzda ücretsiz pratik yapabiliyor

Kızılaydan beşevler metrosunda inerek veya güvenparkdan kalkan bahçelievler dolmuşlarıyla kizomba kursuna gelebilirsiniz.

aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 9 aylık şeklinde ödeyebilirsiniz. Kizomba dersi üyelik paketlerimizden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Evet ders alabilirsiniz. Eğer hızlı ilerlemek istiyor veya standart çalışma saatleriniz yoksa özel dans dersi sizin için daha uygun olacaktır. Kizomba özel ders fiyatlarımızı inceleyin.

Kizomba sınıfları dersin yapıldığı sınıfa göre 6, 12 ve 24 kişi oluyor. Pandemi sürecinde %50 kuralı nedeniyle sayılar yarıya düşüyor.

Tango kursu başlangıç seviye 6 ay sürüyor. 6 ay sonunda başlangıç seviyesinde dansedebilirsiniz. Sonrasında isterseniz orta ve ileri seviye tango eğitimlerimize devam edebilirsiniz.

Kizomba Nedir?

Kizomba’nın ana vatanı Angola olarak bilinir. Bir kaç ülke kendi dansı olduğunu iddaa etse de en popüler olduğu yer Angola. Hatta öyle ki bizdeki nasıl herkes nispeten ankara oyun havası oynuyorsa onlar da kizomba yapıyor. Gece kulüplerinde bile müzik tarzı kizomba. Kizomba’nın kökeni Afro – Küba kültürüne dayanır.
Kizomba içinde bir çok müzik ve dans türü barındırır. Yumuşak bir müzik ile soft hareketlerle dansedebileceğiniz gibi, club tarzı müziklerle çok hareketli olabilirsiniz.

Kizomba, genel anlamına bakıldığında aslında kelime olarak kutlama anlamına gelmektedir. Ancak özgürlüklerini sonradan kazanan Angola halkı için Kizomba tam anlamıyla bir mutluluktur. Bu yüzden Kizomba dansı ilk bulunduğunda dansa temel figürler olarak kıvraklık ve coşkunun eklenmesi, bu dansı yaratan kişilerin aslında ne kadar mutlu olmaya ihtiyaçlarının olduğunu gözler önüne serer. Kizomba anlamıyla tamamen örtüşen bir tavırla dans eden kişilerin mutlu ve coşkulu olmalarını sağlar. Belki de bu sebeptendir ki kim bu dansı yapsa, kendisini saran farklı bir enerji olduğunu ifade etmiştir.

Kizomba’nın öncülerinden olan Eduardo Paim, Kipanda, Rumba ve Salsa dinleyerek büyüdüğünü, Kizomba’nın bu 3 farklı müziğin ruhundan bir parça taşıdığını ve bu sayede insanların istemsizce mutlu olduklarını dile getirmektedir. Özellikle Kizomba dansı yapmanın Angola’lılar için tam anlamıyla su içmek gibi olduğunun pek çok kişi tarafından ifade edilmesi bu dansın, onlar için aslında ne kadar önemli olduğunu ortaya koyan en büyük kanıttır. Angola’lılar Kizomba’nın tam anlamıyla vücutlarının iletişim şekli olduğunu belirtmektedirler. Dokunarak iletişim kurmanın en güzel yolu onlar için Kizomba yapmaktır. Bu sayede hem partnerleri ile aralarındaki bağları güçlendirdiklerini söyleyen Angola’lılar, aynı zamanda dans ederken ruhlarının da onlarla birlikte dans ettiğini ifade ederler.

Kizomba dansı, pek çok kişi için uzaktan cinsel temaları ağır bir dans olarak gözükse de aslında tam da düşüldüğü gibi bir dans değildir. Dansın kıvrak figürlerinin ve cazibeli hareketlerinin olması bir anlamda karşı tarafın vücuduyla empati yapmaya olanak sağlayan en büyük araçtır. Bu sayede fiziksel olarak kendilerini değerli hisseden Angola’lılar, partnerleriyle adeta hem mental yoldan hem de fiziksel yoldan derin bir bağ kurma fırsatı yakalarlar. Sadece cinsellik odaklı olarak düşünenlerin danstan asla zevk alamayacaklarını dile getiren yerli halk bu dansı daha çok yeni bir kültürün kuruluşunun en büyük coşkusu olarak düşünmenin gerektiğini belirtmişlerdir. 500 yıllık sömürgenin ardından kendi özgürlüklerine kavuşan bir halkın bu durumu elbette ki Kizomba gibi bir dansla kutlamaları gerekirdi.

Kizomba dansı, genellikle Portekizce söylenen şarkılar eşliğinde yapılan ve Angola kökenli olan en popüler danslardan bir tanesidir. Kipalapanda, Angola ve Merengue karışımı olan dans, romantik bir akışı olduğu için oldukça duygusal figürlere sahiptir. Daha önceleri Kimbunbundu olarak bilinen bu dans zamanla Avrupa’da ve ülkemizde Kizomba adıyla yaygınlaşmıştır.

Kizomba dansını henüz ilk derste yapmaya başlayabilirsiniz. Temel figürleri öğrenmesi kolay olmakla birlikte yıllarca geliştirebileceğiniz çok farklı figürleri olan bir dans türüdür.

Kizomba dansı, Afrika’nın geleneksel dans figürleri ile birleşmiş olan ve kıvrak figürler içeren oldukça enerjik bir dans türü olarak bilinmektedir. Son zamanlarda ülkemizde oldukça fazla popülerliği artan dansın, yavaş bir müziğe sahip olması ve doğaçlama ağırlıklı olarak ilerlemesi bu dansa olan ilgiyi arttıran şüphesiz en önemli etmen olarak kabul edilmektedir. Dans kısa süre içerisinde Avrupa’da yayılmış ve ülkemizde de hatırı sayılır bir popülerliğe ulaşmıştır.

Kizomba Türleri

Kizomba türlerine genel olarak bakıldığında aslında dansın kendi kökeni olan sambadan fazlaca uzaklaşmadığı derin bir şekilde hissedilmektedir. Her adımda Semba, Rumba ve Bacha’tanın yoğun kokusunun hissedilmesi aslında bu dansın devrim niteliğinde bir dans olduğunu gösterir bizlere. Geleneksel Angola dansı olarak bugün pek çok farklı yerden almış olduğu kültürel katkılarla her gün kendisini biraz daha geliştiren Kizomba, aslında içinde koskocaman da bir Dünya barındırmaktadır.

Semba dansının tamamen bir devrimi olarak karşımıza çıkan Kizomba, aslında sambanın bir alt türüyken birden devleşen bir yapıya bürünmüştür. Bugün Kizomba’nın son halini almasındaki en etkili durumun ise Kizomba müzikleri olduğunu belirtmekte yarar vardır. Önceleri Angola halkı sadece semba müzikleri ile dans ederken, sonrasında Kizomba müziklerinin yaygınlaşmaya başlaması bu dansın farklı bir türe doğru evrilmesindeki en önemli etmendir. Kizomba müziklerinin Afrika’nın geleneksel yapısını taşıması bu dansı diğer dans türlerinden ayıran en önemli etmendir. Bunun en önemli sebebi dansın en temel hareketlerinde dahi bir ulusun kendi özgürlüğünü kazanmasının muhteşem coşkusunun en içten olarak yansıtılmasıdır.

Özellikle Latin dans figürleri ağır olarak dansın içinde yer alsa da Kizomba müziklerinin bu dansa katmış olduğu bambaşka havayı dansın muhteşem ritimlerinde hissetmemek olanaksızdır. Bu yüzden özellikle Latin ülkelerinde yayılmaya başlayan dans uzaklardaki diyarlardan ülkemize kadar korunarak etkisini taşıyabilmektedir. Bugün ülkemizde pek çok farklı noktada verilen kizomba kursları sayesinde, Latin danslara düşkün olan kişilerin kendilerini unutulmaz anlar yaşamasına olanak sağlanmaktadır. Dans hakkında bilinen en önemli şeylerden bir diğeri ise Kizomba dansının en fazla Portekizce konuşulan Afrika ülkelerinde yayılmaya başlamasıydı. Özellikle Lizbon bölgelerinde hızlıca yayılma olanağı bulan Kizomba, sadece yerel halk arasında değil dönemin beyazları arasında da oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanmıştır.

İlginizi Çekebilir ;  Ankara Yoga Kursları

Kizomba türleri, her ne kadar tango ve Bachata’nın karışımlarından oluşan dans türlerini kapsasa da kendisine özgü yapısıyla oldukça nadir olan ve geniş bir yelpazeye sahiptir. Kendi dillerinde Kutlama anlamına gelen dansın, pek çok farklı türü ve müziği bulunsa da en yaygın olanı 1980’li yıllarda Kizombanın babası olarak bilinen Eduardo Paim tarafından bulunanıdır. Semba, Rumba ve Kilapanda gibi müziklerinin kombinasyonuyla oluşan Kizomba, 500 yıllık sömürgenin ardından yeniden bir kültür kurma çabasını göstermektedir.

Luanda’da ortaya çıkan bu dansın en önemli yanı ise Angolalıların kendilerini dışa vurumlarıdır. Dansın ilk bakışta fazla yakın temas içermesi pek çok kişiyi dansa karşı çekingen bıraksa da dansın genel tarzını öğrendikten sonra bu çekingenlik hızla kaybolur. Angoralılar bu dansı ruhlarının doyumu olarak nitelendirmiş olsalar da sadece onlar değil pek çok millet bu dansı kendi içinde özümsemeye başlamıştır.

Kizomba Mutluluğu

Kizomba, gerçek anlamda mutlu olan insanların dansıdır. Uzun yıllar boyunca sömürge altında yaşamış olan bir toplumun kendi dışavurumlarını Kizomba ile yansıtmaları da bu toplumun aslında kazandıkları özgürlüğe dair inançlarını gösterir. Yerel halk için yemek yemek ya da su içmek kadar önemli olan bu dansta önemli olan kişinin partneriyle dokunarak iletişim kurmasıdır. Tam anlamıyla hem fiziksel hem de mental olarak hazzın doruklarına ulaşmanızı sağlayan Kizomba dansı, tutkunu olanlarıyla kurumumuzda buluşmaktadır.

Salsa Ankara Dans kursu olarak tüm Kizomba severleri ve bu dansı öğrenmek isteyen herkesi kurs merkezimize davet ediyoruz. Profesyonel hocalarımız tarafından verilen derslerle hem Kizomba’nın geleneksel tadına ulaşacak hem de günlük hayatınızın monotonluğunda kendinize bir çıkış kapısı bulacaksınız.

Genel olarak oldukça basit ve kolay öğrenme figürlerine sahip olan Kizomba dansı türleri, teknikleri açısından diğer dans türlerinden ayrılmaktadır. Doğaçlamanın oldukça fazla olduğu ve genel olarak içten gelen duyguların yansıtıldığı bu dans öğrenilirken, dans eden kişiler herhangi bir zorluk yaşamazlar.

Kıvrak hareketlerin fazla olmasından dolayı dizlerin ve bacakların fazlaca çalıştırılması ise esnekliğinizi arttıracaktır. Kurumumuz tarafından verilen eğitimlerin gerekli durumlarda pratiklerle desteklenmesi, bu dansı oldukça kısa bir sürede öğrenmenize yardımcı olacaktır. 

Kizomba Adımları

Kizomba adımları, genel olarak Latin danslarında kullanılan başlangıç adımlarından oluşmaktadır. Ankara kizomba kursunda her ders farklı bir adım öğrenirsiniz. Ancak Kizomba dansı öğrenmek isteyen kişilerin teknik gibi ağır konulara fazlasıyla eğilmesine kesinlikle gerek yoktur. Kizomba tam anlamıyla, ruhun serbest bırakılışını ve vücudun kendi doğasını bulmasını hedefleyen bir dans türü olduğu için adımlar çok ön planda değildir.

Temel anlamda kıvrak bir yapıya sahip olan bu dansta, sadece kendi iç güdünüzle bazı hareketleri ekleyebilirsiniz. Özellikle dans etmeye yeni başlayan kişiler için oldukça ideal olan bu dans, kıvrak figürlere sahip olması sebebiyle pek çok kişiyi korkutsa da aslında sanıldığı kadar zor bir dans değildir.

Burada asıl amaç mutlu olmak ve bunu dışarıya Kizomba ile yansıtmaktır. Bu yüzden Kizomba dansının en temel hareketlerinde kişinin kendisini müziğin akışına bırakması ve ona uygun olarak ritimsel hareket etmesi yeterlidir. Figürlerin doğal akışına kişi kendisini kaptırdığında adeta nehirde çaba harcamadan yüzen birisi kadar rahat hareket eder. Bu yüzden özellikle Kizomba’nın ilk derslerinde kişilere kendilerini nasıl rahat bırakacakları ve kendilerini nasıl ritme vücutlarını uyduracakları verilmektedir.

Bir ırkın kendisini ifade etme biçimi olarak sömürge sonrasında doğmuştur. Aynı zamanda özgürlük denilen kavramın aslında ne kadar mutluluk verici ve önemli bir şey olduğunu tüm Dünya’ya bu dansla göstermiştir. Bu yüzden sadece fiziksel olarak değil ruhsal olarak da dans eden kişiye tam anlamıyla bir tatmin sağlar. Aynı zamanda duygu dışavurumlarında sorun yaşayan kişilerin de bu dansla başa çıkmalarına yardımcı olmaktadır.

Dans eden kişinin içinde sakladığı tüm gizli duyguların dokunarak açığa çıkması Kizomba’nın en önemli amaçlarından bir tanesidir. bu sayede pek çok kişi kendi duvarlarından kurtularak duygularını nasıl dışa vuracaklarını öğrenmişlerdir.

Kizombanın adımları, dans etmeye yeni başlayan kişiler için diğer dans türlerine kıyasla oldukça kolaydır. Dansın pek çok figürü kıvrak hareketlerden oluşsa da Kizomba dansı, genel itibariyle oldukça temel hareketlere sahiptir. Bu dansta yapmanız gereken tek şey kendinizi arka plandaki müziğin ritmine bırakmak ve figürlerin akışına hapsetmektir.

Angolalıların kendilerini ifade etme biçimleri olan Kizomba dansı, sahip olduğu hareketler sayesinde oldukça enerji veren bir dans türü olarak bilinmektedir. Sahip olduğu kıvrak hareketler ve yakın temaslar sayesinde partnerinizle aranızdaki uyumu ortaya çıkaracak olan bu dans, aynı zamanda sizleri Afrika’nın egzotik büyüsüne ortak edecektir.

Özellikle Yeşil Burun Adaları, Gine-Bissau ve Portekiz’de oldukça yaygın olan bu dans, son zamanlarda hem Avrupa’da hem de ülkemizde oldukça benimsenmiştir. Kendisine has dokusu sebebiyle özellikle Latin danslarını seven kişiler, tam anlamıyla tutkunu olmaya başlamış ve bu sayede Dünya’nın pek çok farklı bölgelerinde kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Kizomba Teknikleri

Kizomba dansı teknikleri ve öğrenmesi kolay olan eğlenceli bir dans türüdür. Bu sayede milyonlarca kişi tarafından kısa sürede benimsenmiş ve pek çok bölgeye hızla yayılmıştır. Kizomba dansı, genel olarak kendi içinde kapalı tutuşlarla yapılan bir dans türü olduğu için tangoya benzer yönlendirmelere sahiptir. Fakat müzik ve adım olarak tangodan oldukça farklı bir tarza sahiptir.

Yerli halkın müziklerin karışımına uyarak Merengue, Bachata ve tangoyu karıştırmasıyla elde ettikleri Kizomba, adeta özgürlerini kazanan Angoralıların ruhlarını yansıtma biçimidir. Çeşitli milletlerinde zaman içinde bu dansa kendi yorumlarını katmasıyla tam olarak bir anlam kazanan Kizomba, her ne kadar eski tarihli olmasa da günümüzde kendisine sağlam bir yer edinmeyi başarmıştır.

Kizomba dansı hakkında merak ettiğiniz her şeye Salsa Ankara kursu resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Sizler de Afrika’nın egzotik dokunuşunu partnerinize hissettirmek ve kendinizi bambaşka bir dünyada bulmak isterseniz bizlere başvurabilir ve profesyonel hocalarımızdan Kizomba dersleri alabilirsiniz. Resmi internet sitemiz üzerinde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir ve Ankara kizomba kursu hakkında gereken tüm bilgileri kolaylıkla edinebilirsiniz.

Kizomba Müzikleri

Kizomba müzikleri, Angola kökenli olarak Kizomba dansının vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Özellikle Angola kökenli olanların özgürlüklerini kutlamak için ettikleri bu dans, özgür ruhlarını yansıtmaktadır. 500 yıllık sömürgenin ardından yeniden yaratılan kültürlerinin en önemli parçalarından birisi olan Kizomba, Angolalılar için adeta bir hayat tarzıdır. Bantu dillerinde kutlama anlamına gelen Kizomba dansı, 1980’lerden sonra hızla hem Avrupa’da hem de ülkemizde ciddi anlamda popülerleşmeye başlamış ve bugün pek çok kişi tarafından sevilen bir tür haline gelmiştir.

Afrika’nın sıcak savanalarından doğan Kizomba dansı, sadece kıvrak figürleri ile değil aynı zamanda müzikleri ile de oldukça farklı bir dans türüdür. Angola kökenli insanların tam anlamıyla vücutlarıyla kendilerini ifade ettikleri bir dans türüdür. Kizomba, adeta bu insanlar için hayat tarzıdır. Dansın ortaya çıkışında sömürgeden kurtulan Angola kökenli insanların kurtuluşlarını kutlamak adına yaparlar. Kendi anavatanlarında mutluluk anlamına da gelmektedir. Sıfırdan bir ırkın kültürlerini yeniden kurma çabası olarak vücudun dile gelişidir aslında Kizomba. 500 yıllık sömürge sonucunda ortaya çıkan bu dans, Bantu dilinde kutlama anlamına gelir. Tam anlamıyla coşkulu bir kutlamayı ifade eden dansın müzikleri de bu konsepte uygun olarak seçilmektedir.

Kizomba dansı müziklerinde dikkat çeken en önemli durum hem hareketli parçalarla hem de yavaş parçalarla dans edilebilmesidir. İnsanı dans ederken Afrika’nın mistik derinliklerine çeken Kizomba, bu etkisiyle adeta büyülü bir dokuya sahiptir. Dansın bu denli yayılmasında haklı payı bulunan Eduardo Paim, insanları ortak bir yapıda birleştiren gücün Kizomba olduğunu savunmaktadır. Ankara kizomba kursunda kizombanın tarihi ve kültürü hakkında da bilgi sahibi olursunuz.

İlginizi Çekebilir ;  Ankara Zumba Kursları

Özellikle sömürgeden çıkmış bir ülkenin en haklı kutlama şeklidir. Sahip olduğu kıvrak müzikleriyle sadece Angola’da değil aynı zamanda Dünya’nın pek çok bölgesinde kendisine yer edinmiştir. Bu alanda oldukça etkili olan Paim, özellikle samba, rumba ve kilapanda tarzı müzikleri harmanlayarak Kizombayı bulduklarını söylemiştir. Bu türün tamamen doğaçlama ortaya çıktığını ifade etmiştir.

Önce yavaş ve ateşli figürlerle başlayan dans, sonrasında yerini kıvrak ve hareketli figürlere bırakmaktadır. Bu dansta asıl önemli olan vücudun dile gelmesini sağlamak ve bu sayede figürlerin öne çıkmasına sebep olmaktır. Bu yüzden dansın müzikleri seçilirken oldukça özenli ve dikkatli davranılır. Dans müziklerinde en fazla dikkatleri çeken şey ise tam anlamıyla tutkunun esiri olmanızı sağlayacak ezgilerin yaptığınız hareketlerle adeta eşleşmesidir. Ankara kizomba kursu size adımlar dışında ritm ve müzikalite eğitimi de verir.

Adımlarla Yazılan Şiir “Kizomba”

Kizomba dansı içerdiği kıvrak hareketlerle dans eden kişiyi anında egzotik bir yolculuğa çıkarmaktadır. Afrika’nın derinliklerinde kendini kaybetmek isteyen kişileri bekleyen Kizomba, aynı zamanda cazibeli tarzıyla dans edenlerin bambaşka bir hava solumasını da sağlar. Pek çok kişi Kizombaya, mükemmellerin karışımı dese de sambadan ve rumbadan oldukça farklı bir yapısının olduğu pek çok kişi tarafından bilinir. Dans tutkunlarının tam anlamıyla âşık olduğu bu dans türü, Angola’lılar için bir yaşam tarzıdır. Kendilerini ifade etmeleri açısından da oldukça kutsal bir anlam taşır.

Hem yumuşak hem de hareketli parçalarla birlikte dans edilebilen Kizomba, genel itibariyle samba, rumba ve Kilapanda müziklerinin karışımından meydana gelmiştir. Uzun yıllar sömürge altında kalan ve bağımsızlıklarını kazandıktan sonra kendilerine özel bir kültür oluşturmaya çalışan Angola’lılar bu dansı, kendilerini dünyaya ifade etme biçimi olarak tanımlarlar. Belki de bu yüzdendir bilinmez, dansı yapan pek çok kişi oldukça mutlu ve enerjik hissettiğini belirtir. Özgürlüklerinin mutluluğunu danslarına yansıtan Angolalılar için bir ifade ediş biçimi olan Kizomba, artık Dünya’nın pek çok yerinde yaygınlaşmıştır.

Ülkemizde ise kurumumuz tarafından verilen Kizomba dans dersleri, profesyonel hocaları sayesinde bu dansı öğrenmek isteyen kişilere büyük bir olanak sağlıyor. Kizomba’nın büyüsünü hissetmek ve cazibesine ortak olmak isteyen herkesi Ankara kizomba kursu derslerimize bekliyoruz. Sadece vücudun değil aynı zamanda ruhun da bir yansıması olan Kizomba’yı siz de kolaylıkla profesyonel hocalarımızla en uygun ortamda öğrenebilirsiniz. Dersler ve Kizomba hakkında daha detaylı bilgi almak için siz de Salsa Ankara Dans kursunun resmi internet sitesinden bize ulaşabilirsiniz.

Neden Kizomba Kursu Alınmalı?

Kizomba dansı, Afrika’nın en duygusal ve kıvrak danslarından birisi olarak bilinmektedir. Dans ederken geleneksel dokuyu hissettiren bu dansın, özellikle cazibeli figürlere sahip olması en dikkat çeken yanlarından bir tanesidir. Egzotik bir hava da yapılan dansta, partnerlerin birbirlerine yakın temas halinde bulunması aradaki uyumu arttıran en önemli faktör olarak görülmektedir.

Kizomba kursu almak için gereken tek neden mutlu olmayı istemektir. Kizomba dansı sahip olduğu geleneksel Afrika büyüsünü bünyesinde barındırdığı için dansı yapan kişilere farklı bir duygu durumu sunar. Özellikle kıvrak figürleri sayesinde birlikte oldukça eğlenen partnerler, aynı zamanda dansın yakın temas içermesiyle birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı da elde etmiş olurlar. Bunun yanı sıra Kizomba dansı;

  • Dansı yapan kişilerin daha mutlu ve pozitif olmalarını sağlar,
  • Kişilere içerdiği figürler ile daha enerjik hissettirir.
  • Kıvrak ve hareketli dansları sayesinde dans eden kişilerin formda olmalarını sağlar ve uzun vadede kişilere kilo dahi verdirebilir.
  • Dans eden kişinin esnekliğini arttırarak vücutlarını zorlamadan daha aktif bir şekilde kullanabilmelerine olanak tanır.
  • İçerdiği koreografiler sayesinde dans eden kişilerin kendilerine olan güvenlerini arttırır.
  • Dansın geleneksel bir özelliğinin olmasının yanı sıra doğaçlama hareketlerinin de fazla olması dans eden kişinin yaratıcılığını geliştirir.

Egzotik bir havada Afrika’nın gizemli dünyasına yolculuk yaptıracak olan kizomba dansı, sizlerin aynı zamanda içinizdeki dansçıyı da ortaya çıkarmanıza olanak sağlayacaktır.

Kizomba Ankara

Kizomba dansı Ankara kursları arasında tüm Türkiye’de en fazla bilinen ve en çok tercih edilen Salsa Ankara Dans Kursu, Kizombayı merak edenleri ve Kizomba aşıklarını bekliyor! Angola kökenli olarak başlayan ve sonrasında tüm Dünya’yı etsi altına alan bu dans, 7 ‘den 70 ‘e herkesin oldukça ilgi gösterdiği dans türlerinden bir tanesidir.

Özellikle içerdiği geleneksel figürlerle oldukça farklı olan bu dans, Afrika’nın geleneksel havasını solumak isteyen kişilerin şiddetle seçmeleri gereken bir danstır. İçeriğinde yer alan kıvrak figürler sayesinde hem içinizde yer alan dansçıyı ortaya çıkaracak hem de cazibenizi göstermeniz için sizlere fırsat tanıyacaktır. Her ne kadara Angola kökenli olsa da dans kendisine ait bambaşka figürler taşımaktadır. Tam da bu sebepten dolayı Bachata ve Sambadan ayrılmakta olup, dansın doğasından bambaşka bir enerjiye sahiptir.

Ortaya çıktığı anda başta Afrika olmak üzere sonrasında Avrupa’ya yayılan Kizomba, ülkemizde de hatırı sayılır bir popülerliğe sahiptir. Kizomba Ankara dans kursları arasında yer alan kursumuz, kendi içindeki enerjiyi açığa çıkartmak ve dans ederek mutlu olmak isteyen herkesi beklemektedir. Her yıl Angora’da farklı türlerde yarışmaları düzenlenen bu dans için neredeyse tüm ülkelerde oldukça yoğun bir talep olmaktadır. Özellikle Kizomba’yı kendi ana vatanında öğrenmek isteyen kişilerin her yıl Luanda’ya akın ettiği düşünülürse, bu dansın oldukça yaygın olduğu sonucuna varmak mümkündür.

İşte tam burada bizler sizler için kadromuza eklemiş olduğumuz usta Kizomba hocalarımız sayesinde, çok da uzaklara gitmeden Afrika’nın yoğun egzotik havasını en yakınınıza taşımaktayız. Profesyonel hocalarımız tarafından verilen Kizomba dersleri ile sizler de çok uzaklara gitmeden Kizomba’nın yoğun havasını soluyacaksınız.

salsa müzikleri

Salsa Müzikleri Listesi

Salsa müzikleri listesi içinde her türden salsa müzikleri bulabilirsiniz. Popüler salsa müziklerinin yanında salsa eğitim müzikleri ve salsa başlangıç müzikleri bulunmakta. Salsa ritminin kolay duyulduğu ve ritm sayan müziklerle salsa…
bale kursu fiyatları

Bale Kursu ve Bale Kursu Fiyatları

Bale Kursu ve Bale Kursu Fiyatları Bale kurs fiyatları 3-6-9 aylık paketler olarak değişmektedir. Bale kursu ücretleri ve kampanyalarımızı inceleyin. Ücresiz tanıtım dersimize katılın. Çocuklar için 4-6 ve 7-9 yaş…
milonga-bien-ankara

Milonga Bien- Ankara Tango Gecesi

MİLONGA BİEN, her cumartesi tango severlerin buluştuğu gecedir. Ankaralı tango eğitmenlerinin ortak düzenlediği gece 7 yıldır devam ediyor. Adını İspanyolca, “İYİ MİLONGA” dan almıştır. [envira-gallery id=”662″] Gecede farklı dj performanslarının…
ankara-pilates-kursu

Ankara Pilates Kursu

Ankara Pilates Kursu Pilates egzersizleri ile hem bedeninizi hem de zihninizi güçlendirebilirsiniz. Fitness benzeri sporlar çoğunlukla bedenin dışını güçlendirir. Pilates ise vücudun merkezini güçlendirir, iç kaslarımızı çalıştırır, denge ve koordinasyonu…
ankara-dans-gecesi

Rasa Dans Gecesi

Rasa Dans Gecesi – Dans Geceleri Rasa dans gecesi – Salsa Ankara Dans Kursu organizasyonudur. Her cumartesi 21:00 da Selanik 2 cd. No:74 Kızılay adresinde yapılır. Hem alanın genişliği hem…
ankara-modern-dans-kursu

Ankara Modern Dans Kursu

Ankara Modern Dans Kursu- Ankara’nın En Popüler Modern Dans Kursu! Ankara modern dans kursları bünyesinde hem çocuklar hem de yetişkinler için sınıflarımız vardır. Çocuk gruplarımız 10-15 yaş aralığındadır. 10 yaşından…
ankara-bachata-kursu

Ankara Bachata Kursları

Ankara Bachata Kursları Ankara bachata kursu 137 liradan başlayan fiyatlarla. Ayrıca 2. dans hediye. Ücretsiz deneme dersi için hemen rezervasyon yaptırın. Yoğun tempolu eğitim ile etkili ve hızlı öğrenme Ankara…
zeybek müzikleri

Zeybek Müzikleri

Zeybek Müzikleri ve Zeybek Dansı Zeybek dansı müzikleri listemizde eğitimlerini verdiğimiz zeybek türlerini bulabilirsiniz. Zeybek müzik isimleri; Cuma ovası zeybeği, yörük ali zeybeği, çakal çökerten zeybeği, çökertme zeybeği, harmandalı, kerimoğlu…
salsa-ankara-dans-parti

Dans Kursu Fotoğrafları

Dans Kursu Fotoğrafları Dans kursu fotoğrafları bölümümüzde okulumuzun ve derslerimizin fotoğraflarını bulabilirsiniz. Rezervasyon ile ücretsiz dersimize katılın.  0312.213 9279 Bizi arayarak rezervasyon yaptırın WHATSAPP Whatsapp ile rezervasyon yaptırın REZERVASYON FORMU…
düğün dans kursu fiyatları

Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Düğün Dansı Kursu Fiyatları Düğün dans kursu fiyatları ders saatine göre değişir. İstediğiniz dans türü ve koreografiye göre ders saatini belirliyoruz. Paket fiyatlarımızı inceleyin. Eğer herkesin beğeneceği bir düğün dansı…
düğün dansı müzikleri

Düğün Dansı Müzikleri

Düğün Dansı Müzikleri Düğün dansı müzikleri listemizde yerli ve yabancı dans müzikleri bulabilirsiniz. Popüler müziklerin yanında klasikleşmiş tango, vals, rumba dans müziklerini de listemize ekliyoruz. Düğün müzikleri listemizi oluştururken fazla…
sirtaki ve zeibekiko müzikleri

Sirtaki ve Zeybekiko Müzikleri

Sirtaki ve Zeybekiko Müzikleri Sirtaki ve zeybekiko müzikleri listemizde en popüler müzikleri bulabilirsiniz. Türkçe ve yabancı sirtaki müziklerinin yanında başlangıç seviye sirtaki ve zeybekiko eğitimi alanlar için de uygun müzikler…