Ankara tango kursu ve Ankara tango kurs fiyatları sayfamızı inceleyin. Size en iyi eğitimi en uygun fiyatlarla verdiğimizi göreceksiniz.

Salsa Ankara Dans Kursu olarak Tango en temel branşlarımız arasında yer almaktadır. Sizlerden gelen yoğun talepler doğrultusunda kursumuzda ve farklı mekanlarda Tango ve Milonga geceleri düzenlenmektedir. Kursiyerimizin doyasıya dans ederek keyifli zaman geçirmesi, pratik yapma şansına sahip olması, sosyalleşme fırsatı bulması, en önemlisi eğitimimiz ve düzenlediğimiz dans gecelerimizden memnun kalması en temel amacımızdır.

Ankara tango kursu ve kurs fiyatları

Eğer daha önce dans etmediyseniz endişelenmenize gerek yok. Ankara tango kursu sürecimize katılmanız için dans bilgi ve geçmişine sahip olmanız gerekmez. Eğitimlerimiz daha önce hiç dans etmediğiniz varsayılarak adımlarla başlar.

ÖNCE DENEYİN SONRA KAYIT YAPTIRIN

Ankara tango kursu için arayanların en çok söylediği şey ben yeteneksizim, hiç dans etmedim, becerebilir miyim oluyor. Emin olun herkes yapabilir. Biz yine de kendiniz deneyip karar verebilmeniz için ücretsiz tanıtım dersleri yapıyoruz. Bu derste eğitmenlerimizle tanışır, temel figürleri birlikte yapar ve başlangıç seviye tango kursu boyunca neler yapacağınızı görebilirsiniz.

0541 180 80 25

Bizi arayarak çocuk dans kursu için rezervasyon yaptırın

WHATSAPP

Whatsapp ile çocuk dans kursu ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz

REZERVASYON

Form doldurun biz sizi arayalım. Tango kursları için sizi davet edelim

Ankara Tango Kursu Programı

Ankara tango eğitimlerimiz haftada bir gündür. Ders saatleri dışına okulumuzda çalışabilirsiniz. Ayrıca haftada bir gün eğitmenlerimiz eşliğinde toplu pratik yapılır. Ankara tango dans derslerimize katılmak isterseniz okulumuza bekleriz. Böylece ders müfredatı, eğitmenlerimiz, fiyatlarımız ve okulumuz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Tango gruplarımıza Dans kursu programı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ankara Tango Kursu Fiyatları

ÜYELİKNAKİTKARTÖĞRENCİTAKSİT
Özel Ders ( 1 saat)350 ₺367 ₺257yok
Özel Ders (4 saat)1200 ₺1260 ₺880yok
Özel Ders (8 saat)2200 ₺2310 ₺1540yok
1 Ay500 ₺525 ₺350yok
3 Ay1200 ₺1260 ₺840var
6 Ay2200 ₺2310 ₺1540var
9 Ay3300 ₺3465 ₺2310var

Dilerseniz özel ders alma imkanına da sahipsiniz. Özel derslerimizde kursiyerimiz için indirimli ücretler uygulanmaktadır. 

Ayrıca dans kursu kampanyaları ve indirimlerimizi inceleyin. 

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin, her ay tango indirim ve çekiliş fırsatı yakalayın

TANGO NEDİR , TANGO DANSI NASIL BAŞLADI?

Latincede dokunmak anlamında olan tangere sözcüğünden türediği sanılan Tango dansı, 1800’lü yıllarda İtalya, İspanya ve Portekiz’de ortaya çıkmıştır. İşçi sınıfı mensubu kişilerin Güney Amerika’ya göç etmesiyle yaşadıkları hüsran, hayal kırıklığı ve üzüntüyü ifade ediş biçimi olarak başlangıç göstermiştir.

İlk yıllarda tango dansı basit tango olarak bilinirken, günümüzde pek çok farklı stillere ayrılmıştır. Ancak tangonun orijinali, doğduğu toprakların adı olan Arjantin tangosu olarak adlandırılmaktadır. Tangonun dramatik hissi, çıkış noktası olan hayal kırıklığı, isyan, hüzün gibi duygulardan ileri gelmektedir. Bununla birlikte tango dansının özünde aşk, tutku ve melankoli yatar. Tangoyu böylesi sevdiren de içinde barındırdığı his yoğunluğudur. Tango dansına, ilk çıktığı yıllarda alt sınıf topluluklarına mal edildiğinden karşı çıkılmış, bu dans reddedilmiş fakat zamanla toplumun diğer kesimlerinde de beğenilmeye, ilgi çekmeye başlamıştır. 

ankara tango kursları

Arjantin’den sonra farklı şekillerde ve biraz daha sadeleştirilerek Avrupa’ya da yayılan tango, özellikle Paris’te sevilip ilgi görmeye başladıktan sonra neredeyse tüm Avrupa ülkelerinde kendini göstermeye başlamıştır. Tangonun tam manasıyla benimsenmesi ve yayılması 1920 ile 1940 arasıdır. Bu yıllar Tango’ nun altın çağı olarak bilinir. Bu dönemden sonra Tango biraz daha yumuşayarak, Salon Tangosu haline gelmiştir.

Günümüzde tango kült dansların başında gelmektedir. Eşsiz müzikleri, asil ve zarif hareketleri, hisli, coşkulu, yoğun duygu yüklü koreografileriyle partnerli danslar arasında en beğenilen danslardan biri olmayı başarmıştır. Tango birbirinden farklı figürleriyle partnerlere doğaçlama dans etme fırsatı kazandıran, izleyicilerine aşk ve tutkuyu derinlemesine hissettiren özel bir danstır. Bu nedenle tango, dans türleri içinde çok özel bir yere sahip olan dans türüdür.

İlginizi Çekebilir ;  Çocuk Dans Kursları ve Kurs Fiyatları
Tango nedir

Salsa Ankara Dans Kursu olarak Tango en temel branşlarımız arasında yer almaktadır. Sizlerden gelen yoğun talepler doğrultusunda kursumuzda ve farklı mekanlarda Tango ve Milonga geceleri düzenlenmektedir. Kursiyerimizin doyasıya dans ederek keyifli zaman geçirmesi, pratik yapma şansına sahip olması, sosyalleşme fırsatı bulması, en önemlisi eğitimimiz ve düzenlediğimiz dans gecelerimizden memnun kalması en temel amacımızdır.

tango dansı nasıl başladı

TANGO NEYİ ANLATIR ?

Tango, his yoğunluğu ve etkileyiciliğiyle göze çarpan, asaleti ve zarafetiyle öne çıkan bir dans türüdür. Tango, içinde pek hissi aynı anda barındırır. İlk çıktığı yıllarda çaba, isyan, öfke, ayrılık hüznü, özlem gibi duyguları yansıtırken zaman içerisinde aşkın ve tutkunun adeta sembolü haline gelmiştir. Kadın geri adımları, erkek ileri adımla ile ön plana çıkar. Bu da kaçış ve peşinden gidişin bir ifadesi olarak nitelendirilir. Beden ve ruhun aynı anda bir uyum içerisinde ahenkle uçuştuğu bu dans partnerli dansların en romantik ve en özgün danslarından biridir.

Neden Ankara Tango Kursu?

Latin danslarının gözdesi Tangoyu, deneyimli eğitmenler ile kısa sürede etkili bir şekilde öğrenmek için siz de Salsa Ankara dans okulumuza kayıt yaptırabilirsiniz. Dört farklı salonla 450 metre kare açık ve kapalı kullanım alanına sahip, 600 öğrencilik kapasitesiyle Ankara’nın en büyük dans okulları arasında yer alan kursumuzda 12 farklı dans branşında eğitim alabileceğiniz gibi Arjantin tangosuyla da tanışabilirsiniz.

Her seviyeye ve içinde dans etme tutkusu olan herkese uygun Ankara tango kursu hizmetimizde başlangıç ve orta seviyeler için uluslararası dans turnuvalarında derece sahibi eğitmenlerimizden profesyonel ders alabilirsiniz. Daha önce tango da dahil olmak üzere herhangi bir dans tecrübeniz olmasa bile güler yüzlü ve dans eğitimi konusunda yeterli tecrübeye sahip tango dansı hocalarımızla kısa sürede etkili bir eğitim sürecinden geçerek başarılı bir dansçı olabilirsiniz.

Ücretsiz Tango Tanıtım Dersi

İçinizdeki tango aşkını dışa vurmak ve ister partnerinizle isterseniz de diğer kursiyer arkadaşlarınızla tango dansının büyüsüne kendinizi kaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken internet sitemizde bulunan tango rezervasyon formunu doldurmak ya da Whatsapp danışma hattından iletişime geçmektir. Tango dansını etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için tek yapmanız gereken istekli olmanız ve hevesinizi kaybetmeden birbirinden eğlenceli kurslarımıza düzenli olarak devam etmeniz. Bu sayede 3, 6 ve 9 aylık periyotlar halinde düzenlenen tango dersleri ile siz de dikkat çekici performansa sahip deneyimli bir tango dansçısı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ;  Ankara Sirtaki Dans Kursu ve Kurs Fiyatları

Ankara tango kursumuza eşiniz olmadan katılabilirsiniz. Tango derslerimize mümkün olduğu kadar eşit sayıda kadın ve erkek öğrenci alıyoruz. Ders esnasında eş değiştirerek eşsiz kalmanızı engelliyoruz. Ankara tango kursu sayfamızda dersle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyatlar üyelik süresine bağlı olarak 150 ile 230 lira arasında değişiyor. Tango kursu fiyatları sayfamızda tüm üyelik ücretlerimizi bulabilirsiniz.

Ankara tango kurslarımız haftada bir gün ders, bir gün pratik şeklinde yapılıyor. Ayrıca öğrencilerimiz diledikleri zaman okulumuzda ücretsiz pratik yapabiliyor

Kadınlar tango derslerinde rahat hareket edebilecekleri tayt ve şalvar tarzı kıyafetler giyebilirler. Erkekler de çok sıkı olmayan pantolonlar tercih edebilirler

Kızılaydan beşevler metrosunda inerek veya güvenparkdan kalkan bahçelievler dolmuşlarıyla gelebilirsiniz. 

Evet. Tango öğrencilerimizden bir ay içinde tango ayakkabısı temin etmelerini istiyoruz

aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 9 aylık şeklinde ödeyebilirsiniz. Tango dersi üyelik paketlerimizden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Evet ders alabilirsiniz. Eğer hızlı ilerlemek istiyor veya standart çalışma saatleriniz yoksa özel dans dersi sizin için daha uygun olacaktır. Tango özel ders fiyatlarımızı inceleyin.

Dersin yapıldığı sınıfa göre 6, 12 ve 24 kişilik gruplar oluyor. Pandemi sürecinde %50 kuralı nedeniyle sayılar yarıya düşüyor. 

Ankara tango kursu başlangıç seviye 6 ay sürüyor. 6 ay sonunda başlangıç seviyesinde dansedebilirsiniz. Sonrasında isterseniz orta ve ileri seviye tango eğitimlerimize devam edebilirsiniz.