Bachata müzikleri listesi içinde her türden bachata bulabilirsiniz. Popüler bachata müzikleri yanında bachata eğitim ve başlangıç müzikleri bulunmakta. Bachata ritminin kolay duyulduğu ve ritm sayan müziklerle bachata adımları çalışabilirsiniz. 

Bachata ders videoları ve yazılarımız bölümünde bachata dansı, bachata enstrümanları, bachata dans türleri, bachata tarihi ve bachata adımları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. En popüler bachata müzik sanatçıları Romeo Santos, Aventura, Prince Royce, Marc Anthony, Bachata Heightz, Frank Reyes, Daniel Santacruz, Kewin Cosmos sayılabilir.

Bachata Müziği

Bachata Müziği Enstrümanları

Enstrüman olarak daha çok gitarın kullanıldığı bachata müziklerinde klasik bachata grubu yedi enstrümandan oluşmaktadır. Bunlar, Requinto, elektro gitar, Segunda, bas gitar, gitar, bongos ve güira adı verilen enstrüman türleridir. Bachata müzikleri temelde tekrarlayan akorlar kullanılarak oluşturulmaktadır.

Daha sonraları ise zaman içerisinde vurmalı çalgıların yerini tambura davulu almaya başlamıştır.

Bachata Müziği Çıkışı ve Tarihsel Gelişimi

İlk bachatanın yirminci yüzyılın ilk yıllarında Dominik Cumhuriyeti’ndeki kırsal bölgelerde ortaya çıktığı düşünülmektedir. İlk bachata şarkısı olan ‘’Borracho de amor’’, 1962 yılında Jose Manuel Calderon tarafından kaydedilmiştir. O dönemlerde bachata müziği Dominik soyluları tarafından görmezden gelinmiş, geri kalmışlıkla nitelendirilmiş hatta Dominik Cumhuriyeti’nde radyoda ve televizyonda yayınlanamayacak kadar kaba ve niteliksiz olarak kabul edilmiştir.

1970’ler bachata için daha karanlık yılllar olmuştur. Müzikler nadiren radyoda çalınmış olsa da ​​kabul görmemeye devam etmiştir. Ülkenin önde gelen mekanlarının tamamında gösterimi ve müzikleri yasaklanan bachata ülkenin en fakir mahallelerindeki barlarda gösteriler yapmakla yetinmek zorunda kalmıştır.

İlginizi Çekebilir ;  Sirtaki ve Zeybekiko Müzikleri

Türlü yasak hatta hakaretlerle mücadele eden bu dans ve müzik türü 1980’lerin başında, nihayet kendini göstermeye ve popülarite kazanmaya başlamıştır. Gitgide artan talepler doğrultusunda daha fazla radyo istasyonunda çalmaya başlamış ve bunu televizyon programları izlemiştir. Bu arada bachatanın temposu hızlanmış, müzikleri gelişme göstermeye ve şekillenmeye başlamıştır. 1987 yılında Blas Duran gitarıyla ilk bachata elektro gitar kaydını yapmıştır.

1990’ların başında ses ve teknik özellikleri bakımından modernize edilen bachata sahnesine Luis Vargas ve Antony Santos adında iki genç müzisyen hakim olmuştur. Yeni nesil pop bachata sanatçıları olarak kabul gören bu iki isim bachatayı zirveye taşımışlardır. Bu dönemden sonra bachata, İspanyol dans salonlarının müziği olarak uluslararası alanda hüküm sürmeye başlamıştır.

21. yüzyılın başlarında ise Aventura bachata grubu, bachata rüzgarını devam ettirmiş, baş solist  Romeo Santos öncülüğünde,

bachata yeniden modernize edilmiştir. Şarkıları bir numaralara kadar yükselerek müzik listelerini kasıp kavurmuştur.

Aventura dağıldıktan sonra yeni gruplar çıkmış ve bachata müziği ilgi görmeye devam etmiştir. Zamanla bazı Bachata müziklerinin ritmik unsurları ile Hip Hop, R&B, tekno, pop gibi batı müziği unsurları harmanlanmıştır.

Prince Royce, Xtreme ve Toby Love gibi isimler, 2011 yılında eski Aventura üyesi baş solisti Romeo Santos, ABD ve diğer batı ülkelerinde yoğun ilgi gören ve sevilen albümler çıkarmıştır.

Günümüzde bachata dansı ve müziği yoğun ilgi görmekte hatta Latin danslarının vazgeçilmezi olarak kendini göstermektedir. Onca yasak ve kısıtlamalara rağmen varlığını kabul ettirmeyi başarmış, hakkındaki tüm önyargıları yıkmış, her şeye rağmen güzelliğini ve zarafetini doyasıya yaşatmayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir ;  Tutkulu Tango Müzikleri Listesi

Salsa Ankara Dans Akademisi olarak Bachata en temel branşlarımızdan biridir. Bachata dansına ve müziklerine büyük bir tutkuyla bağlıyız. En güzel bachata şarkılarını ritim hızı bakımından yavaş, orta hızda ve hızlı olmak üzere sınıflara ayırdık; sizler için özenle derledik ve gruplarımızın seviyesine göre listeledik. Müzik listelerimize sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir, dilediğiniz müzikleri indirebilirsiniz.

Bachata Sanatçıları

En önemli bachata sanatçıları arasında Aventura, Romeo Santos, Prince Royce, Marc Anthony, Bachata Heightz, Frank Reyes, Daniel Santacruz, Kewin Cosmos, Domenic Marte, Toby Love gibi isimler gösterilebilir.

Klasik bachata ve sensual bachata gibi bachata türlerinin müziklerini incelediğinizde tarzınızı yansıtan yepyeni müzikler keşfedecek, keşfettiğiniz bu müzikler eşliğinde dans etmenin keyfini ve güzelliğini hissedeceksiniz.

Salsa Ankara Dans Akademisi olarak içinde barındırdığı yoğun romantizmi, heyecanı ve coşkusuyla daima hayranlık uyandıran bachata müziklerinin en güzellerini sizler için derleyip liste halinde beğeninize sunduk. Siz de beğendiğiniz şarkıları bizimle paylaşın, bizler seve seve listemize ekleyelim. Müzik zevkimizi beraber daha yükseğe taşıyalım, birbirinden eşsiz bachata şarkılarıyla romantizmin ve coşkunun ritmini yakalayalım.

Eğer siz de bachata müzikleri eşliğinde dans etmek istiyorsanız derslerimize bekleriz. Bachata dans kursu ve kurs fiyatları sayfamızı inceleyin.

Bachata öğrenmek için ücretsiz tanıtım dersimize katılın

0541 180 80 25

Bizi arayarak rezervasyon yaptırın

REZERVASYON FORMU

Form doldurarak rezerasyon yaptırın

Eğer bir flaşdisk ile kursumuza gelirseniz seve seve verebiliriz.

Bachata müzikleri yerine bachata sanatçıları önermek daha doğru olur. Binlerce bachata müziği var ve sizin zevkinizi kimse bilemez. Bachata müziği listemizdeki sanatçıların diğer şarkılarını dinlemenizi öneririz.

Listelerimizi yıllara göre değil popülerliğine göre düzenliyoruz. Eğer sevdiğiniz parçaların isimlerini gönderirseniz listemize ekleyebiliriz.

Spotify kullanarak müzik listelerimizi telefonunuza indirebilirsiniz. Bunun en kolay yolu yotube mp3 dönüştürücü programlar kullanarak kendi arşivinizi oluşturmak.

Bachata müzikleri listesi sürekli yenileniyor. Sizin de sevdiğiniz bachata müziği varsa listemize ekleyebiliriz.

tek kurs fiyatına 2 dans eğitimi veriyoruz
5/5