Zeybek dansı müzikleri listemizde eğitimlerini verdiğimiz zeybek türlerini bulabilirsiniz. Zeybek müzik isimleri; Cuma ovası zeybeği, yörük ali zeybeği, çakal çökerten zeybeği, çökertme zeybeği, harmandalı, kerimoğlu zeybeği, tekeler köyü zeybeği, feracem, gerizler başı zeybeği, köroğlu zeybeği en bilinenleri. Zeybek müzikleri listemizi oluştururken fazla hızlı olmayan ve ritmi kolay duyulan,  dansederken zorlanmayacağınız zeybek müziklerini listemize ekliyoruz.

Siz de önereceğiniz zeybek müziklerini bizimle paylaşırsanız listemize memnuniyetle ekleriz.

Zeybek Müzikleri

Oyun Havaları

Zeybek ve oyun havaları kurslarımıza da bekleriz. Ankara’nın en iyi eğitmenlerinden eğitim alabilirsiniz. Bizi arayarak veya whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

0541 180 80 25

Bizi arayarak rezervasyon yaptırın

Zeybek kursu ve kurs fiyatları

Feracem, gerizler başı, kocaarap zeybeği, yörük ali, köroğlu, harmandalı, çökertme, çakal çökerten zeybeği, kerimoğlu en bilinen zeybek türleridir.

Başlıca kullanılan zeybek müzik aletleri zurna, kaba zurna, klarnet, trompet, kaval, sipsi, kabak kemane, bağlama, cura bağlama, divan sazı, davul, darbuka, def ve kaşıktır. 

Zeybek ege bölgesine ait bir dans türüdür. Başlıca yöreler Aydın, İzmir, Uşak, Kütahya, Balıkesir, Çanakkale, Afyon ve Muğladır.

İlginizi Çekebilir ;  Tutkulu Tango Müzikleri Listesi