Ankara modern dans kursları bünyesinde hem çocuklar hem de yetişkinler için sınıflarımız vardır. Çocuk gruplarımız 10-15 yaş aralığındadır. 10 yaşından küçük çocuklar için bale eğitimimiz vardır. 15 yaşından büyükler yetişkin gruplarına alınır. Çocuk gruplarımızın dersleri genellikle hafta sonu yapılır. Ankara modern dans kursu ve kurs fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Öğrencilerimizin aldıkları ders saatlerinin yanı sıra pratik yapabilme imkanlarının da bulunması, öğrenilen dans figürlerinin daha kalıcı olmasına olanak sağlar. Siz de boş zamanlarınızı geçirmek için kaliteli bir aktivite düşünüyorsanız Salsa Ankara modern dans kurslarımızı inceleyebilirsiniz. Bu zamana kadar hep ertelediğiniz aktiviteye bir an önce başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ;  Zeybek - Oyun Havaları Kursu ve Kurs Fiyatları
Ankara modern dans kursu ve kurs fiyatları

Modern Dans Kursları Programı

Hem çocuklara hem de yetişkinlere özel olarak Ankara modern dans kursu bahçelievler okulumuzda verilmektedir. Her yaştan ve her fiziki özelliklere sahip kişiler tarafından yapılabilir. Modern dans dersleri çocuk grubu ve yetişkin grubu için haftada 1 saattir.

Çocuklara özel modern dans kursunda güler yüzlü personelimizin yanı sıra çocuk gelişimi konusunda profesyonel dans eğitmenlerimiz ile hizmet vermeye devam etmekteyiz. Çocuk grubu dersleri veliler tarafından da takip edilebilmektedir. Derslerimiz velilere ayrılan özel bölümden izlenebilmektedir. Bu sayede çocuğunuz modern dans kursu ile dans etmenin tadını çıkarırken siz de onun heyecanına ortak olabilirsiniz.

Ankara dans kursu programımızdan modern dans dersleri gün ve saatlerine göz atın

Ankara modern dans kursları fiyatları

Modern dans kurs fiyatları 1-3-6-9 aylık paketler olarak değişmektedir. Modern dans kurs ücretleri ve kampanyalarımızı inceleyin. Ücretsiz katılıp deneyin Çocuklar için 4-6 ve 7-9 yaş grupları vardır. 10-15 yaş arası çocuklar için modern dans derslerimize katılabilirsiniz. Modern dans ders fiyatlarımızı kıyaslarken ne kadar eğitim aldığınızı, kimden modern dans eğitimi aldığınızı sormayı unutmayın. Modern dans kursu ders fiyatı ucuz görünen bir okulda bir ayda verdiğimiz eğitimi 3 ayda alıyor olabilirsiniz. 

ÜYELİKNAKİTKARTÖĞRENCİTAKSİT
Özel Ders ( 1 saat)650 ₺700 ₺450yok
Özel Ders (4 saat)2200 ₺2350 ₺15003 TAKSİT
Özel Ders (8 saat)4000 ₺4250 ₺27003 TAKSİT
1 Ay950 ₺1050 ₺750yok
3 Ay2250 ₺2400 ₺18753 TAKSİT
6 Ay4000 ₺4250 ₺30003 TAKSİT
9 Ay5400 ₺5700 ₺44503 TAKSİT
İlginizi Çekebilir ;  Ankara Sirtaki Dans Kursu ve Kurs Fiyatları

Ankara’nın En Popüler Modern Dans Kursu

Kendimize o kadar güveniyoruz ki katılmak isteyen herkese ücretsiz modern dans dersi deneme imkanı veriyoruz. Tek yapmanız gereken modern dans dersi için rezervasyon yaptırmak. 

Ankara modern dans kursları ve fiyatları için bizi arayın

0541 180 80 25

Bizi arayarak çocuk dans kursu için rezervasyon yaptırın

WHATSAPP

Whatsapp ile çocuk dans kursu ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz

REZERVASYON

Form doldurun biz sizi arayalım. Dans kursları için sizi davet edelim

Bahçelievler modern dans kursları

Size en uygun kampyayı seçerek daha uygun fiyatlara modern dans eğitimi alabilirsiniz.

Modern dans kursuna çocuklar 7-8 yaşından itibaren başlayabilir. Fakat öncesinde alacakları bale eğitimi daha faydalı olacaktır.

Fiyatlar üyelik süresine göre 250 ile 400 tl. arasında değişmektedir. Modern dans kursu fiyatlarımızı inceleyiniz.

Modern dans kursunda süre sınırlaması yoktur. Çocuk yaşta modern dans eğitimi alan çocuklar ileri de yapacağı bütün fiziksel aktivitelerde başarılı olabilir. 

Evet yetişkin modern dans derslerimiz var. Dans kursu programımızdan gün ve saatlerini öğrenebilirsiniz.

Modern dans kurslarımız Bahçelievler mahallesi Azerbaycan caddesi no:35 Kat:1 adresinde yapılmaktadır

Fiyatlarımız 250 ile 400 lira arasında değişmektedir. Modern dans kursu ders  fiyatlarımızı inceleyerek size uygun paketi seçebilirsiniz.

Üyeliklerimiz 1 aydan başlıyor. Sadece ilk kayıtta tek ders ücreti ödeyerek dersimize katılıp deneyebilirsiniz

16-24 yaş arası öğrenciyseniz %30 indirimimizden faydalanabilirsiniz. Dans kursu kampanyaları ve indirimlerimizi inceleyiniz

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin, her ay indirim ve çekiliş fırsatı yakalayın

Neden Ankara Modern Dans Kursu için bizi seçmelisiniz?

 • Ders saatlerinde tüm okulumuz çocuklar ve velilerine aittir. Yetişkinlere ait ( veliler hariç ) ders açılmamaktadır.
 • Sadece konservatuvar eğitimi almış eğitmenlerle çalışırız.
 • Çocuk gruplarımızın bulunduğu saattlerde okulumuzda çocuk gelişimi mezunu personelimizi de hazır bulundururuz.
 • Daha iyi hijyen sağlamak için ayrı bale, modern dans, yoga ve pilates salonumuz vardır.
 • Dersimizi, eğitmenimizi ve çocuğunuzu ders esnasında tv den izleyebilirsiniz.
 • Velilerin de vakit geçirebileceği kafe bölümümüz ve ayrı sigara içme alanımız vardır.
 • Yeterli talep olması durumunda veliler için de aynı saatlere ders açılabilir
ankara modern dans kursu

Salsa Ankara Dans Akademi olarak; gerek sahip olduğumuz fiziki alt yapı gerekse de deneyimli dans eğitmen kadrosuyla Ankara’nın en büyük dans merkezlerinden biriyiz. Dans okulumuzda 12 farklı branş içinde modern dans eğitimleri de alabilirsiniz. Güncel modern dans kurs kayıtlarımız devam etmektedir.

Modern Dans Kursu Ankara Baçelievler’de

Bahçelievler 3. caddenin merkezindeyiz. 480 m2 lik dans okulumuz açılır çatı ve pencereleri sayesinde dans etmek için çok elverişlidir. Modern dans kursları kızılay ulaşımı çok kolay. Beşevler metrosundan yürüyerek veya bahçeli dolmuşlarıyla okulun önünde inip gelebilirsiniz.

Neden Modern Dans Kursu?

Modern dans kursunu tercih etmek için belki de yüzlerce sebep bulunabilir. Ancak bu dansta temel olan şey duyguların estetikle dışa vurulmasıdır. Adeta dans eden kişileri kendinden alan bu dansta en önemli şey vücudun estetikle olan uyumdur.

Modern dans yüzyılın başında pek çok farklı kültürü etkisi altına almıştır. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir. Tam bir estetik düşkünü iseniz ve hayatınızda bir farklılık olsun istiyorsanız siz de modern dansı seçebilirsiniz. Dans eden kişilere tam bir estetik duruş kazandırır. Modern dans teknikleri aynı zamanda vücudun dengesinin ayarlanmasına da yardımcı olmaktadır.

Pek çok kişi tarafından baleye oldukça benzetilir. Fakat modern dans baleye tepki olarak kurallardan sıyrılmıştır. Duyguların özgür dışa vurumu demek daha mantıklı olacaktır. Çünkü modern dans ne bale kadar kuralcıdır ne de duyguların dışa vurumunu ketler. Tamamen doğaçlama figürler üzerine kurulmuştur. Modern dans ile hem vücudun doğal hareketleri ile hareket edecek hem de hareketleri estetik bir zemin üzerine oturtabileceksiniz.

Modern dans tek kelimeyle balenin özgür kalmış halidir. Bale teknikleri üzerine kurulmuştur. Fakat balenin kurallarından sıyrılmıştır. Modern dans kural tanımaksızın insanların duygularını ifade ettiği dans türüdür.

Avrupa ve Amerikada yaygınlaşmasına rağmen temelinde doğu kültürü vardır. Modern dansta balenin aksine doğu danslarında olduğu gibi dizler hafif kırık ve ayaklar çıplaktır. Fakat modern dans yapmak istiyorsanız öncelikle bale temel figürlerini öğrenmeniz şart. Ankara modern dans kursu ile alacağınız eğitim temel bale figürleriyle başlar.

Modern Dans Eğitimleri

Ankara’daki modern dans kursları, farklı bölgelerde bulunmaları ve sağladıkları farklı şartlar ile eğitim almak isteyen herkese hitap etmektedirler. Böylece bireyler kendileri için en uygun olan kursu seçme ve devam etme şansı elde ederler.

Her şeyden önce araştırma yaparak sizin için en uygun olan seçeneği belirlemeniz önemlidir. Her türlü fiyat ve benzeri bilgi için Ankara’nın en gözde dans kursları arasında yer alan Salsa Ankara Dans Kursu ile iletişime geçebilirsiniz.

Neden Modern Dans Eğitimi?

Gündelik hayatın monotonluğundan sıkılmışsanız ve kendinize kaliteli bir aktivite arıyorsanız modern dans eğitimi alabilirsiniz. Özellikle dans ve estetik kavramlarının tam anlamıyla vücut bulduğu bu dansta, kendinizi ve duygularınızı yansıtmak için fırsat bulacaksınız.

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanlar için tam bir kaçamak olan bu dans, sizleri hayatın yıpratıcı etkisinden arındırarak hem bedeninizin hem de ruhunuzun dinlenmesine olanak sağlayacaktır.

Haftada Kaç Saat Modern Dans Eğitimi Verilir? Salsa Ankara Dans Kursu olarak modern dans eğitimlerimiz haftada 1,5 saattir. Profesyonel hocalarımız eşliğinde verilen bu dersler, temel figürleri öğretmekle başlar. Kişiler tam bir dans duruşuna sahip olana kadar devam eder. Bunun yanı sıra uygun eğitim koşullarımız sayesinde öğrencilerimiz kurumumuzda pratik yapma olanağına da sahiptir.

Modern Dans Nedir?

Modern dans, dans ile var olmanın en basit halidir. Diğer dans türlerine kıyasla kendine özgü bir ruhu bulunur. Hem dans eden kişiyi hem de izleyen kişileri kendinden geçirir. Modern dans, duyguların farklı bir şekilde ifade edilmesi anlamına da gelmektedir. Estetik ve doğaçlamanın birleşme noktası olan bu dansta adeta vücut kendisini ifade etme fırsatı yakalar.

Modern dans nedir

Modern dansın ilk uygulamaları Amerika ve Almanya’dadır. Bale gibi teknik yeterlilikler gerektirmesine karşın kuralları reddetmiş, insanların kendini dansla ifade etmesini amaçlamıştır. Daha çok teatral bir dans olmuştur.
Bu teatral dansın temelleri rönenas dönemine aittir. İnsanların batıl yaptırımlardan ve kurallardan kurtulup kendini özgürce ifade etmesine dayanır. Modern kelimesi de aslında toplumdaki köklü değişimlerden gelir.

Modern dans veya modernlikten kasıt gelişmiş veya güçlü olmak değil, kendini özgürce ifade edebilme, tüm dünya kültürlerini kabullenme, kurallara boyun eğmemektir.
Modern dans içinde en az batı kültürü kadar doğu kültürü de yansıtılmış, tüm dünya dansları harmanlanmıştır.

Uzun yıllardır pek çok farklı kişinin kendine özgü yorumlamasıyla gelişmiştir. Bu zamana kadar kaliteli birikimlerin bir parçası olarak günümüzde hala popüler olmaya devam etmiştir. Bu dansın en keyifli yanı ise hem doğaçlama olması hem de dans eden kişiye güzel bir denge ve duruş sağlamasıdır.

Çağdaş Dans Nedir?

Çağdaş dans, bilinen diğer adıyla modern dans, 19. yüzyılın ortalarında ortaya çıkmıştır. Ancak asıl yükselişini 20. yüzyılda yakalamış bir dans çeşididir. Balenin insanı dar bir alan içerisinde hareket etmek zorunda bırakan ve belirli bir kalıp ile sınırlayan kurallarına tepki olarak doğmuştur. Doğayı ve bireyin kendi bedenini temele alan bir çeşit dans etme prensibi olarak ortaya çıkmıştır. Tango, salsa, bachata, kizomba gibi dans türleri de modern dans kapsamında değerlendirilmektedir.

ağdaş dans nedir

Birçok dans türünün kendine ait belirli bir müzik türü vardır. Farklı olarak modern dans, oluşturulan kareografi ile uyumlu hale getirilerek birçok farklı tarzdaki müzik ile beraber uygulanabilmektedir. Bu kapsamda bireyi özgürleştiren ve sınır çizmeyen bir dans türüdür. Beslendiği kaynak anlamında hem doğunun sakinliğini hem de batının sert tavrını bir araya getirir. Genelde çıplak ayaklarla yapılması bu karma yapının bir yansımasıdır.

Modern dans ile beraber bedeninizde yaşayacağınız birçok değişiklik bulunmaktadır. Dans etmek;

 • Bedeninizin esnekliğini arttırır,
 • Hareketlerinize denge katar,
 • Kondisyonunuzu olumlu etkiler.

Günlük hayatta daha estetik ve bedensel sınırlarını genişletmiş bir birey olarak yaşamınızı sürdürürsünüz. Duruşunuzun daha dik, tavrınızın daha özgüvenli ve hayat kalitenizin daha yüksek olması; kendinizi çok daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

Çağdaş Dans Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dans etmeye başlama sürecinde en çok önem verilmesi gereken konu dans kursu seçimidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken faktörler şunlardır:

 • Eğitimin alanında kendini geliştirmiş eğitmenler tarafından veriliyor olması,
 • Eğitmenlerin bireye ve dans sanatına verdikleri değer,
 • Kursun temizlik standartlarına uygun olması,
 • Eğitimin verildiği alanın dans etmeye uygun olması.

Yukarıda sayılan niteliklere uygun şekilde olmayan bir kurs ortamı, hem dansa yönelik olan isteği azaltmakta hem de eğitim sürecinden alınan verimi olumsuz yönde etkilemektedir. Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde özellikle bu standartlara dikkat edilmektedir. Sizlere en iyi şekilde hizmet sunabilmek amaçlanmaktadır. Böylece dans etmek hem stres atmanızın hem de sosyalleşmenizin bir anahtarı olarak kendine yer edinebilecektir.

Modern Dans Başlama Yaşı

Modern dansa başlama yaşı, dans etmek isteyen kişilerin en önemli sorularından bir tanesi olmaktadır. Modern dans tamamen kişinin doğaçlama olarak geliştirdiği ve içsel duygu durumlarını dışa vurdukları bir dans türüdür. Bu yüzden bu dansı yapmak için herhangi bir sınırlandırması da bulunmamaktadır.

rnodern dans başlama yaşı

Modern dans başlama yaşı

Özellikle temel tekniklerini baleden aldığı için modern dans ile bale sürekli karıştırılmaktadır. Bu yüzden belirli bir başlama yaşı olduğu düşünülen modern dansa herkes istediği yaşta herhangi bir sınırlandırma olmadan başlayabilir.

Çocuklar İçin Modern Dans Başlama Yaşı

Çocuklar için modern dans eğitimleri genel olarak 10 ile 15 yaş arasında başlamaktadır. Genellikle pek çok aile çocukları için modern danstansa bale eğitimini uygun görürler. Ancak bale eğitimleri fazla kuralcı olması sebebiyle çocuklar tarafından fazla sevilen bir dans türü değildir. Balenin yerine çocukları için modern dans eğitimi almak isteyen aileler, kurumumuzda profesyonel hocaların vermiş olduğu modern kurslarımızı sıklıkla tercih etmektedirler.

Özellikle çocukların hem mental hem de fiziksel gelişimleri için oldukça önemli olan dans kurslarımız, 10 ile 15 yaş aralığında olan tüm çocuklara verilmektedir. Modern dans kurslarımızda hem çocuklar için hem de aileleri için en uygun ve güvenilir ortam tarafımızdan oluşturulmuştur. 

Modern Dans Başlangıç Hareketleri

Modern dans başlangıç hareketleri genel olarak bale tabanlı olan hareketlerdir. Balenin yapılışından esinlenerek ortaya çıkan modern dans, Martha Graham tarafından tüm dünyaya yayılmıştır. Özellikle bu dansta teknikten çok duyguların yansıtılması önemli olduğu için sadece temel hareketler baleden alınmış ve onun dışında kalan diğer tüm hareketler, dans eden kişinin opsiyonuna bırakılmıştır.

Modern dans bir tutkuyu yansıtır. Herkesin tutkusu ve tutkularını yansıtışları farklı olacağından yapılan modern dans türleri de farklı olmaktadır. Belki de bu yüzden pek çok farklı tarzda modern dansa rastlarız. Modern dansın annesi olan Martha Graham, bu dansın en önemli bileşeninin duygu olduğunu ifade etmiştir. Yani dansa dair ne kadar teknik bilinirse bilinsin dansta temel olan şey duyguların dışa vurumudur.

Modern Dans Ne Kadar Sürede Öğrenilebilir?

Modern dansı öğrenme süresi, tam olarak kişinin ne istediğine bağlıdır. Temel modern dans tekniklerini öğrenmesi genel olarak 1 ay sürmektedir. Bunun yanı sıra eğer yeteneğiniz de varsa dansı öğrenme süresi genel olarak kısalır.

Modern dansı kısa sürede öğrenmek yerine dansı içselleştirerek öğrenmek başarılı bir dans kursu olarak öğrencilerimize tavsiyemizdir. Kurumumuzda tamamen profesyonel eğitim almış olan hocalarımız tarafından verilen dans kurslarımızda da bu durum temel olarak alınmaktadır.

Modern Dans Çeşitleri

Modern dans çeşitleri denilince akla gelen pek çok dans türü, özellikle 18. ve 19. Yüzyılda Almanya ve Amerika kökenli olarak ortaya çıkmıştır. Pek çok dans türünü içinde barındıran modern dans, genel olarak konser dansı olarak bilinmektedir. Dansın yıllar içinde olan değişimi neredeyse tüm sosyoekonomik gelişmelerden ve değişmelerden etkilenmiş. Bu da dansı daha farklı bir yoruma sahip kıldırmıştır. Genel olarak baleye benzese de oldukça farklı figürlere sahip olan modern dansın, bambaşka ruha sahip olması bu dansı diğer danslardan ayıran en önemli özelliktir.

Modern dans çeşitleri

Modern dans çeşitleri

Modern Dansın Ruhu. Dans eden kişiyi bir anda büyüsüne hapseden ve yavaş ritimlerle insanı bir anda alıp bambaşka diyarlara götüren modern dans, tüm notaların vücuda yansımasıdır. Yavaşça yükselen müzik ve bu hareketlere uyumlu olarak yapılan figürler hem dans eden kişiler için hem de izleyenler için tam bir şölen havası taşır.

Aynı zamanda farklı kültürlerden ve sosyal yapıdan etkilenmesinden dolayı modern dans adeta hayata dokunmakta ve hayatın gerçeklerini yansıtmaktadır. Dans aynı zamanda tamamen bir disiplin gerektiren ve vücut esnekliğini ortaya çıkaran aktif danslardan bir tanesidir.

Modern Dansın Bileşenleri

Genel olarak denge, esneklik ve kondisyon olarak 3 farklı bileşenden oluşan modern dans, aynı zamanda estetik ve dengenin de muhteşem birleşiminden oluşur. Genel yapısı itibariyle kişileri esnek olmaya iten bu dans sayesinde pek çok kişi aynı zamanda forma da girebilmektedirler.

Özellikle denge konusunda dans eden kişilere oldukça farklı bir duruş kazandırır. Aynı zamanda müzikle uyumlu hareket etmeyi de kişilere öğretmektedir. Salsa Ankara Dans Kursu olarak, kurumumuzda hem modern dans hakkında dersler alabilir hem de modern dans çeşitlerinden kendinize en uygun olanı seçerek kendinizi ifade edebilirsiniz.

Modern Dans Dersleri

18 ve 19 yüzyıldan bu zamana kadar pek çok alanda gelişim sağlamış olan modern dans, günümüzde de en fazla tercih edilen dans türlerinden bir tanesidir. Özellikle duygu durumunun dışa vurumunun en önemli yansıtılması olan modern dansı öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir.

Bu dansta temel olan şey bale tekniklerinin temel figürleri olarak ele alınmasıdır. Bu sebepten ötürü pek çok kişi tarafından bale ile karıştırılır. Modern dansta temel olan şey kişilerin doğaçlama olarak estetiği birleştirmesidir.

Hem izleyen kişiye hem de dans eden kişiye mükemmel anlar yaşatan bu dans, ülkemizde koservatuvarlarda da verilmektedir.

 Modern Dans Egzersizleri

Modern dans egzersizleri için genel olarak esneme hareketleri önerilmektedir. Modern dans tamamen estetik bir duruşu olan ve zarif hareketler üzerine kurulu bir danstır. Bu yüzden vücudun sıkça esnetilmesi modern dansın en önemli egzersizlerinden bir tanesidir. Dengede duruşun oldukça önemli olduğu bu dans türünde zaman zaman yapılacak olan dengeleme hareketleri de modern dansın egzersizleri arasında yer alır.

Dans başlamadan önce hocalarımız tarafından yaptırılan modern dans egzersizleri ise sizleri dans etmeden önce hazırlamaya yardımcı olarak dans esnasında vücudunuzun gerilmesini engellemektedir. Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için siz de sitemiz üzerinden bizleri arayabilirsiniz.

Neden Modern Dans Öğrenmek Gerekir?

Modern dansın ortaya çıkışındaki en büyük sebep dans hareketlerinin belirli bir kurala bağlı kalmadan yapılması gerektiğini tüm dünyaya göstermektir. Dansın temel olarak aldığı şey duyguların dışavurumudur. Bu yüzden temel tekniklerin dışında herhangi bir kurula bağlı olmayan modern dans, tam anlamıyla kişilerin özgür dans edebilmelerine ve içten geldiği gibi davranmalarına olanak tanır.

Tam anlamıyla tutkunun dansı olarak ifade edilse de bu dansta ifade edilen en önemli şey hareketlerin duygularla örtüşmesi gerektiğidir. Dans teknikleri ne kadar iyi öğrenilirse öğrenilsin eğer yaptığınız dansın içine kendinizi katmazsanız hem özgün bir dans ortaya koyamazsınız hem de yaptığınız dans modern dans olmaktan çıkar.

Bu yüzden yaratıcılığın gelişmesine olanak sağlayan modern dans aynı zamanda dans eden kişilerin kendilerini en rahat biçimde ifade etmelerine fırsat verir.

Modern Dansın Faydaları

Modern dans, geniş bir müzik tarzı skalasına sahiptir. Uygun şekilde bedeninizin kendi duruşunu kullanarak ritme uydurursunuz. Enstrümanın tamamen kendiniz olduğu bir dans türüdür. Daha keskin ve güçlü hareketlere dayanır. Aşırı kısıtlayan kuralları bulunmadığı için bireye daha esnek bir alan tanır. modern dansın faydaları oldukça fazladır. Modern dans;

 • bedeninizi tanımanızı sağlar ve özgürleştirir,
 • kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlar,
 • fiziksel olarak harcadığınız efor ile beraber mutluluk hormonu salgılatır,
 • sosyalleşmenizi ve yeni insanlarla tanışmanızı sağlar,
 • özgüveninizi arttırır,
 • kilo vermenize ve bedeninizin şekillenmesine yardımcı olur,
 • duruşunuzu düzeltir ve bununla birlikte fiziksel ağrılarınızın azalmasına yardımcı olur.

modern dans faydaları

Modern dans faydaları

Salsa Ankara Dans Kursu ile başlayacağınız modern dans maceranızda, size öncelikle temel bale teknikleri öğretilir. Doğu ve batının bir çeşit sentezi olan bu dans ile temel bale tekniklerinden hareketle, bedeninizi özgürce kullanıp limitlerinizi geliştirebilir ve estetik algılarınızı daha da ileriye taşıyabilirsiniz.

Modern Dansın Çocuklara Faydaları

Modern dansın faydaları yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de etkilidir. Gelişme çağında hareketsiz kalan bir çocuğun bedensel ve ruhsal durumu yetişkinliğini de etkilemektedir.

Bu bağlamda değerlendirildiğinde Salsa Ankara Dans Kursu, erken yaşta başlayan dans eğitimleri ile birlikte, çocukların daha özgüvenli ve bedenlerini tanıyarak ona hakim olan bireyler olarak yetişmelerine önem vermektedir. Böylece çocuklar hem fiziksel olarak kendilerini ve duruşlarını geliştirebilmekte hem de sosyalleşmenin keyfini alarak sanatsal olarak ruhsal doyuma ulaşma şansı elde etmektedir.

modern dansın çocuklara faydaları

Modern dansın çocuklara faydaları

Erken yaşta başlanan dans etme süreci, modern dansın tiyatral etkisi ile birleşerek çocukların karakter gelişimine olumlu etkiler sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, dans eğitiminin konservatuar eğitimi almış eğitmenler tarafından verilmesi önemlidir.

Eğitmenlerin sanata olan bağlılığı ve dans ile ilgili sahip oldukları bilgi çocuklara da yansımakta, yaşıtları ile beraber keyif alarak hayatlarının sonuna dek sürdürebilecekleri bir sürecin ilk adımlarını atmaktadırlar. Müziğin insanı büyüleyen dünyası ve beden ile ona uyum sağlayabilmenin getirdiği estetik zevk, çocukların da dans etme konusundaki heveslerini arttırmaktadır.

Modern Dans Gösterisi

Hemen hemen her tarz müziğin kullanılabildiği ve kareografi konusunda neredeyse hayal dünyası kadar geniş bir alan sunar. Bir hikaye anlatırcasına işleyen derin yapısı ve izleyiciler üzerinde bıraktığı tiyatral etki ile beraber sahneye oldukça uygun bir dans türüdür. Bu bağlamda bir modern dans gösterisi dendiğinde dansçıların kareografiye uygun olarak estetik bir düzen içerisinde sunduğu bir görsel şölen akla gelmektedir.

Modern dans gösterisi

Modern dans, dansın kapsayıcı yapısı ile beraber, çocuklar için de yetişkinler için de keyifle icra edilebilir. Ortaya seyir keyfi yüksek bir sonuç çıkarılabilecek bir alandır. Bu yüzden ilkokul dans gösterilerinde dahi sıklıkla tercih edilmektedir.

Modern Dans Müzikleri

Modern dansın yapısındaki özgürleştirici tavır, müzik seçimlerine de yansımaktadır. Uygun kareografilerin hazırlanması halinde her tarz müzik ile modern dans icra edilebilmektedir. Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde verilen eğitimlerde müzik seçimlerine oldukça özen gösterilmektedir. Böylece bu süreç, her yaştan dans öğrenme heveslisi için keyif verici hale getirilmektedir.

Modern dans müzikleri, herhangi bir kurala bağlı kalmadan dans etmek isteyen kişiler için pek çok formattadır. Özellikle balenin özgür ruhlu olarak icra edilen türü olarak da bilinen modern dans, 18. ve 19. yüzyıldan bu zamana kadar pek çok kişilerin etkisiyle şekillenmiş ve günümüzdeki son halini almıştır.

Uzun yıllardan beridir pek çok farklı kültür görmüş olan modern dans, yaşadığı dönemlerin de sosyoekonomik seviyesinden etkilenmiş ve tam bir halkın dansı imajına ulaşmıştır. Pek çok farklı müzik türü ile yapılabilen modern dansta en temel amaç ise duyguların zarif bir şekilde yansıtılmasıdır. Birçok kişi bu dansı aynı zamanda bedenin iyi bir iletişim aracı olarak da görmektedir.

Modern Dans Hareketleri

Bir modern dans gösterisinde yer almak isteyenlerin bilmesi gereken ilk şey, temelde oldukça kural dışı olarak nitelenebilecek bu dansın da temel bale hareketlerinin esas olarak bilinmesini gerektirmesidir. Battement tendu, battement jete, frape gibi isimlerle anılan temel bale hareketleri; bedeninize hakim olma sürecinizde bir anahtar niteliği taşımaktadır.

Başlangıç aşamasında öğrendiğiniz temel bale hareketleri ile beraber, doğunun ve batının aynı potada eritildiği modern dans hareketleri ile bedeninizin nasıl bir enstrüman haline geldiğine şahit olabilirsiniz.

Modern dans hareketlerindeki çeşitlilik, tamamen danstaki akışla ve müziğin ritmi ile yakalanan uyumla bağlantılıdır. Daha sert ve bir süregelme halinden ziyade kesik kesik olarak tanımlayabileceğimiz modern dans hareketleri, parçaların birleşerek uyumlu hale gelmesi ile bir gösteri ve görsel bir şov haline gelir.

Salsa Ankara Dans Kursu’nda size, bu sürecin dengeli bir şekilde nasıl kurulması gerektiği ve temelde sahip olmanız gereken fiziksel bilgi birikimi öğretilmektedir. Böylece dansın hayatınızın bir parçası haline gelmesi amaçlanmaktadır.

Modern Dans İçin Gerekenler

Dans etmeyi sadece bir hobi olarak görenler için de profesyonel dans kariyeri yapmak isteyenler için de belirli faktörler önem arz etmektedir. Modern dans için gerekenler aslında sağlıklı bir hayat sürmek için ihtiyacımız olan şeylerdir.

Dans etmeye küçük yaşta başlayan bireyler, dans disiplinini erkenden kavrayarak hayatlarının geri kalanında da bu disipline bağlı kalma konusunda daha rahat hareket etmektedirler. Bu bağlamda her yaş grubunda hayat tarzınıza uygulamanız gereken kurallar olarak şunlar sıralanabilir:

 • Sağlıklı beslenmeye özen göstermek,
 • Günlük hayatta su içme miktarınıza dikkat etmek,
 • Dans etmeye başlangıç aşamasında bedeninizin bu sürece alışmasına izin vererek kolay pes etmemek,
 • Bedeninizin limitlerini zorlayabilmek,
 • Dans etmenin her şeyden önce bir sanat dalı olduğunun farkında olmak.

Bunların yanı sıra dans etmek için ihtiyacınız olan tek şey, biraz müzik ve kendi bedeniniz. İyi bir eğitmen eşliğinde öğrendiğiniz temel dans bilgileri ile beraber, bulunduğunuz her ortamı kendi kişisel dans stüdyonuz haline getirebilirsiniz.

Dans Yeteneğini Geliştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Dans etmek, herkes için bir terapi niteliği taşıyabilecek ve bedeninizi de ruhunuzu da besleyecek bir aktivitedir. Özellikle modern dansın temeli, birçok diğer danstan farklı olarak özgürleştirici bir nitelik taşımaktadır.

Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde alanında kendini geliştirmiş eğitmenlerden alacağınız modern dans eğitimi ile beraber dansın özünü kavrayarak sınırlarınızı fark edebilir ve bu sınırları aşmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Ayrıca internet üzerinden ulaşabileceğiniz çeşitli modern dans videoları da bu konudaki şevkinizi arttırarak kendinizi geliştirme yolculuğunuza katkı sağlayacaktır.

Modern dans için gerekenler olarak sıralanabilecek materyaller ya da ekipmanlar bulunmamaktadır. En önemli şey, dans etme arzusudur. Dans yeteneğinizi geliştirmek için başvuracağınız kursun eğitmenlerinin kalitesi, temizlik standartları gibi faktörler sizler için bu geliştirme sürecini daha keyifli ve sürdürülebilir hale getirmenin anahtarıdır.

Modern Dansta Önemli Olan Unsurlar

Modern dansta önemli olan unsurlar denilince akla ilk gelen şey, estetiktir. Bu dans balenin temellerinden oluşan bir dans olduğu için estetik ve zarafetin mutlaka sergilenmesi gerekir. Her ne kadar dansın temel teknikleri açısından doğaçlama figürler sıkça kullanılsa da baleye ait harekelerin olması bu dansın bale ile karıştırılmasına sebep olur.

Ancak iki dans türü arasındaki en önemli fark modern dansın tamamen içten gelinerek yapılması ve herhangi bir şekilde kurallara ya da başka bir bağlama tutunmamasıdır. Bu da modern dansın özgürlüğü yansıtan bir dans olmasından ileri gelir.

Ankara’da Modern Dans

Modern dans eğitimini Ankara’da almak isteyen kişiler, Salsa Ankara Dans kursumuza başvuruda bulunabilirler. Özellikle iş ya da okul yoğunluğundan kaçmak isteyen kişiler için oldukça uygundur. Haftada alacağınız 1.5 saatlik eğitimin yanı sıra kurumumuzda pratik yapma olanağına da sahipsiniz.

Sizi sizden alacak modern dansın müzikleri ile geçireceğiniz bu anlamlı saatler, günlük hayattan sizi bir nebze de olsa alacak ve bambaşka diyarlara yolculuğa çıkaracaktır. Salsa Ankara Dans kursu resmi internet sitemiz üzerinden modern dans kursu hakkında detaylı bilgi alabilir ve kurs saatlerini öğrenebilirsiniz.

Modern Dans Okulları

Modern dans okulları, hem hobi olarak dans etmeyi öğrenmek isteyen bireylere hem de profesyonel anlamda dans kariyeri yapmak isteyen kişilere hizmet veren kurumlardır. Bu kurumlarda başvurabileceğiniz dans türlerine örnek olarak şunlar sıralanabilir:

 • Modern dans,
 • Tango,
 • Salsa,
 • Bachata,
 • Kizomba.

Temel dans hareketlerini öğrenebileceğiniz gibi ileri seviye dans eğitimi alabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilir ve benzer zevklere sahip olduğunuz bireylerle kaliteli vakit geçirme imkanı elde edebilirsiniz. Kendi arkadaşlarınızla ortak bir şekilde eğlenceli bir aktivite arayışında iseniz dans kursu tam size göre. Sevdiğiniz bir dansı öğrenmek için atacağınız küçük bir adım, önünüze çok daha geniş bir dünya sermenize yardımcı olacaktır.

Modern dans okulları

Modern dans okulları

Salsa Ankara Dans Kursu bünyesinde yer alan dans çeşitliliği ile kendinize en uygun dans türünü seçerek kurslarımıza kayıt yaptırabilir ve konu ile ilgili her türlü bilgi için bize danışabilirsiniz. Modern dans eğitimi ile birlikte temel bale hareketleri dahil olmak üzere bedeninizi daha iyi kullanmanın yollarını keşfedebilirsiniz.

Modern Dans Kursu Ankara

Modern dans kursu ankara

Ulaşımı kolay olan ve profesyonel eğitmenlerin çalıştığı yerleri seçmelisiniz. Dans etmek; ufkunuzu genişleten, aynı zamanda sağlık yönünden aktif hale gelmenizi sağladığı için kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan bir seçimdir.

Profesyonel olarak sürdürmek istediğiniz dans kariyeriniz için başvurduğunuz kurslar ve modern dans okullarının eğitim kalitesine ve işine gösterdiği özene dikkat etmelisiniz. Bu doğrultuda sağlanan imkanları göz önüne alarak seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Böylece daha verimli bir eğitim süreci geçirebilir ve kariyerinizi sağlam temellere dayandırabilirsiniz.

Modern dans ve diğer etlinliklerimizi facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Modern Dans Sınavları

Modern dans sınavlarına hazırlanan binlerce öğrenci her yıl üniversitelerin özel olarak açmış olduğu konservatuar sınavlarına katılmak zorundalardır. Özellikle modern dans bölümüne kayıt almak için sınava katılmak isteyen kişiler için hazırlamış olduğumuz dans kurslarımız, bu sınava yönelik olarak çalışan öğrencilerimizi başarılı bir şekilde sınavı kazandırmayı amaçlamaktadır.

Modern dans sınavları

Farklı günlerde ve saatlerde sunulan modern dans kurslarımız sayesinde sizler de sınavlara yönelik hazırlanabilir ve hayalinizdeki bölüme rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Modern Dans Sınavlarına Hazırlık

Modern dans sınavlarına hazırlık yapmak isteyen kişiler, öncelikle profesyonel hocalarımız tarafından verilen dersleri alarak sınavın temel mantığını kavramaya çalışırlar. Daha sonrasında hocalarımız tarafından verilen ve uygulanan pratiklerle kendilerini sınav zamanına kadar geliştirmeye devam ederler.

Sınav dönemlerine yakın olarak hocalarımız tarafından hazırlanan yoğunlaştırılmış kurs programlarına katılarak sınav zamanına kadar kendilerini geliştirmiş olurlar.

Salsa Ankara Dans Kursuyla Modern Dans Sınavlarına Hazırlık

Salsa Ankara Dans kursuyla modern dans sınavlarına hazırlık yapmak isteyen kişiler, kurumumuzda verilen dans derslerini profesyonel hocalarımız eşliğinde alabilmektedirler. Yoğunlaştırılmış programlar ile tam anlamıyla sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerimiz için sunmuş olduğumuz eğitimler ile sizler de sınavlara hazırlık yapabilir ve hayalinizdeki bölüme ulaşabilirsiniz.

İlk olarak temel bale tekniklerini öğrenerek vermiş olduğumuz modern dans kurslarımız kondisyon, esneme ve doğaçlama öğrenerek devam etmektedir. Modern dans sınavlarında başarıya ulaşmanın en önemli yolu yaratıcılığınızı ortaya koymanızdır. Program içeriğinde teori dersleri almanın yanı sıra kendinize uygun bir dans modeli yaratmanız da uzman hocalarımız tarafından desteklenmektedir.

Salsa Ankara dans kursu olarak sizlerin modern dans sınavlarına en doğru şekilde hazırlanmanız için destek sağlayan kurumumuz aynı zamanda sizlere uzman hocalarımızla uygun olduğunuz anlarda pratik yapma olanağı da sağlamaktadır. Bu sayede hem temel olarak ihtiyaç duyduğunuz dersleri alacak hem de size uygun çalışma programları ayarlanacaktır.

Modern dans sınavlarına hazırlık kurslarımız hakkında bizlerden daha detaylı bilgi almak için Salsa Ankara Dans Kursu resmi internet sitesi üzerinde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir ve sitemiz üzerinde yer alan başvuru formlarından kurslarımıza başvuruda bulunabilirler.

Modern Dans Terimleri

Modern dans terimleri, genel olarak modern dansın annesi olan Martha Graham tarafından oluşturulmuştur. Sadece iyi dans etmek değil dans ederken aynı zamanda duyguların da ifade edilmesi gerektiğini söyleyen usta dansçı mükemmel dansçıların tekniklerinden dolayı değil tutkularından dolayı mükemmel olduklarını savunmaktadır.

Ucu bucağı olmayan modern dansta en temel olan şey, duyguların ifade edilmesidir. Balenin tekniklerinden beslenen bu dansın özellikle kurallarının olmaması ve tam anlamıyla özgürlüğü ifade etmesi bu dansta en önemli olan durumdur.

Neden Modern Dans?

Modern dansta temel olan şey sizin duygularınızdır. Ucu bucağı olmayan ve tamamen dans eden kişiye bağlı olan bu dansın en temel durumu isi kişilere kendilerini sözle değil hareketlerle ifade etme olanağı sunmasıdır.

Tam bir dışavurum olan bu dansta sözlerin etkisinden çok vücudun hareketlerinin iletişimi sağlaması hem dans eden kişiye ayrı bir zevk vermekte hem de izleyen kişileri farklı dünyalara alıp götürmektedir. Estetik duruşu ile dans eden kişilerin dengede kalmalarını sağlayan bu dansın en önemli yanı ise yaratıcı işlerin her zaman ortaya konulabilmesidir.

Bale ile Modern Dans Teknikleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bale ile modern dans teknikleri arasındaki en temel fark balenin her zaman katı kurallar içinde yapılmasıdır. Modern dans tekniklerine baktığımızda ise sadece baleden esinlenmiş olmasıdır. Balenin temel tekniklerini almış olan modern dans, diğer teknikleri açısından tamamen doğal bir yapıdan beslenir.

Dans eden kişinin yaratıcılık gücünden beslenen bu dansın ortaya koyacağı ürün de dans eden kişiye ait olacak ve tam anlamıyla özgün olacaktır. Bu yüzden oldukça farklı türde modern dans çeşidine rastlamak mümkündür.

Salsa Ankara Dans Kursu Modern Dans Eğitimi

Modern dans eğitimi almak isteyen kişiler için oldukça önemli bir yer olan Salsa Ankara Dans Kursu, başarılı hocaları sayesinde modern dansı tam anlamıyla öğrenmek için önemli bir fırsat sunmaktadır. Özellikle genel modern dans terimlerini tam anlamıyla öğrenmek ve bu dansı içselleştirmek isteyen kişiler için son derece ideal olan modern dans eğitimlerimiz, kaliteli saatler geçirmenizi sağlayacaktır.

Modern Dans Ve Hip Hop

Modern dans ve hip hop, oldukça kıyaslanan iki dans türüdür. Disiplinsel olarak birbirinden oldukça farklı olan bu dans türlerinin kıyaslanmasının en büyük sebebi, dans etme sürecinde bireylere daha geniş ve özgür bir alan sunmalarıdır. Bu özgür alan, dansı hayatında bir hobi ve stres atma yöntemi olarak görenler için modern dans ve hip hop’ı cazip hale getirmektedir.

Modern dans ve hip hop

Tarihsel açıdan baktığımızda, modern dans temeli 19. yüzyıl sonlarına dayanan ve baleye tepki olarak doğan bir dans türüdür. Hip hop ise temelini Amerika’da siyahiler tarafından yaşanan sokak stilinden almaktadır. Hip hop kendine ait bir müzik tarzı ile birlikte gelişirken modern dans, birçok farklı müzik tarzı ile beraber icra edilebilmektedir.

Modern dans doğu ve batının bir harmanı olarak değerlendirilebilecekken hip hop kültürü tamamen batıya ait bir nitelik taşımaktadır. Sokağın kendine has sert yapısı hip hop dansının hareketlerine de yansımış ve bir çeşit kendini ifade etme şekli haline gelmiştir. Bu da dans etmenin bireyin iç dünyasını dışarıya yansıtma halini ve aynı zamanda bireyde yarattığı etkileri gözler önüne sermektedir. Salsa Ankara Dans Kursu’nda verilen tüm eğitimler bu farkındalık ile gerçekleştirilmektedir.

Hip Hop Dans Hareketleri

Hip hop dans hareketleri, diğer birçok dans türünden farklı olarak esneklikten ziyade güç üzerine kuruludur. Hareketler daha sert, ayakları yere basan, sahip olunan kas gücünün de ön plana çıktığı bir yapıdadır.

Modern dans ve hip hop kıyaslamasında kullanılan müziklerin günlük hayatta daha popüler olarak değerlendirilebilecek parçalardan oluşması, bu iki dansın benzer kulvarlarmış gibi değerlendirilmesine sebep olmaktadır.

Hip hop dansının en önemli beslenme kaynağı hiç şüphesiz hip hop tarzı müziktir. Belirli bir ritm üzerine kendini ifade etme kaygısı ile beraber yazılan sözlerin bir araya geldiği bu müzik tarzı, sokak kültürünün etkisi ile birlikte genelde öfkeli bir yapıya sahiptir.

Tüm bunlar birleştiğinde bütün haliyle hip hop kültürünü oluşturmaktadır. Hip hop dansı öğrenmek, günlük hayattaki özgüveninizi arttırarak beden kullanımınızı olumlu yönde etkileyecek ve dans etmekten keyif almanızı sağlayacaktır.

Modern Dans Yetişkin

Yetişkinler için modern dans koreografi üzerine kurludur. Ayın 3 dersi koreografi çalışması yapılırken, bir ders bale teknikleri üzerine çalışma yapılır.

Teknik bilgi gerektirmeleri sebebi ile kendi kendine öğrenmesi güç olan modern dans türleri, bir kurs ortamında profesyonel eğitmenlerce öğretilmelidir. Profesyonel olmayan kişilerce verilen kurslar genel olarak yetersiz kalmaktadır.

Modern dansın daha seksi ve baştan çıkarıcı olarak değerlendirilebilecek kolları söz konusu olabileceği gibi daha basit ve başlangıç seviyesi ile öğrenme süreci başlatılabilir.

Modern dans yetişkin

Yapmak istediğiniz dans ile ilgili internet üzerinden çeşitli videolar izleyerek hangi dansın size daha uygun olduğunu belirleyebilir, konu ile ilgili olarak bilgi almak için  Salsa Ankara Dans Kursu ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece eğitiminize başladığınızda ne ile karşılaşacağınızı, dansın bedenin estetiğine dayanan dünyasını ve danslarda seçilen müziklerin üzerinizde yarattığı etkiyi erkenden fark ederek daha hazırlıklı şekilde bir başlangıç yapmış olursunuz.

Dans etme sürecine başlarken seçtiğiniz dans türüne ve müziklerine ilgi duymanız, dans etmeyi ekip ortamında öğrenmeniz gibi faktörler; eğitimden aldığınız verimi arttırmaktadır. Aynı zamanda kendiniz için yeni bir şeyler deniyor olmak da hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelecektir.

Yetişkinler İçin Modern Dans Kursları

Yetişkinler için modern dans kursu seçerken dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak:

 • Eğitimin alanında profesyonel bir kadro tarafından veriliyor olması,
 • Dans ettiğiniz ortamın temizlik ve hijyeni hususunda kurum tarafından gösterilen özen,
 • Kursta benzer yaş gruplarına ayrı dersler verilerek çocuk ve yetişkin grupların birbirine karıştırılmıyor olması.

Dans kursunun kadrosu ve fiziksel durumu ile sunulan imkanlar kurs sürecinizi etkilemekte ve aldığınız verim konusunda farklılıklara sebep olmaktadır. Kurs sonrasında amatör ya da profesyonel bir dansçı olmak istemeniz fark etmeksizin, dansın hayatınızın bir parçası haline gelmesine ve keyif aldığınız bir aktivite olarak sürdürebilmenize özen gösteren Salsa Ankara Dans Kursu gibi kurumları tercih etmeniz süreci sizler için daha başarılı hale getirecektir.