Ankara Sirtaki Kursu 1

Ankara Sirtaki Kursu

Ankara sirtaki kursu eğitimleri; Türkiye’nin en büyük Yunan dansları grubu Kakapedianın kurucusu Kaan Temizel tarafından verilir.

Yunan ve Ege dansları programı içinde sirtaki (hasapiko), zeibekiko, zorba, hasaposerviko, aptaliko, koulourotikos, kalamatianos, ikariotikos, pentozali ve çeşitli yunan ada dansları eğitimlerini alabilirsiniz.

Diğer derslerimizin ayrıntılarına Ankara Dans Kursu sayfamızdan ulaşabilirsiniz

KakaPedia İzmir 2019 Sezon Gösterisi sonrası Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde hep birlikte Aptaliko…

Ankara sirtaki kursunda dersler dışında salı akşamları düzenlenen pratik geceleri ile hem eğlence hem de tekrar çalışmaları yapılmaktadır.

Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak veya katılmak için hemen başvurun. Tek yapmanız gereken aşağıdaki formu doldurmak veya sağ alt köşedeki whatsapp ikonuna tıklayarak bizimle iletişime geçmek.
Sms ve arama yöntemiyle bilgilendirilmeyi kabul ediyorum

Yeni açılacak gruplara buradan ulaşabilirsiniz.

KAKAPEDIA – Ankara Sirtaki Kursu

KakaPedia; Ege ve Yunan Dansları Grubu 2015 yılında Kaan Temizel önderliğinde kuruldu.

Kakapedia bünyesinde, İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Aydın ve Bursa’da 400’ün üzerinde öğrenci bulunmaktadır. Şehir dışına çıktığınızda veya tatile gittiğinizde bu illerdeki derslere katılabilirsiniz. KakaPedia bu anlamda Türkiye’nin en geniş kitlelere hitap eden Yunan dansları grubudur.

Diğer illerdeki kurslarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Ankara Sirtaki Kursu Fiyatları

Ankara sirtaki kurs fiyatlarımız 1 ay, 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 aylık paketler şeklindedir. Erken kayıt yaptırarak avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Bizi arayarak veya mesaj atarak fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca kampanyalar bölümümüzü inceleyerek çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Zeybekiko

Zeybekiko Anadolu’da oluşmuştur. 1923 yılında Türk – Yunan Nüfus Değişimi ile Yunanistan topraklarına yayılmıştır.

Ritmi, tavır ve hareketleri egedeki zeybek türlerimizden oldukça farklıdır.

Esasen diğer zeybek türleri gibidir. Ancak Yunan hükümetiyle yapılan anlaşma gereği 2 milyon hıristiyan Yunanistan’a göç etmek zorunda kalmıştır. Yıllardır Anadoluda yaşayan bu halk Türkçe konuştuğu ve Türk kültürüyle yetiştirildiği için Yunan halkı tarafından dışlanmıştır. Yıllar içinde, Anadoludan göç eden halkın yaşadığı olumsuzlukları anlatan bir kültür ve müzik türü oluşmuştur. Bu müzik türüne rebetiko, bu kültürün insanlarına da rebet denmiştir.

Zeybekiko bu dönemlerde oluşmuştur. Rebet erkeklerinin memleket özlemini, dışlanmışlıklarını, yoksulluklarını, aşk acılarını, devletten saklanarak, külhani bir yapıda anlattıkları dans ve müzik türüdür.

Sirtaki

Sirtaki; aslen kökeni İstanbul olan bir dans türüdür. Geleneksel Yunan dans ve ritm türlerinden biraz farklıdır. Bizans döneminde Rumlar tarafından büyük baş hayvanların kesilmesi sırasında kasabın etrafında daire şeklinde yapılan bir çeşit şükür dansıdır. Yunanistan’da bu dansın ismi hasapiko’dur.

Politiko Hasapiko (İstanbul Hasapikosu), Hasapiko gibi türleri ve çok sayıda koreografisi vardır. En az iki kişiyle yapılır, kadın ve erkek figürleri aynıdır. Kasap havası müziği ve dansı sirtakiden farklıdır. Bu müzik ve dans türünün adı hasaposervikodur.

Ankara Sirtaki Kursu

Salsa Ankara Dans Okulumuzun hizmete sunduğu 12 farklı dans branşından biri olan sirtaki dansı dersleri, Türkiye’nin en büyük Yunan dansları grubu Kakapedia’nın kurucusu Kaan Temizel eğitmenimizin önderliğinde verilmektedir. Eğer siz de Yunan ve Ege danslarına yakından ilgi duyuyor ve amatör ya da profesyonel olarak bu dansların tüm inceliklerini uygulamak istiyorsanız Ankara sirtaki kursu programımıza vakit kaybetmeden kayıt olabilirsiniz.

Ankara’nın en büyük dans okullarından biri olan eğitim platformumuzda sirtaki dansı eğitimlerinin yanı sıra zeibekiko, zorba, hasaposerviko, aptaliko, koulourotikos, kalamatianos, ikariotikos, penzotali ve pek çok Yunan dans eğitimi daha alabilmeniz mümkündür. Dans okulumuz tarafından düzenlenen sirtaki eğitim günlerinin dışında Salı günü akşamları da pratik uygulamaları düzenlenmektedir. Bu sayede teknik ders kısmında öğrenilen; duruş, adım ve koordinasyon çalışmaları gibi ders konuları, pratik uygulamaları ile daha da pekiştirilmektedir. Profesyonel eğitmenlerimiz ile %100 başarı garantili sirtaki dans kursuna katılmak için internet sitemiz üzerinden başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Sirtaki Dans Kursu Fiyatları

Dans okulumuzun geniş dans branşı seçenekleri arasında yer alan sirtaki dans kursu fiyatları da alınacak olan eğitime göre değişiklik gösterebilmektedir. Her yıl eylül ayında belirlenen fiyatlar, dans dönemlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda tüm detaylı bilgileri internet sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak ya da Whatsapp danışma hattı aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

7 Yorumlar

  1. muhsin
  2. aslıhan
  3. bekir korkul
  4. rukiye
  5. armağan
  6. erdem
  7. nimet
WhatsApp Nasılsın?