Bilindiği gibi dans ve spor eğitimi verilirken dans ve spor branşları yaş ortalaması ve kursiyerin seviye durumu göz önünde bulundurularak gruplara ayrılmaktadır. Bu durum eğitimin daha sağlıklı ve faydalı olması bakımından oldukça önemlidir. Çocuk dans ve spor kursu çocuğunuzun dilediğiniz branşta akranlarıyla bir arada dans ve spor eğitimi aldığı kurstur. Çocuklar henüz gelişme çağında olduğundan algılayış biçimleri, zihinsel ve bedensel özellikleri, hayata bakış açıları gibi pek çok yönden yetişkinlerden ayrılırlar. Bu da onlar için apayrı bir formatta ve onların seviyelerine uygun bir dans ve spor eğitimi vermeyi gerekli hale getiren en önemli nedendir.

Çocuk dans kursları

Çocuk Dans Kursları Programı

Çocuk dans kursları programımızda latin dansları, bale, modern dans, hip hop ve yoga eğitimleri alabilirsiniz. Bale, latin dansları ve yoga dersleri 4 yaş grubunda başlar. Modern dans ve hip hop çocuk gruplarımız 10 yaşından 15 yaşına kadardır. Gruplarımızın gün ve saatlerine Ankara dans kursu programı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Derslerimiz 1 saattir. 4-6 yaş gruplarımızda 5 dakikalık kısa bir ara verilir. Çocuk gruplarımızın dersleri hafta sonu gündüz yapılır.

ÖNCE DENEYİN SONRA KAYIT YAPTIRIN

Kendimize o kadar güveniyoruz ki katılmak isteyen herkese ücretsiz deneme imkanı veriyoruz. Tek yapmanız gereken çocuk dans kursları için rezervasyon yaptırmak. 

0541 180 80 25

Bizi arayarak çocuk dans kursu için rezervasyon yaptırın

WHATSAPP

Whatsapp ile çocuk dans kursu ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz

REZERVASYON

Form doldurun biz sizi arayalım. Çocuk kursları için sizi davet edelim

Çocuk Dans Kursu Fiyatları

Çocuk dans kursu fiyatlarımız 1, 3, 6 ve 9 aylık paketler şeklindedir. 

ÜYELİKNAKİTKARTTAKSİT
1 Ay1100 ₺1200 ₺yok
3 Ay2700 ₺2850 ₺3
6 Ay5000 ₺5250 ₺3
9 Ay7000 ₺7400 ₺3

Bale, yoga ve latin dansları kursuna çocuklar 3 yaşından itibaren başlayabilir. Fakat 4 yaşından sonra aldıkları eğitim daha etkili olacaktır. Modern dans ve hip hop eğitimleri 10 yaşından itibaren başlar

Fiyatlar üyelik süresine göre 250 ile 400 ₺ arasında değişmektedir. Ankara Çocuk Dans Kursu Fiyatları sayfamızı inceleyiniz.

Çocuk dans kurslarımız Bahçelievler mahallesi Azerbaycan caddesi no:35 Kat:1 (Migros üstü) adresinde

Çocuk Dans Kursu Nedir ?

Salsa Ankara Çocuk Dans Kursu dans federasyonuna bağlı bir kuruluş olmanın yanısıra aynı zamanda da Spor Kulübüdür. Çocuğunuzun sosyal ve bedensel gelişimi için gerek gördüğünüz her detay düşünülmüştür. Birbirinden farklı dans ve spor branşıyla çocuk gruplarımız miniklerimiz için hazırdır.

Çocuk Dans Kursları günümüzün modern çağında oldukça rağbet gören, ailelerin çocukları için her detayına dikkat ederek araştırdıkları sosyal bir okuldur. Bu okuldan elde edilecek kazanımlar çocuğunuzun hayat boyu zengin bir donanımla ve yetkin bir kişilikle yaşamasını sağlayacaktır.

çocuk dans kursu fiyatları

Çocuk Dans Kursunun Önemi

Çocuklar kendileri için neyin olumlu neyin olumsuz olduğuna karar veremezler. Bu noktada ailelere büyük pay düşmekte, aileler gözünden sakındıkları miniklerini yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda yönlendirmekte ve onlar için fayda sağlayacak her aktiviteyi desteklemektedir.

Çocuklar gelişimini henüz tamamlamadığından yönlendirmelere ve eğitimlere fazlasıyla açıktır. Zihinleri berraktır ve öğrenmeye çok müsaittir. Bedenleri ise şekillenmeye çok eğilimlidir. Bu nedenle erken başlatılan bir eğitimin verimi de hayli yüksektir.

Dans ve spor okulu çocuğunuzu bedenen sağlıklı ve zinde bir birey yapacağı gibi onun sosyalleşmesine de büyük oranda katkı sağlayarak özgüvenli, kendini ifade etme yeteneği yüksek, farkındalık duygusu yeterince gelişmiş, sağlıklı bir birey olmasını sağlar.   

Ankara çocuk dans kursu

Çocuk Dans Kursunda Hangi Danslar Var ?

Salsa Ankara Dans Akademisi yetişkin ve çocuk gruplarında zengin branş çeşitliliğine sahiptir. Çocuğunuzun ilgisi ve yeteneği doğrultusunda karar vereceğiniz dans türü için okulumuzu ziyaret ederek çocuğunuzla birlikte deneme derslerine katılabilir kararınızı ondan sonra verebilirsiniz. Eğitmenlerimizle tanışabilir, tüm detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Salsa Ankara Dans Akademisi olarak çocuğunuz için en iyi hizmeti sizlere sunmak öncelikli amacımızdır.

Çocuğunuz için seçebileceğiniz pek çok farklı alanda kurslarımız bulunmaktadır.

Çocuk Latin Dansları

çocuk bale kursları

Latin dansları denince akla ilk gelen salsa, bachata gibi danslar enerjisi yüksek  ve sosyal danslardır. Erken yaşlarda yapılan başlangıçla ilerleyen yıllarda çocuğunuzun gösterilere şampiyonalara katıldığını dahi görebilir ya da çocuğunuzun yalnızca güzel ve yararlı bir hobi edinmiş olmasını sağlamış olabilirsiniz. Seçim sadece çocuğunuz ve sizindir. Enerjik ritmi ve birbirinden güzel müzikleriyle Latin dansları, çocuğunuza hayata pozitif bakma, eğlenebilme, eğlenirken de fiziksel yönden gelişebilme imkanı tanıyacak ve ilerleyen yıllarda da dünyanın en rağbet gören dans alanında yetkin bir birey olmanın mutluluğunu yaşayacaktır.

Çocuk Latin Dansları günümüzün modern çağında oldukça beğenilen ve rağbet gören bir alandır. Dansın insan ruhuna iyi geldiği, bedenen esneklik ve sağlamlık kazandırdığı kanıtlanmıştır. Latin dansları çocuğunuzun ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verir.

Çocuk Bale

ankara bale kursu

Bale İtalya’da Rönesans Döneminde ortaya çıkan bir dans çeşididir. Zaman içerisinde yalnızca doğduğu coğrafya ile sınırlı kalmayıp tüm dünyada asaletin ve zerafetin sembolü haline gelen  bale, estetiksel görünümü, ahengi ile izleyenleri kendine hayran bırakmayı başaran bir danstır. Ritmik dans hareketlerini bünyesinde barındırır. Bale tüm yaş grubu tarafından icra edilebilse de denge, esneklik ve el – ayak koordinasyonu gerektirdiğinden erken yaşlarda eğitimlerine başlandığında daha etkili olabilecek bir dans çeşidi olmasıyla bilinmektedir. Bu nedenle çocuk bale dans kursları ebeveynlerimiz tarafından sıklıkla araştırılmakta ve rağbet görmektedir.

İlginizi Çekebilir ;  Ankara Hip hop Dans Kursları ve Fiyatları

Ankara’da yaşıyor ve çocuğunuzun küçük yaşlardan itibaren atletik ve estetik bir vücut yapısına sahip olmasını istiyorsanız, çocuğunuz için hem basit hem de oldukça keyifli bir dans, aynı zamanda da fiziksel bir aktivite olan bale kursu için Salsa Ankara Dans Kursu’na müracaat edebilirsiniz. Eğitmenlerimiz ve çocuk gelişimi uzmanımız size seve seve yardımcı olacaklardır.

çocuk hip hop dans kursu

Çocuk Modern Dans Kursları

Modern dansın temelleri ilk olarak Amerika ve Almanya’da atılmıştır. Bale gibi teknik donanımlar gerektirmesine karşın kurallara aykırılık içeren modern dans, insanların teknikten ziyade daha özgürce ve doğal bir şekilde kendini ifade etmesini amaçlamaktadır. Tiyatral bir yapısı vardır ve bu yönüyle özgün bir dans dalı olarak kendini var etmeyi başarmıştır.

Bu tiyatral dansın kökeni yine bale gibi Rönenas dönemine aittir. İnsanların belirli kurallardan sıyrılarak kendini özgür bir şekilde ifade etmesini esas alır.

Modern dans veya modernlik, gelişmiş olmaktan ziyade, kendini özgün bir şekilde  ifade ediş, bütün dünya kültürlerini kabulleniş ve belli kural ve kalıplara boyun eğmeyişi ifade eder. Modern Dans, uzun yıllardır farklı kişilerin pek çok şekilde kendine özgü yorumlamalarıyla ilerleme kaydetmiştir. Doğaçlama olarak gelişme gösteren, aynı zamanda da insan bedenine denge ve duruş güzelliği kazandıran modern dans günümüzde popülerliğini korumaktadır.

Salsa Ankara Dans Akademisi’nde çocuğunuz temelde bale altyapısı ile başlar ve böylelikle modern dansa daha sağlam bir şekilde devam eder.

çocuk modern dans kursları

Çocuklar İçin Hip Hop Dansı

Hip hop Amerika’da bir grubun aykırı düşünce tarzı ve davranışlarından ortaya çıkmış, belirli bir sınıfın kendini gösterme ve sesini duyurma çabasından doğmuştur. Zamanla kendine ait müzikler, çeşitli sokak sanatlarıyla da ilerleme gösteren hip hop dansı bir alt kültür haline gelmiş ve yaygınlaşarak bugünkü popülerliğine ulaşmıştır.

Hip hop yüksek enerji içeren aktif bir dans türüdür. Pek çok dans türünde olduğu gibi vücut kullanımı, estetik duruş, beden kontrolü gibi konular için oldukça yararlıdır ve erken yaşlarda başlandığı zaman etkisini daha sağlam göstermektedir.

Çocuğunuz hareketli ve aktifse hip hop dansını çok sevecek ve tüm enerjisini burada kullanabilecektir.

Hip hop dansı ile birlikte ortaya çıkan ve hip hop dansının vazgeçilmezi olan rap müzik bilindiği gibi özellikle günümüz gençleri arasında oldukça yaygınlaşan bir müzik türüdür. Çocuğunuz rap müzik tarzından hoşlanıyorsa bunu hip hop dansı ile bütünleştirerek inanılmaz haz alacak ve kendini geliştirmesi konusunda daha da motive olacaktır.

İlginizi Çekebilir ;  Zumba Kursu ve Kurs Fiyatları
çocuklar için dans kursu fiyatları

Çocuk Yogası

Yoganın başlagıcı insanlık tarihi kadar eskidir. Genel olarak yoga ,bir yaşama sanatıdır. Güzel yaşama sanatıdır. Yaşam kalitesini mükemmele ulaştırmayı hedefler.  Yoga zihin ve bedenin aynı anda dinginleşerek rahatlamasını sağlar. Pek çok yoga çeşidi bulunmakla beraber hepsi klasik yogadan türemiş, sonra kendi içerisinde sınıflara ayrılmıştır. Nefes egzersizleri, beden ve zihin egzersizleri ile yoga, günlük yaşamın karmaşasından arınarak, kendini bulmayı, huzura kavuşmayı sağlar.

Çocuk yogayı çocuğunuzun zihinsel ve bedensel gelişim sürecinde doğru ve sağlıklı etkiyi yaratan en önemli sanat dallarından biridir. Çocuğunuzun huzurlu ve pozitif bir birey olmasını destekler. Zihnini açar, odaklanmayı kolaylaştırır ve ona olumlu bir enerji verir.

Salsa Ankara Çocuk Yogası Kursu’nda alanında deneyimli ve belgeli eğitmenlerimiz çocuğunuzun gelişim sürecini dikkatlice takip eder ve seviyesi doğrultusunda gelişmesini sağlar.

Çocuğunuz için en iyisini isteyen siz anne babaların güveni ve iç huzuru bizler için çok önemlidir. Bu nedenle çocuğunuzla birlikte tanıtım derslerine katıldıktan sonra kararınızı verebilir, çocuğunuzun ders saatlerinde kursumuzda bulunabilir, dilerseniz derslerini izleyebilir ve takip edebilirsiniz.

Neden Salsa Ankara Çocuk Dans ve Spor Kursu?

Salsa Ankara Dans Akademisi olarak gruplarımız çocuk ve yetişkin grupları olmak üzere sınıflandırılmıştır. Kursumuzda her birey yaşı, seviyesi, talepleri doğrultusunda eğitimler alır, Her bireyin gelişimi özenle takip edilir ve onların gelişimi için eğitmenlerimiz tarafından her türlü donanım sağlanır.

Salsa Ankara Dans Kursu olarak çocuklar hassas noktamızdır. Bu konuda ailelerin güvenini kazanmış ve onlardan tam not almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Çocuk gruplarının dersi varken aynı anda yetişkin gruplarına ders konulmaz. O saatler arasında okulumuz yalnızca çocuğunuza aittir. Çocuklar akranlarıyla bir aradadırlar. Çocuğunuz dersteyken keyifle bekleyebileceğiniz sizler için geniş ve ferah, teras kafeteryamız bulunmaktadır. Mutfağımızın zengin menüsünden de yararlanabilir, sigara içen velilerimiz için ayrı bir yerde bulunan açık alanı kullanabilirsiniz. Salsa Ankara Dans Okulu’nda siz ve çocuğunuz için her şey düşünülmüştür. Çocuğunuzu dersteyken mobilden izleme olanağına da sahipsiniz.

Çocuklarımız için uzman bir pedagog çalışanımız da bulunmaktadır. Böylelikle çocuğunuzun talepleri ve istekleri daha sağlıklı bir şekilde karşılanabilecektir.

Okulumuzda hijyen hassas noktamızdır ve dersler artarda tek bir salonda yapılmaz. Her dans grubu için farklı salonlarımız bulunmaktadır. Dans ve spor gereçleri kullanılmadan önce ve kullanıldıktan sonra özenle dezenfekte edilir.

Salsa Ankara Çocuk Kursu konum itibariyle de Ankara’nın her yerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir semttedir. Bahçelievler’in merkezinde bulunan  kursumuza toplu taşıma araçları ile tek seferde ulaşabilir, özel aracınızla geldiğinizde ise ücretsiz otopark ve vale hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Sanatla ve sporla taçlanan aydınlık bir gelecek için çocuğunuzu güvenle emanet edebileceğiniz bir dans stüdyosuyuz. Sizi ve çocuğunuzu misafir etmekten onur duyacağız.