Kizomba müzikleri listesi içinde urban ve african kizomba müzikleri bulabilirsiniz. Popüler müziklerin yanında kizomba eğitim ve başlangıç müzikleri de var. Kizomba ritminin kolay duyulduğu ve ritm sayan müziklerle kizomba adımları çalışabilirsiniz. 

Kizomba yazılarımız ve Kizomba ders videoları bölümünde kizomba nedir, kizomba dansı, kizomba dans türleri, kizomba tarihi ve kizomba adımları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. En popüler kizomba müzik sanatçıları Kadu Pires, Nelson Freitas, Badoxa, Lisa Lopes, Kaysha, Elizio sayılabilir. Kizomba müzikleri listesi içinde görmek istediğiniz müzikleri bizimle paylaşırsanız memnuniyetle ekleriz.

Kizomba Müziği

1980’Li yılların ortalarında Afrika’da doğan kizomba Latin dansları arasında yer alan bir dans türüdür. Kizomba müziği, Afrika ritmi ile harmanlanarak oluşturulmuş modern bir müzik türüdür. Afrika’nın en yaygın danslarından biri olan Semba müziklerinden esinlenmekte birlikte kizomba müziği sembanın aksine daha yavaş ve daha romantik bir formdadır. Kizomba şarkıları çoğunlukla Portekizce olarak söylenir.

Geleneksel müziğe elektronik vurmalı çalgıların eklenmesiyle doğan kizomba müziği zamanla kitleler tarafından oldukça sevilen bir müzik türü haline gelmiştir. Öyle ki günümüzde sırf kizomba müzikleri için kizomba dansını öğrenmek isteyenlerin fazlalığı göze çarpar.

Kizomba Müziği Çıkışı ve Tarihsel Gelişimi

1950’li yıllarda Afrika kıtasının güneybatı bölümünde yer alan Angola şehri halkı semba dansı yapıyorlardı. 1990’larda, kizomba müziği gitgide rağbet gören bir müzik türü haline geldiğinde Angola semba dansçıları, semba hareketlerini kizomba ritminin temposuna ve formuna göre uyarlamaya başladılar.

Bu yıllarda Eduardo Paim adlı bir müzisyen, kizomba müziği yayınlayarak kizomba müziğinin adını Portekiz’de duyurmayı başardı. Kizomba müziğinin duyulması ve gelişmesinde çok önemli bir role sahip olan Eduardo Paim bugün kizomba müziğinin babası olarak anılmaktadır.

İlginizi Çekebilir ;  Sirtaki ve Zeybekiko Müzikleri

Eduardo Paim, kizombanın adımlarla yazılan bir şiir olduğunu ifade etmektedir. Paim’in yanısıra Bonga adlı kizomba müzisyeni 1970 li yıllarda kizomba stilinin Angola’da ve Portekiz’de popülarite kazanmasını sağlayan önemli isimlerdendir.

2010 yılında Brezilyalı pop müziği sanatçısı Kelly Key, Brezilya’da kizombayı tanıtmak amacıyla bir albüm yayınlamıştır.

Kizomba ücretsiz tanıtım dersimize katılın

0312.213 9279

Bizi arayarak rezervasyon yaptırın

Kizomba müzikleri

Kizomba Müziği Nasıldır?

Kizomba müziği temelde yavaş olmakla birlikte yer yer sert fakat duyusal bir ritme sahiptir. Partnerli bir şekilde dairesel bir düzlemde yapılan kizomba dansının müziği duru bir forma sahiptir.

Kizomba müzikleri ülkemizde son yıllarda popüler olmuştur. Fakat geçmişi oldukça eski zamanlara dayanır. Hatta Angola’dan gelen bir eğitmenimiz Afrikadaki gece kulüplerinde hep kizomba müziği çaldığını söylemişti. Kizomba müzikleri listesi eğitmenlerimiz tarafından sürekli güncelleniyor. Sizin de sevdiğiniz kizomba müziği varsa listemize ekleyelim.

Kizomba Müzisyenleri

Kizomba müzisyenleri denilince hiç kuşkusuz akla gelen isim Verdade Kardeşler’dir. 2008 yılından beri toplamda sekiz albüm çıkaran Verdade Kardeşler harika kizomba eserlerine imza atmışlardır. Bunun yanısıra Eduardo Paim, Bonga, Chelsy Shantel, Nelson Freitas, Neuza, Badoxa, Kaysha, Elizio Lisa Lopes, Gabi Fernandes gibi isimler başlıca kizomba müzisyenleri arasında sayılabilir.

Kizomba Latin danslarının aksine ülkemizde yeni yeni rağbet görmeye başlayan bir dans türüdür ve başlayanlar tarafından oldukça sevilmektedir. Pek çok dans kursuna henüz girmemiş olan kizomba kursu Salsa Ankara Dans Akademisi tarafından kurulduğu ilk yıllardan itibaren verilmekte ve özellikle günümüzde oldukça rağbet görmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi olarak sizler için en sevilen kizomba müzisyenlerinden en güzel kizomba şarkılarını özenle derledik. Hepsi birbirinden etkileyici ve romantik kizomba müziklerine erişmek için sitemize gelerek Salsa Ankara Dans Akademisi Kizomba müziklerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kursiyerlerimizin sevdiği ve onlardan gelen şarkılarla harmanlayarak oluşturduğumuz listemize siz de eklemeler yapabilir, kizomba heyecanını Salsa Ankara Dans Akademisi ailemizle birlikte deneyimleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ;  Yoga ve Meditasyon Müzikleri

Kizomba müzikleri eşliğinde dans etmek için Ankara kizomba kursu fiyatlarımızı sayfamızı inceleyin

Her hafta Anakara’nın en sevilen dans gecesi Rasa da biz 200 kişi kizomba yapıyoruz. Yolun düşerse seni de bekleriz.

Rasa Dans Gecesi her cumartesi 21:00 da.

ankara rasa dans gecesi

Kizomba dansının ana vatanı Afrika’dır. Fakat müzikleri artık tüm dünyada yaygın olarak yapılmaktadır. 

Spotify müzik listemizi telefonunuza ve bilgisayarınıza kaydederek, internet olmasa da dinleyebilirsiniz.

Üyelik olmadan kizomba müziklerinin ilk 30 saniyesini dinleyebilirsiniz