Bachata video derslerimiz bachata başlangıç videoları, bachata orta seviye ders videoları, bachata ileri seviye kombinasyon videoları olarak ayrılmaktadır. Bachata dans videolarımıza youtube kanalımızdan ve mobil uygulamamızdan da ulaşabilirsiniz. Derslere başlamadan önce başlangıç – orta seviye bachata vücut kullanımı hareketlerini veya bachata ileri seviye ısınma hareketlerini yapmayı unutmayın.

Bachata adımları, bachata ritmi, sensual bachata, dominic bachata, bachata fusion veya diğer merak ettiğiniz her konuda videomuzun alt kısmındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

 

Eğer kendi başınıza bachata öğrenmekte zorlanıyorsanız kursumuzdaki bachata dans derslerimize katılabilirsiniz. Bachata tanıtım dersmize katılın ve beğenirseniz devam edin. Kursta gördüğünüz bachata figürlerini kendiniz de video eşliğinde tekrar edin. Kısa sürede dans etmeye başlayın.

Bachata Dans Videoları Eğitmeni Evren Zeren

Dans hayatına 2005 yılında Ankara Üniversitesinde başladı. Çok sevdiği latin danslarına profesyonel dansçı ve yarışmacı olarak devam etti. 2009 yılında Ankara Üniversitesi, Ankara Fen lisesi ve bir çok özel işletmede eğitmenlik yapmaya başladı. 2011 yılında Salsa Ankara Dans Akademiyi kurdu. Fizik mühendisi olan Evren Zeren 2016 yılında mühendisliği bırakarak kariyerine dans okulu sahibi ve dans eğitmeni olarak devam etmeye başladı.

Kanalımıza Abone ol, hocamızın bir dersine ücretsiz katıl

Bachataya yeni başlıyorsanız ve evde bachata öğrenmek istiyorsanız öncelikle uygun ortamı hazırlamalısınız. Kendinizi tamamen görebileceğiniz bir aynaya, parke bir zemine, uygun dans ayakkabısına ve en önemlisi bir partnere ihtiyacınız olacak. Bachata başlangıç videolarına çalışırken öncelikle ısınma hareketlerini yapmanızı öneriyoruz. Her ne kadar ısınma hareketi desek de bu hareketler vücudunuzun daha esnek ve dansınızın daha estetik görünmesini sağlayan hareketlerdir. Düzenli olarak her dersten önce yaparsanız birinci ayın sonundan itibaren hareketlerin vücudunuzda daha iyi göründüğünü farkedeceksiniz.

İzlediğiniz bachata videolarının faydalı olması için her video için en az bir saat pratik yapmalısınız. Ayrıca dans gecelerimize katılarak farklı insanlarla dansedebilir ve dansınızı geliştirebilirsiniz. 

Bachata öğrenmek için sabırsızlandığınızı tahmin ediyoruz. Fakat dersleri düzenli takip etmeniz çok önemli. Özellikle başlangıç seviye bachata hareketlerini ve vücut kullanımlarını tamamen öğrenmeden atlarsanız, orta ve ileri seviye bachata derslerini yapamayacak ve başlangıç bachata derslerini tekrar etmek zorunda kalacaksınız. Pratik yapmak için bachata müzik listemizi kullanabilirsiniz. Öncelikle bachata adımlarını sayarak hareketi ezberleyin. Ardından listemizdeki bachata müzikleriyle hareketleri deneyin. Bachata listemizdeki müzikleri seçerken fazla hızlı olmamasına ve ritmin anlaşılabilir olmasına özen gösteriyoruz.

Her derse başlamadan önce daha önce öğrendiğiniz bachata hareketlerini müzikle tekrarlayın. Özellikle bachata temel adımını ve bachata dönüşlerini ne kadar çok tekrar ederseniz bachatayı öğrenmeniz o kadar kolay olacaktır. Bir hareketi bilmek ile yapmak farklı şeylerdir. Bir hareketin alışkanlık haline gelmesi için en az 1500 doğru tekrar yapılması gerekir. Bunu yüzmek, bisiklet sürmek veya araba kullanmak gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar çok bachata yaparsanız o kadar iyi bachata yaparsınız.

İlginizi Çekebilir ;  Zumba Videoları ile Evde Zumba Dersi

Müzik ve dans uyum içinde yapıldığında göze hoş görünür. Müzikteki iniş çıkışlar, vurmalı çalgılar, dansınızla uyum içinde olmalıdır. Bachata Dominik Cumhuriyeti çıkışlı bir dans ve müzik türüdür. Zaman içinde değişse de genel yapısı ve enstrümanları aynıdır. Luis Guerra bachata müziğinin öncülerindendir. Bachata müzikleri sayfamızda birbirinden güzel müzikleri ve bachata müziği hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabilrsiniz.

Sürekli olarak yeni bachata videoları ekliyoruz. Seviyenize uygun olanları yapabilrsiniz.

Youtube kanalımızdan ve instagram sayfamızdan bachata videoları izleyebilirsiniz

Bachata öğrenebilmeniz için bir partneriniz olması şart

tek kurs fiyatına 2 dans eğitimi veriyoruz
5/5