Ankara Yoga Kursu

Ankara yoga kursu egzersizleri ile doğru nefes ve hareketlerle, fiziksel ve zihinsel olarak güçlenirsiniz. Günün stresinden kurtulur, sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz. Yoganın faydaları yazmakla bitmez. O yüzden M.Ö. 3000 yılından günümüze kadar popülerliğini yitirmemiştir. Kaslarınızı kuvvetlendirir, solunum sisteminizi ve kalp sağlığınızı düzenler, günümüzün yaygın hastalıkları olan stresi, depresyonu, dengesiz beslenmeyi ve kronik ağrılarınızı azaltır, uyku problemlerinizi iyileştirir, daha kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlar. Tüm dünyada yaygın olarak yapılan yoga bir çok ülkede alternatif tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Milattan önce 3000 yılından günümüze kadar gelen bir felsefenin dışavurumu olan yoga, fiziksel olarak faydaları olduğu kadar zihinsel ve ruhsal faydalar da sağlayan bir aktivitedir. Ankara’nın en büyük dans merkezlerinden biri olan Salsa Ankara Dans Okulumuzda 12 farklı dans branşının yanında yoga dersleri de verilmektedir.  Uzak Doğu’nun en kadim eğitim merkezlerinde sertifikalarını almış deneyimli eğitmenler eşliğinde profesyonel yoga kursu almak için başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru nefes teknikleri ve fiziksel hareketlerle yapıldığında hem bedenen hem de ruhen tarifi mümkün olmayan bir deneyim yaşatan yoga derslerini alanında uzman yoga eğitmenlerimizden oldukça uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Ankara yoga kursu Gözde Özbilgin

Yoga eğitim programı

Yoga ders süremiz 75 dakikadır. Salsa Ankara Dans Kursunda yoga eğitimlerine spor paketiyle katılabilirsiniz. Tek bir üyelikle tüm spor etkinliklerine katılın. Zumba ile kilonuzu kontrol edin, pilates ile vücudunuzun merkezini güçlendirin, yoga ile hem zihninizi temizleyin hem de esnekliğinizi artırın. Üyelik haklarınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz derste kullanabilirsiniz.

Diğer derslerimizin ayrıntılarına Ankara Dans Kursu sayfamızdan ulaşabilirsiniz

İlk ders denemeniz için ücretsiz

Yeni açılacak gruplara buradan ulaşabilirsiniz.

Ankara yoga kursu ilk dersi, başlamadan önce karar verebilmeniz için ücretsizdir. Bu sayede hem okulumuzu görür, hem antrenörlerimizle tanışır hem de dersimizi denemiş olursunuz.

Ders gün ve saatlerini aşağıdaki formu doldurarak veya sağ köşedeki whatsapp linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.
Sms ve arama yöntemiyle bilgilendirilmeyi kabul ediyorum

Ankara Yoga Kursu Fiyatları:

Online Kayıt için tıklayın

Ankara dans kursu fiyatları sayfamızdan fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz

Yoga kursu fiyatları sportif dersler paketine dahildir. 4, 8, 12 ders veya 3 ay ve 6 ay sınırsız paketler alabilirsiniz. Ders haklarınızı pilates, zumba ve yoga derslerimizden birinde veya tümünde kullanabilirsiniz. Kaçırdığınız dersler için ücret ödemezsiniz.

Fiyatlarımızı whatsappdan veya bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca kampanyalar bölümümüzü inceleyerek çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Yoga Nedir?

Yoga kesinlikle bir din veya ibadet değildir. Cennet cehennem veya ödül ya da ceza vadetmez. Zaten çıkışı insanlık tarihi kadar eskidir. Genel olarak bir felsefe ve yaşama sanatıdır. Yaşam kalitesini mükemmele ulaştırmayı amaçlar. Yoga yapan kişiye Yogi denir.

Yoganın farklı türleri olmasına karşın hepsinin amacı aynıdır. Kiminde zihne daha fazla hizmet ederken kiminde fiziksel sağlık daha ön plandadır. Hiçbiri diğerlerinden üstün değildir. Tüm yoga türleri klasik yogadan türemiştir. amaçları zihni rahatlatmak, bedeni ve aklı güçlendirmektir. Yoga üç ana bölümden oluşur.

Asanalar; kas ve sinirleri çalışması için yapılan pozlar,

pranayama, nefes teknikleriyle zihni güçlendirme

dhyana; meditasyon ile iç huzura ulaşma ve psikolojik rahatsızlıklardan kurtulma

Yoga Kursunun Faydaları

Yoga yapmak yanlış postür ve duruşlar sebebiyle oluşan eklem ve kas ağrılarını azaltır. Kaslarınızı sıkılaştırır ve düzeltir. Özellikle masa başında çalışan kişilere çok faydalıdır.

Yoga yaparken meditasyon ve nefes teknikleri ile odaklanma problemlerini yenebilirsiniz. Stresi azaltır, kronik depresyon ve anksiyete için tedavi yöntemi olarak önerilir.

Kaliteli uyku uyumanızı sağlar. Bu sayede stres ve gün içindeki yorgunluklardan kurtulursunuz.

Fiziksel hareketlerle güç ve dayanıklılığınızı artırırsınız. Kan dolaşımınızın hızlanması ve doğru nefes teknikleri sonucu vücudunuzdaki ödemlerden kurtulursunuz.

MS hastalarında hareket yeteneğini artırır.

Yoga hareketleri yağ yakmaya, kilo vermeye yardımcı olur. Hareket ve nefes egzersizleri sayesinde vücuda daha fazla oksijen girer, daha hızlı yağ yakarsınız. Karın kaslarınız sıkılaşır, hareket yeteneğiniz ve dengeniz artar.

Her yaştan kitleye hitap eden yoga derslerimiz sayesinde pek çok fiziksel ve ruhsal sıkıntınızın üstesinden gelebilirsiniz. Yoga deneyimli eğitmenler eşliğinde yapıldığında;

  • Kas ve iskelet sisteminizin kuvvetlenmesi,
  • Solunum sisteminizi düzenleyerek kalp sağlığınıza pozitif etki etmesi,
  • Stresin, depresyonunu ve diğer ruhsal problemlerin uzaklaştırılması,
  • Düzenli beslenmeyi sağlaması,
  • Uyku problemlerini ortadan kaldırılması,

gibi pek çok faydadan yararlanılmasına aracı olmaktadır. Yoga ders sürelerimiz 75 dakika olarak belirlenmiştir. Ankara yoga kursları ile birlikte verilen diğer eğitimlere de katılarak kısa sürede vücudunuz üzerinde hakimiyet kurmanın zihinsel tatminini yaşayabilirsiniz. Yoga kursu dersimiz, ilk başlayanlara özel olarak ücretsiz deneme fırsatıyla birlikte gelmektedir. Deneme dersimize katılmak ve yoga kursu fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Ankara Yoga Kursu” hakkında 6 yorum

  1. birebir özel ders alabiliyor muyuz ayrıca bu özel dersleri kendi isteğime ayarlayabiliyor muyum?
    özel ders fiyatlarını da öğrenbilir miyim

Yorumlar kapalı.