Ankara salsa kursu

Başlangıç ve Orta Seviye Salsa Kursu

Ankara salsa kursu Başlangıç ve orta seviye derslerimize katılmanız için yetenek, kondisyon, ritm bilgisi gibi becerilere ihtiyacınız yok. Başlangıç seviye derslerimize, daha önce düğünler de dahil hiç dansetmediğinizi farzederek başlarız.

Ücretsiz Tanıtım Dersi

Ankara salsa kursuna gelenlerin en çok söylediği şey ben yeteneksizim, hiç dansetmedim, becerebilir miyim oluyor. Emin olun herkes yapabilir. Biz yine de kendiniz deneyip karar verebilmeniz için ücretsiz tanıtım dersleri yapıyoruz. Bu derste eğitmenlerimizle tanışır, temel figürleri birlikte yapar ve başlangıç seviye salsa kursu boyunca neler yapacağınızı izlersiniz.

Tek yapmanız gereken köşedeki whatsapp linkinden yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşmanız.
Sms ve arama yöntemiyle bilgilendirilmeyi kabul ediyorum

Ankara Salsa Kursu Programı

Başlangıç ve orta seviye eğitimlerimiz haftada 2 saat ders ve 3 saat pratik olarak verilir. Bu gruplarda hem salsa hem de bachata eğitimini birlikte alırsınız.

 Ders saatleri dışında haftada 3 saat eğitmenler eşliğinde pratiğimiz ve her hafta dans gecemiz vardır. Kendiniz de ders saatleri dışında gelerek çalışabilirsiniz.

 Sizden sonra açılan tüm gruplara kontenjan dahilinde ücretsiz katılabilirsiniz.

 Başlangıç seviye salsa kursu 3 ay sürmektedir. Toplam 12 dersin en az 10 tanesine katılırsanız Salsa başlangıç seviye sertifikası alırsınız. Orta seviye salsa kursumuz da 3 ay sürmektedir. Bu eğitimleri tamamlayan öğrencilerimiz teknik ve gösteri gruplarımıza katılabilirler.

Diğer derslerimizin ayrıntılarına Ankara Dans Kursu sayfamızdan ulaşabilirsiniz

Yeni açılacak gruplara buradan ulaşabilirsiniz.

Ankara Salsa Kursu Fiyatları

Online Kayıt için tıklayın

Ankara salsa kursuna gelen soruların en başında kurs fiyatları var. Kurs fiyatlarımızı hesaplarken Ankara’nın en başarılı beş dans kursunun fiyatlarını alıyoruz. Saat / Fiyat oranlarını hesaplıyoruz. En ucuz fiyatı sizlere sunuyoruz. İsterseniz siz de deneyin. Belli başlı dans kurslarını arayın ve fiyatlarımızı karşılaştırın.

Ankara dans kursu fiyatları sayfamızdan fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz

Kurs ücretlerimiz 3-6-9-12 aylık kurlar şeklindedir. Kredi kartı ve taksit seçeneklerimiz var. Ankara salsa kursu fiyatları her sene Eylül ayında belirlenir. Yıl içinde fiyat artışına maruz kalmazsınız.

Ayrıca kampanyalar bölümümüzü inceleyerek çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Ankara Salsa Kursu’na Katılmanız İçin Bir Çok Sebebimiz Var.. 

Ankara’nın en büyük latin dans gecesi Salsa Ankara Dans Kursu tarafından yapılıyor.


Salsa Teknik – Gösteri Salsa Sınıfları:

 En az 6 aylık eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz katılabilirler.

 Teknik sınıf salsa gruplarımız haftada 2 saat salsa dersi, haftada 3 saat pratik ve 1 gün dans gecesinden oluşur. Belirli dönemlerde erkek tekniği, kadın tekniği, vücut kullanımı gibi branş dersleri açılır. Bir yıl sonunda salsa teknik sınıf sertifikası alırsınız. Bu sertifikayı alabilmeniz için en az 45 hafta derslere devam etmeniz gerekir.

 2. yılınızdan itibaren ileri teknik sınıflara katılabilirsiniz. Eğitmenlerimizin önerileri doğrultusunda derslerimize asistan olarak katılabilir, devamında salsa antrenörlük eğitimlerini tamamlayıp profesyonel olarak dans hayatınıza devam edebilirsiniz.

 Gösteri gruplarımız haftada 2-3 saat eğitim alırlar. Gösteri gruplarımız ücretsizdir. Sadece kostüm, ayakkabı ücretlerinizi ödersiniz. Gösteri gruplarımıza katılabilmeniz için teknik derslere devam etmek zorunludur.

Ankara Salsa Kursu

Latin dansları arasında en çok ilgi çeken branşlardan biri olan salsa dansını profesyonel eğitmenlerle beraber kolay bir şekilde öğrenmeye hazır mısınız? Türkiye’nin en başarılı eğitmenlerinin ve dans hocalarının yer aldığı Ankara salsa kursu ile sıfırdan başlayarak tecrübeli ve başarılı bir salsa dansçısı olabilirsiniz. İster profesyonel olarak dansla ilgilenin isterseniz de yalnızca hobi edinmek ve sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmek için dans etmek isteyin Ankara’nın en başarılı dans okulunda size de yer var. 

Daha mutlu ve enerjik olmak, müzik eşliğinde eğlenirken formunuzu korumak istiyorsanız alanında profesyonel ve güler yüzlü eğitmenlerimizin eğitimlerine devam ettiği salsa kursumuza hemen kayıt olabilirsiniz. Salsa kursuna kayıt yaptırmak için partnere ihtiyacınız yoktur. Dilerseniz tek başınıza dilerseniz de arkadaşlarınızla salsa kursumuza kayıt olabilirsiniz. Kaliteli eğitimler ve özel ders programları ile salsa dersini en uygun fiyatlarla öğrenmek için sizleri de kursumuza bekleriz.

Türkiye’nin En Başarılı Eğitmenleri

2011 yılından bu yana hizmet verdiğimiz salsa kursumuzda Türkiye’nin en başarılı eğitmenleri ile 12 farklı branşta dans eğitimleri vermeye devam etmekteyiz. Dans konusunda yetenekli olun ya da olmayın profesyonel eğitmenlerimiz ile Salsa dansının temel adımlarını, ritimlerini, duruş tekniklerini ve kombinasyonlarını kısa sürede öğrendikten sonra siz de çok başarılı bir dansçı olabilirsiniz. Bunun yanında yeni arkadaşlar edinirken bir yandan da daha mutlu ve enerjik bir hayatın kapılarını dans kurslarımızla açabilirsiniz.

Ankara Salsa Kursu Merak Ettikleriniz

Dansa Başlamak İçin Partner Gerekli Mi?

Önemli değil. Gruplarımıza eşit sayıda kadın erkek almaya özen gösteriyoruz. Ders esnasında sürekli partner değiştirerek dans ediyoruz. Tabi ki değiştirmek zorunda değilsiniz. Kayıtlarımız da üç aylık olduğu için büyük ölçüde denge korunuyor. Kursu bırakan arkadaşlarımız olursa daha üst seviyelerden öğrencilerimizi çağırarak dengelemeye çalışıyoruz. Fakat yine de hastalık vs. sebeplerden derse gelmeyenler olacaktır. Bu sebeple sürekli partner değiştiriyoruz.

Tanıtım derslerinde kimlerin geleceğini kestiremediğimiz için 10 kadın 2 erkek veya tam tersi süprizlerle karşılaşabilirsiniz. Dert etmeyin. erkek veya kadın sayısı 8 e ulaştığında kayıtları durdurup, başvuranları sonraki gruplara yönlendiririz. Sonrasında eşitlik sağlanana kadar, reklamlarımız sadece kadınlar ya da erkekler görecek şekilde düzenlenir. En geç 3.haftadan itibaren partner sayısı eşitlenir.

[envira-gallery id=”274″]

Derslerde Partner Değiştirmek Zorunlu Mu ?”

Tabiki değilsiniz. Soysal latin dansları dünyanın her yerinde aynıdır. Sportif latin danslarından farklı olarak karşınızdaki kişiyle dans edebilmeniz için birlikte eğitim almanız veya daha önce birlikte dansetmiş olmanız gerekmez. Farklı kişilerle dansetmeniz sosyal ortamlarda dans etmenizi kolaylaştırır. Tabiki bizim için eş değiştirmemizin esas sebebi siz İtalya’ya gidince rahatça herkesle dans edin değil.
Grup içinde arkadaşlığı artırmak. Dansetmek istemediğiniz kişiyle 2 saat boyunca dansetmek zorunda kalmamanız. Partner eşitsizliği durumunda 2 saat partnersiz kalmaktansa herkesin sadece 5 dakika partnersiz dans etmesi. Bir gün partnerinizin derse gelemeyeceğini ya da kursu bıraktığını düşünün. Gruptakilerin sizinle dans etmemesi yüksek ihtimal.

Bu arada partnersiz dans etmek aslında büyük nimet. Sadece tek başınıza yaptığınızda hareketi öğrenip öğrenmediğinizi anlayabilirsiniz. Hatta biz profesyoneller bir figürün adım ve vücut hareketlerini öğrenene kadar tek çalışıp daha sonra partnerimizle yönlendirme çalışırız. Bu sebeple derste tek kaldığınızda bu fırsatı iyi değerlendirin.Sizi (özellikle erkekleri) psikolojik şiddetten korumak.

Tek bir kişiyle dans ettiğinizde hatanın kimde ya da neden olduğunu anlayamazsınız. Figür yapılamadığında, baskın olan taraf (genelde kadınlar) karşı tarafı sürekli yanlış adım atmakla, erken ya da geç döndürmekle vs. ile suçlar. Eğer baskın taraf hatalıysa birlikte yanlış yapmaya devam ederler.Özellikle bu durum çiftler arasında dans edememeye, hatta kursu bırakmaya ya da ayrılığa kadar gidebilir.
Bir süre sonra başkalarıyla dans edemez ve yönlendirmeleri anlayamaz duruma gelirsiniz. Sürekli aynı kişiyle dans etmek de aynı filmi 20. kez izlemek
gibidir. Danstan soğursunuz.

Dans Kursuna Gelirken Ne Giymem Gerekiyor?”

Mevsim şartlarına göre terletmeyecek rahat bir kıyafet olması yeterli. Ne giyerseniz giyin muhtemelen yine de terleyeceksiniz. Yedek kıyafet dersten çıkınca hasta olmamanız için faydalı olacaktır. Yedek spor ayakkabı sizi derse galoşla girmekten kurtaracaktır. Dansa başlamaya karar verdiğinizde zaten dans ayakkabısı edinmeniz gerekecek. Zumba dersleri için spor ayakkabınız ve yedek kıyafetiniz yeterli olacaktır. Tayt sportif dersler için en uygun kıyafettir fakat erkeklere önermiyoruz.

Dans Gruplarınız Kaç Kişiden Oluşuyor ?”

Gruplarımız en az 6 kişiden oluşur. Maksimum sayı grubun ders yapacağı sınıfa göre 12 (salon3),16(salon2), 20(salon1) olabilir. Grup sayısı 6 nın altına düşerse grubun bitiş süresine bağlı olarak başka bir grupla birleştirilebilir. Kayıtlarımız 3-6 aylık olduğu için bu durumla yaz dönemleri dışında karşılaşmıyoruz.

Gruplarda Kadın Erkek Sayısı Eşit Mi ?”

Kayıtlarımızda erkek veya kadın sayısı 8 e ulaştığında kayıtları durdurup, başvuranları sonraki gruplara yönlendiririz. Sonrasında eşitlik sağlanana kadar, reklamlarımız sadece kadınlar ya da erkekler görecek şekilde düzenlenir. En geç 3. haftadan itibaren partner sayısı eşitlenir. Tanıtım derslerinde kimlerin geleceğini tam olarak bilemediğimiz için 10 kadın 2 erkek veya tam tersi süprizlerle karşılaşabilirsiniz. Birinci ve ikinci derslerde kayıt alımı devam eder (grup dolmamışsa). Yine de eşitlik sağlanmamışsa üst gruptaki kadın ya da erkek öğrencilerimizi tekrar yapmaları için çağırırız. Tabiki tüm öğrenciler tüm derslerde bulanamayabilir. Bu sebeple derste sürekli eş değiştiririz ve çok kısa süre partnersiz kalabilirsiniz.

Pratikler Ders Şeklinde Mi Oluyor?”

O zaman adına ders derdik  Pratiklerde öğrenciler birbirleriyle veya eğitmenleriyle dans eder. Israrla hareketi yanlış yapıp bizi isyan ettirmedikçe size müdahale etmeyiz. Çünkü pratiğin amacı öğrendiğiniz hareketleri yapabilmek için sürekli tekrar etmek ve doğruyu bulmaktır. Hareketleri hiç hatasız müzikle yapabiliyorsanız zaten pratiğe gelmenizin anlamı yok, dans gecesine gidin. Hareketi hatırlayamadığınızda veya yapamadığınızda biz devreye giriyoruz. Kimi zaman pratiklerimizde mini dersler yapabiliyoruz. Bunlar genelde eğitim aldığınız dans dışındaki dansların temel figürleri oluyor.

Pratiklere Katılmak Zorunlu Mu ?”

Evet pratiklere katımak zorunlu. Tabiki katılmayanı kurstan atmıyoruz fakat şimdiye kadar bir ay sadece derse gelip, sonrasında piste çıkıp dansedebilen öğrencimiz olmadı. Zaten bir süre sonra beceremedikleri için bırakıyorlar. Bilmek ve yapabilmek çok farklı kavramlardır. Bunu araba veya bisiklet kullanmak gibi düşünebilirsiniz. Haftalarca eğitim aldınız, vites, gaz vs. hepsini nasıl kullanıldığını biliyorsunuz. Fakat hiç arabaya binmediniz. Yapmanız gereken şey yola bakacaksınız, direksiyonu yöneteceksiniz, aynı anda debriyaja basacaksınız, bakmadan vitesi değiştireceksiniz, gaza basarken debriyajı yavaşça bırakacaksınız, bu sırada dikiz ve yan aynaları kontrol edeceksiniz. Kısacası hiç araba kullanmayan biri için dünyanın en zor işlerinden birisi. Oysa bunu herkes yapıyor, hatta aynı anda cep telefonuyla konuşup, emniyet kemeri takıp,sigara içerek daha karmaşık hale getirebiliyor.

Dans da tamamen böyledir. Derste dansı, pratikte dans etmeyi öğrenirsiniz. En önemli kısım da temel adım pratikleridir. Genelde yeni başlayanlar bir kaç figür öğreneyim, pratiğe öyle gelirim der. Eğer temel adımı biliyor fakat müzikle akıcı şekilde yapamıyorsanız en fazla 3 figür ilerleyebilirsiniz demektir. Bunu daha net ve bilimsel olarak açıklamak gerekirse, bir hareketi 1500 defa doğru tekrarladığınızda bu alışkanlık haline gelir. Aynı araba kullanmak gibi; biri mi bastım, iki geriyemiydi diye düşünmeden, hatta aynı anda sohbet ederek dansedebilirsiniz.

Dans Etmeyi Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim ?”

Bunu size söyleyebilecek bir eğitmen henüz dünyaya gelmedi. Çalışmak, pratik yapmak, yatkınlık ve yetenek, müzik kulağı ve öğrenmekle kastettiğiniz şey gibi bir çok faktör mevcut. Sadece genelleme yapabiliriz. Eğer derslere ve pratiklere düzenli geliyorsanız; üç ay sonunda dans etmeyen arkadaşlarınızın “ne güzel dans ediyor” , bizim de “artık dans etmeyi öğrenebilir” dediğimiz seviyeye gelebilirsiniz.

Bu 3 aylık döneme başlangıç – hobi sınıfı diyoruz. Sonraki bir yıllık dönem orta seviye olarak adlandırılır. Bu dönemi tamamlayan neredeyse herkes dans edebilir, pek azı da ileri seviyeye geçerek profesyonel dansçı veya antrenör olma yolunda devam eder. Fakat en başında söylediğimiz gibi bu süreyi siz belirlersiniz.Aynı eğitmenimizden eğitim alan kişilerden 6 ay sonunda gösteri yapan olduğu gibi bir yıl sonunda hobi seviyesinde dans eden öğrencilerimiz de mevcut. Tabiki bu başarı ve başarısızlık olarak nitelendirilemez. Dans kiminiz için yaşam tarzı, kiminiz için iş çıkışı stres atacağınız bir hobi olabilir.

Dans Ayakkabısı Giymek Zorunlu Mu ?”

Evet derslerde dans ayakkabısı zorunlu. Dans ayakkabıları doğru ve kolay şekilde dans edebilmeniz için yapılmış araçlardır. Adımlarla anlatmaya çalışalım. Öne adımlarımızda ayağımızın ball dediğimiz kısmı ilk yere temas etmelidir. Normal ayakkabıyla dans ettiğimizde ilk parmaklarımız yere temas eder. Biraz uğraşırsanız ve pratik yaparsanız belki doğru basabilirsiniz. Dans ayakkabısında ise zaten doğru kısım ilk yere temas eder. Devamında hareketlerinizin estetik görünmesi için ayağınızın kademeli olarak yere temas etmesi gerekir.

Bunu yalnızca dans ayakkabısı, pisi veya yalın ayakla yapabilirsiniz. Geriye adımlarda adımımızı tamamlamadan geri döneriz. Bu bizim hızlanmamızı ve dengede kalmamızı sağlar. Dans ayakkabısında bu eğim zaten vardır. Orta kısmı eğilebilen malzemeden yapıldığı için geriye düşmezsiniz. Dönüşlerimizi parmak ucunda ball dediğimiz kısımda yaparız. Dans ayakkabılarının orta kısımları yere temas etmediği için topuğumuzu kaldırdığımız anda doğru noktaya basmış oluruz. Belirli bir süre kullandığınızda adımlarınızı doğru basmaya alışırsınız.

İyi dans eden bir çok insanı  izlediğinizde, dans ayakkabısı giymemiş olsa bile topukları sürekli havada ve ayaklarını dans ayakkabısı ile aynı şekilde tutarak dans ettiğini görebilirsiniz. Eğer ilk 3 hafta içinde dans ayakkabısı giymeye başlamazsınız giydiğinizde dansa yeni başlamış gibi hissedeceksiniz. Aynı adımları doğru atmayı tekrar öğrenmeniz gerekecek.

Spor ayakkabı veya topuklu ayakkabı giyebilirmiyim?

Topuklu ayakkabı kesinlikle dansa uygun değildir.  Eğer dans ayakkabınız yoksa edinene kadar yumuşak tabanlı spor ayakkabı giyebilirsiniz.Dans ayakkabılarının orta kısımları yere temas etmediği için topuğumuzu kaldırdığımız anda doğru noktaya basmış oluruz. Belirli bir süre kullandığınızda adımlarınızı doğru basmaya alışırsınız. İyi dans eden bir çok insanı  izlediğinizde, dans ayakkabısı giymemiş olsa bile topukları sürekli havada ve ayaklarını dans ayakkabısı ile aynı şekilde tutarak dans ettiğini görebilirsiniz. Eğer ilk 3 hafta içinde dans ayakkabısı giymeye başlamazsınız giydiğinizde dansa yeni başlamış gibi hissedeceksiniz. Aynı adımları doğru atmayı tekrar öğrenmeniz gerekecek.

Kursa Katılımda Yaş Sınırı Var Mı ? Yaş Ortalamanız Nedir?”

Evet yaş sınırlamamız var. Fakat beden değil ruh yaşı. Eğer kendinizde dans edecek enerjiyi ve isteği göremiyorsanız yaş sınırımızın üstündesiniz demektir. Üyelerimizin büyük çoğunluğu 20-30 yaş arası. Fakat hemen her yaşta üyemiz var.

Engelliyim Dans Edebilir Miyim ?”

Tabiki. Engelli olmanız dans etmenize mani olmamalı. Fakat okulumuzda bu konuda uzman eğitmen ve yeterlilik belgemiz olmadığı için eğitim veremiyoruz.

Katılamadığım Derslerde Hakkım Yanar Mı ?”

Evet gelemediğiniz derslerde hakkınız yanar. Fakat gelemeyeceğiniz dersler için kayıt dondurabilirsiniz. Şöyle ki; ben hasta oldum, sınavım vardı, misafirim geldi derse gelemedim dediğinizde, ders yapıldığı ve eğitmenimiz ücretini aldığı için geçmişe dönük işlem yapamıyoruz. Fakat ben iki hafta hasta olacağım, tatile gideceğim, sınavlarım başlıyor diyerek kayıt dondurabilirsiniz. En az iki hafta için kayıt dondurabilirsiniz. Haftalık kayıt donduramıyoruz.

Kursa Kaydolmaktan Vazgeçtim, Ücretimi Geri Alabilir Miyim ?”

Maalesef ücretinizi iade edemeyiz. Hemen aklınıza tüketici hakları geldi değil mi? Haklısınız bir ürünü beğenmediğinizde bir hafta içerisinde iade edebilirsiniz. Biz derslerimizi partnerli yaptığımız için ve eğitmen ücretlerini peşin ödediğimiz için ilk dersinizi ücretsiz yapıyoruz. Yani al kullan beğenirsen satın alırsın diyoruz. Bu gibi durumlarda sinirlenmenizi anlıyoruz. Girmeyeceğiniz dersin parasını ödüyorsunuz. Fakat sinemada filmin ilk yarısı bitince görevliye gidip ben filmi beğenmedim paramı geri verin dediğinizi ya da restorantta yemeği yiyip beğenmedim dediğinizi hayal edin. Bu konuda madur olmamanız için imzaladığınız sözleşmede de bunu küçük puntolarla değil, direk görebileceğiniz şekilde belirtiyoruz.

“Ankara salsa kursu” hakkında 12 yorum

    1. Daha önce en az 3 ay bachata eğitimi aldıysanız bachata teknik dersimize katılabilirsiniz

  1. sevgilimle birlikte derslere katılacağız partner değiştirmeden dans etmemiz ilerleme konusunda problem yaratır mı

  2. ankara da bir çok dans okuluna gittim gördüm ama buranın sıcak ortamı eğitmenlerinin ilgisi ve samimiyeti hiç bir yerde yok

  3. resimlerde gördüğümüz kafeteryayı ders saatleri dışında da kullanabiliyor muyuz ?

Yorumlar kapalı.